مقایسه پروژه Steem و شبکه ایاس

مقایسه پروژه Steem و شبکه ایاس

بازار ارز‌های دیجیتال یک بازار متنوع با هزاران ارز دیجیتال و توکن منحصربه‌فرد است که هرکدام فرصت‌های سرمایه‌گذاری مختلفی را ارائه می‌دهند، به همین دلیل سرمایه‌گذاری این بازار ممکن است در بسیاری از زمان‌ها گیج‌کننده باشد و شناسایی ارز‌های دیجیتال معتبر و آینده‌دار به فرآیندی پیچیده تبدیل شود.

 

در بین هزاران ارز دیجیتال بازار، ایاس (EOS) و استیم (Steem) موفق شده‌اند تا توجهات بسیاری را به خود جلب کنند و شاهد افزایش سرمایه‌گذاری و خرید EOS و STEEM هستیم. اگر شما نیز به خرید و فروش این ارز‌های دیجیتال علاقه‌مند شده‌اید و نمی‌دانید که کدام گزینهٔ بهتری خواهد بود، مطالعهٔ ادامهٔ این مقاله می‌تواند در این تصمیم‌گیری به شما کمک کند.

مقایسه پروژه Steem و شبکه ایاس

با شبکه و ارز دیجیتال EOS آشنا شوید

مقیاس‌پذیری یکی از مشکلات بزرگ بسیاری از شبکه‌های بلاک چینی است و این مشکل باعث شده‌ است تا برخی شبکه‌ها همانند اتریوم، نتوانند به‌ خوبی پاسخگوی نیاز و تراکنش‌های کاربران باشند. مقیاس‌پذیری ضعیف، انجام فعالیت‌ها و تراکنش‌ها را با کندی مواجه می‌کند و علاوه‌بر کاهش امنیت، می‌تواند هزینه‌های استفاده از شبکه و برنامه‌ها را نیز افزایش دهد، به همین دلیل شبکهٔ EOS با هدف ارائه عملکرد مناسب، مقیاس‌ پذیری، انعطاف‌ پذیری، امنیت و تجربهٔ کاربری جذاب برای استفاده‌کنندگان و توسعه‌ دهندگان، فعالیت خود را آغاز کرده‌ است و از ماشین مجازی اختصاصی خود قدرت می‌گیرد که توانایی انجام و پردازش تراکنش‌ها با کمترین هزینه را برای آن امکان‌پذیر کرده‌ است.

 

هم‌اکنون شبکهٔ EOS با استفاده از مکانیزم اجماع اثبات سهام نمایندگی‌شده (DpoS)، توانایی پردازش 1 میلیون تراکنش در ثانیه را پیدا کرده‌است. در مقایسهٔ این عدد برای بیت‌کوین 7 و اتریوم 10 تا 15 تراکنش در ثانیه است.

 

علاوه‌بر آن، هزینه‌های استفاده و کارمزد برنامه‌ها در شبکهٔ EOS بسیار کمتر از شبکه‌های دیگر است که می‌تواند برای کاربران در انجام تراکنش‌ها و توسعه‌دهندگان در جذب کاربران اهمیت بسیاری داشته باشد.

 

EOS به‌صورت غیرمتمرکز و توسط جامعهٔ خود، مدیریت می‌شود و با خرید ایاس، در تصمیم‌گیری‌ها و تغییرات شبکه، حق رأی پیدا می‌کنید.

 

در حال حاضر EOS با پشتیبانی از قرارداد‌های هوشمند و خدماتی ازجمله مقیاس‌پذیری، سیستم احراز هویت، امنیت بالا و کارمزد‌های پایین شبکه، تبدیل به پلتفرمی محبوب در میان توسعه‌دهندگان بلاک چین تبدیل شده‎‌است؛ محبوبیتی که به افزایش خرید ایاس و قیمت EOS منجر شده‌است.

 

قیمت ایاس هم‌اکنون 1.27 دلار است و  EOS Price در زمان اوج قیمتی به بیش از 22.89 دلار نیز رشد داشته است. افزایش‌های قیمت ایاس و ویژگی‌های شبکه منجربه ایجاد ارزش بازار 1.3 میلیارد دلاری برای آن شده‌است که EOS را در رتبهٔ 43 ارز‌های دیجیتال برتر بازار قرار داده‌است. شما می‌توانید برای مشاهده قیمت ایاس اینجا کلیک کنید.

مقایسه پروژه Steem و شبکه ایاس

با شبکه و ارز دیجیتال استیم آشنا شوید

در حالی که EOS یک شبکه برای توسعه و پشتیبانی از برنامه‌های غیرمتمرکز است، استیم با هدف توسعهٔ شبکه‌های اجتماعی و تشویق فعالیت کاربران عرضه شده‌است. در حالی که EOS بستری برای توسعه‌دهندگان و ارائه خدمات به کاربران را فراهم می‌کند، استیم به‌صورت مستقیم این امکان را به تولید‌کنندگان محتوا و کاربران می‌دهد تا در ازای فعالیت‌های خود، کسب درآمد داشته باشند.

 

شبکهٔ استیم پلتفرمی برای شبکه‌های اجتماعی به‌صورت غیرمتمرکز ارائه می‌دهد که در آن کاربران می‌توانند محتوا‌های خود را به اشتراک بگذارند و سپس در ازای فعالیت خود، ارز دیجیتال پاداش بگیرند و کسب درآمد داشته باشند.

 

در حالی که استفاده از شبکه‌های اجتماعی سنتی مانند تلگرام و اینستاگرام رایگان است، اما این شبکه‌ها به کاربران خود در ازای محتوایی که تولید و منتشر می‌کنند، پولی پرداخت نمی‌کنند و علاوه‌بر آن، با استفاده از تبلیغات از این محتوا‌های تولیدشده، برای خود کسب درآمد ایجاد می‌کنند؛ کسب درآمدی که تولید‌کنندگان محتوا و کاربران هیچ سهمی از آن ندارند.

 

استیم هم‌اکنون خدماتی ازجمله Steemit منتشر کرده‌است که در آن به کاربران در ازای فعالیت‌های مختلف، ارز دیجیتال پاداش می‌دهد. توکن استیم پس از راه‌اندازی برنامه و شبکه، موفق شد تا رشد قیمتی خوبی را تجربه کند.

 

همانند EOS، استیم نیز از مقیاس‌پذیری خوبی بهره‌مند است و هم‌اکنون توان پردازش 010 هزار تراکنش در ثانیه را دارد.

 

ایاس یا استیم، کدام ارز دیجیتال بهتری است؟

EOS و STEEM هر دو رابطه نزدیکی با یکدیگر دارند، زیرا بنیان‌گذار هردوی آن‌ها دن لریمر (Dan Larimer) است و به همین دلیل معمولاً با یکدیگر مقایسه می‌شوند. هم‌اکنون نیز هر دوی این ارز‌های دیجیتال، جامعهٔ وفادار خود را پیدا کرده‌اند و در صرافی‌های ارز دیجیتال، محبوب جهانی امکان معامله آن‌ها فراهم شده‌است. با این حال EOS طی چند سال گذشته، نوسانات قیمتی شدیدتری تجربه کرده‌است و نسبت‌به استیم، موفق شده‌است تا رشد‌های قیمتی بیشتری داشته باشد.

 

علاوه‌بر آن، علاقهٔ سرمایه‌گذاران به پروژهٔ EOS بیشتر است و این شبکه با توجه به توان پردازش تراکنش و مقیاس‌پذیری بیشتر، می‌تواند پتانسیل و آیندهٔ بهتری داشته باشد، به همین دلیل خرید EOS به گزینهٔ محبوب‌تری نسبت‌به استیم تبدیل شده‌است و شاهد افزایش قیمت ایاس در بازه‌های مختلف بازار هستیم.

 

در این بین، مهم است به کاربرد و اهداف فعالیت آن‌ها نیز توجه داشته باشیم. EOS یک شبکهٔ بلاکچینی گسترده است که به‌عنوان یک زیرساخت برای عرضه و فعالیت برنامه‌های غیرمتمرکز عمل می‌کند، موضوعی که موارد استفاده از آن را گسترش و پاسخی به یک نیاز مهم در شبکه ارائه می‌دهد.

مقایسه پروژه Steem و شبکه ایاس

شبکهٔ EOS علاوه‌بر مقیاس‌پذیری و توان پردازش تراکنش میلیونی در ثانیه، از امنیت خوبی نیز برخوردار است و با پشتیبانی از قرارداد‌های هوشمند، به یک پروژهٔ جذاب بلاکچینی تبدیل شده‌است که اثر خود را در قیمت EOS نشان داده‌است، بنابراین خرید ایاس می‌تواند انتخاب سرمایه‌گذاری مناسبی برای شما باشد.

 

در سمت مقابل، استیم نیز هدف جذابی دارد. فعالیت در یک شبکهٔ اجتماعی غیرمتمرکز همراه با کسب درآمد، رویای بسیاری از علاقه‌مندان به ارز‌های دیجیتال و تولید‌کنندگان محتواست. با این حال لازم به ذکر است که استیم از توان پردازش تراکنش کمتری بهره‌مند است و می‌تواند تا 100 هزار تراکنش در ثانیه را انجام دهد.

 

علاوه‌بر آن، امروزه استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز و دیفای به اندازهٔ برنامه‌های سنتی گسترده نیست و دلایل خوبی برای آن وجود دارد.

 

کار با برنامه‌های غیرمتمرکز سختی‌های خود را دارد و این پیچیدگی می‌تواند مانع بزرگی برای رشد شبکه‌های اجتماعی استیم باشد، زیرا اگر یک پلتفرم و برنامهٔ اجتماعی نتواند طیف بزرگی از کاربران را جذب کند، ارزش و جایگاه خود را از دست می‌دهد؛ اتفاقی که هم‌اکنون برای استیم رخ داده‌ است و شاهد کاهش ارزش توکن و استفاده از آن هستیم. با این حال استیم همچنان پتانسیل زیادی برای رشد دارد و در آیندهٔ نزدیک که استفاده از برنامه‌های غیرمتمرکز گسترده‌تر می‌شود، ایدهٔ استیم می‌تواند توجهات زیادی را به خود جلب کند.

 

جمع‌بندی

در نهایت هر دو ارز دیجیتال ازجمله گزینه‌های سرمایه‌گذاری جذاب بازار هستند و پیشنهاد می‌کنیم تحقیق و بررسی‌های خود را نیز قبل از خرید EOS یا استیم انجام دهید. در حالی که بنیانگذار این دو شبکه یک نفر است، اما هر دو مزایا و معایب خود را دارند و در اهداف، جامعهٔ هدف و نحوهٔ فعالیت این ارز‌های دیجیتال، تفاوت‌های بزرگی وجود دارد.

جدیدترین مطالب