نرم افزار رستوران چیست و چرا باید داشته باشیم؟

نرم افزار رستوران چیست و چرا باید داشته باشیم؟

نرم‌افزار رستوران ابزاری است که به وسیله آن می‌توانید کلیه فرایندهای یک رستوران، کافی شاپ و فست فود را به خوبی مدیریت کنید. رستوران‌ها در ساعات حجم کاری، شلوغ هستند و در این شلوغی‌ها بهره‌گیری از سیستم حسابداری دستی، می‌تواند کندی در سفارش گیری و محاسبه هزینه‌ها را در پی داشته باشد. بنابراین استفاده از یک نرم‌افزار حسابداری رستوران، می‌تواند از مشکلات متعددی که برای هزینه‌، درآمد و موجودی یک رستوران پیش می‌آید، جلوگیری کند.

 

نرم‌افزار حسابداری رستوران، تنها فیش مشتری را صادر نمی‌کند، بلکه می‌تواند قابلیت‌های مختلفی چون بررسی موجودی انبار، تعیین حقوق و دستمزد کارکنان رستوران، اتصال به برنامه های ثبت سفارش آنلاین غذا و بسیاری از موارد دیگر را به شما نشان دهد.

 

دلیل اهمیت داشتن نرم افزار رستوران

نرم‌افزار رستوران قابلیت‌های بسیاری دارد که می‌تواند کار حسابداری و مدیریت کلیه فرایندهای یک رستوران را تسهیل نماید. از جمله بارزترین ویژگی های نرم‌افزارهای رستوران، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

 

1. منوی غذایی رستوران بهتر مدیریت می‌شود.

2. امکان اتصال به دستگاه کارتخوان را دارد.

3. موجودی انبار و مواد اولیه خام را مدیریت می‌کند.

4. امکان پیگیری سفارشات پیک را فراهم می‌نماید.

5. گزارش‌های دقیقی از شرایط حسابداری و مالی رستوران ارائه می‌دهد.

6. امکان ارسال پیام‌های تبلیغاتی برای مشتریان را فراهم می‌کند.

7. پیش فاکتور و فاکتور را می‌تواند صادر نماید.

8. امکان اتصال به چاپگر صندوق را دارد.

9. حقوق دستمزد کارکنان را مشخص می‌کند.

 

وقتی با دارا بودن یک نرم‌افزار رستوران کلیه فعالیت‌های رستوران به خوبی انجام می‌شود، با جذب مشتریان بیشتر و جلب رضایتمندی آنها به افزایش درآمد خواهید رسید.

 

یکی دیگر از دلایل اهمیت داشتن نرم‌افزار رستوران این است که چون این نرم‌افزارها، قابلیت اتصال به کلیه پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌های ثبت سفارش غذا را دارند، بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفته است. از آنجایی که امروزه خیلی از افراد دوست دارند در منزل یا محیط کار خود از طریق اپلیکیشن‌ها سفارش غذا را انجام دهند، بنابراین مجهز بودن رستوران شما به نرم‌افزار مدیریت رستوران، می‌تواند موجب جذب مشتری از طریق سیستم‌های آنلاین شود.

داشتن نرم افزار تهیه غذا و رستوران چه اهمیتی دارد؟

داشتن نرم افزار تهیه غذا و رستوران چه اهمیتی دارد؟

یک نرم‌افزار رستوران با داشتن رابط کاربری زیبا و راحت، می‌تواند موجب سهولت و راحتی در کار بخش‌های مختلف رستوران شود. در ادامه به برخی از فوایدی که با دارا بودن یک نرم‌افزار تهیه غذا و رستوران به آن دست پیدا خواهید کرد، اشاره می‌کنیم.

 

• مدیریت هر چه بهتر کسب و کار با نرم افزار مدیریت رستوران

در روش سنتی برای انجام فعالیت‌هایی مثل ثبت سفارش، مدیریت پیک، برآورد موجودی مواد اولیه انبار و حقوق و دستمزد کارکنان نیاز به صرف زمان بسیاری بود‌ در حالی که با دارا بودن یک نرم‌افزار مدیریت رستوران، خیلی سریع‌تر و راحت‌تر می‌توانید کلیه این اقدامات را انجام دهید و در جلب رضایت مشتری و کارکنان موفق‌تر هستید.

 

• کاهش صد در صدی اشتباهات انسانی

خطاهای انسانی در هر زمینه‌ای خصوصاً در زمینه‌هایی مثل حسابداری رستوران که با اعداد و ارقام سر و کار دارید، بسیار اتفاق می‌افتد. یکی از مزایای بهره‌گیری از نرم‌افزار مدیریت رستوران، این است که این اشتباهات انسانی به طور صد در صد کاهش پیدا می‌کند.

 

وقتی خطاهای انسانی با نرم‌افزارهای مدیریت رستوران به صفر برسد، شما خیلی راحت‌تر می‌توانید با تخمین زدن موجودی انبار خود، مواد غذایی لازم برای روزها و هفته‌های آتی رستوران را ذخیره کنید‌. همچنین حقوق و دستمزد کارکنان رستوران به درستی برآورد می‌شود و هیچ دردسر و دلخوری از بابت عدم تعیین حقوق و دستمزد صحیح بین کارکنان ایجاد نخواهد شد‌.

 

• مشاهده گزارشات به صورت مکانیزه

در شیوه سنتی و دستی حسابداری رستوران، برای اینکه بتوانید به حسابداری یک روز، مشتریان ساعات خاص یا موجودی انبار در بازه‌ی زمانی مشخصی، دسترسی پیدا کنید، نیازمند صرف زمان بسیاری بودید. در حالی که با استفاده از نرم‌افزار رستوران، خیلی راحت می‌توانید کلیه گزارش‌ها و داده‌های فیلتر شده را در اختیار داشته باشید. مثلاً اگر بخواهید برای بهبود منوی غذایی رستوران خود، به بیشترین غذای سفارش داده شده توسط مشتری، دسترسی پیدا کنید با استفاده نرم‌افزار مدیریت رستوران خیلی راحت می‌توانید این اطلاعات را به دست آورید. سپس با استناد به نتایج حاصل از گزارشات نرم‌افزار، با بهبود شرایط و منوی غذای رستوران خود، در جلب رضایت مشتریان بهتر عمل کنید.

 

• کم کردن هزینه‌ها برای استخدام نیروهای انسانی با نرم افزار مدیریت رستوران

در شیوه حسابداری سنتی شما نیازمند این بودید که برای بررسی عملیات حسابداری رستوران و فست فود خود چندین حسابدار و صندوقدار استخدام کنید. حجم استخدامی‌های بالاتر هم هزینه‌های شما را افزایش می‌داد و هم اینکه در صورت عدم صداقت حسابداران و صندوقداران، موجودی‌های شما نیز با فاکتورها مغایرت پیدا می‌کرد. امروزه با رونق پیدا کردن استفاده از نرم‌افزار رستوران، هزینه‌های شما برای استخدام نیروی انسانی کاهش پیدا کرده است. همچنین مکانیزه شدن این فرایند باعث می‌شود تا هیچگونه مغایرت یا کم و کسری بین فاکتورها و فرایندها وجود نداشته باشد.

 

• مدیریت هرچه بهتر شعبات مختلف رستوران‌ها

یکی دیگر از مزیت‌هایی که نرم‌افزار رستوران دارد، این است که اگر رستوران یا فست فود شما دارای چندین شعبه است، خیلی راحت‌تر می‌توانید کلیه آنها را مدیریت کنید. با استفاده از نرم‌افزارهای حسابداری، دیگر نیاز به حضور فیزیکی شما در شعبات مختلف رستوران نیست و امکان مدیریت آنها حتی از طریق راه دور و گزارش‌های دقیق حاصل از نرم‌افزارهای مدیریت رستوران امکان‌پذیر می‌شود.

 

شما قادر هستید تا با استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت رستوران، گزارش‌های مربوط به هر شعبه را به صورت تفکیک و جداگانه مشاهده کنید. از جمله گزارش‌هایی که از طریق این نرم‌افزارها برای هر شعبه به صورت جداگانه در اختیارتان قرار می‌گیرد، می‌توان به درآمدها، هزینه‌ها، ثبت سفارشات آنلاین و موجودی انبار اشاره کرد.

 

جمع بندی

نرم‌افزار رستوران، سیستمی است که با استفاده از آن، می‌توانید کلیه فرایندهای حسابداری یک رستوران حتی در شعبات مختلف را به راحتی مدیریت کنید. یک نرم افزار مدیریت رستوران با دارا بودن امکاناتی مثل اتصال به کارتخوان، ثبت سفارش آنلاین، برآورد حقوق و دستمزد کارکنان، تهیه گزارش از مواد اولیه و پیگیری سفارشات پیک، موجب تسهیل در امور مدیریتی رستوران می‌شود. همچنین این سیستم در مقایسه با فرایند سنتی حسابداری، نیاز به نیروی انسانی کمتری دارد و علاوه بر کاهش خطای انسانی، هزینه استخدام کارکنان شما را به حداقل می‌رساند.

جدیدترین مطالب