لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

نمایندگی هایک ویژن و بررسی قیمت دی وی ار و دوربین مداربسته

نمایندگی هایک ویژن و بررسی قیمت دی وی ار و دوربین مداربسته

دوربین های مداربسته هایک ویژن در انواع و مدل های مختلف در نمایندگی هایک ویژن به مشتریان عرضه می شوند. به طور کلی نیاز کاربری شما و انتظاراتی که از دوربین مداربسته دارید تاثیر زیادی در خرید محصول مورد نظر دارد. علاوه بر مواردی که ذکر شد بهتر است برای خرید سیستم نظارتی به مراکز معتبر مراجعه کنید. در این صورت هم می توانید با کارشناسان مجرب مشورت کنید و هم از کیفیت محصولی که خریداری می کنید مطمئن خواهید بود. ما در این مقاله قصد داریم به بررسی قیمت دوربین و دستگاه ضبط بپردازیم.

 

قیمت دوربین مداربسته هایک ویژن

در تمام صنایع قیمت گذاری براساس قابلیت و کیفیت انجام می شود. قیمت دوربین هایک ویژن نیز از این قاعده مستثنی نیست. کیفیت در برند هایک ویژن از ویژگی های اصلی محصولات است. بنابراین در بررسی قیمت دوربین کیفیت را به عنوان ویژگی در ارائه تصویر در نظر می گیریم و از مرغوبیت کالا صرفنظر می کنیم و به قابلیت ها موثر می پردازیم. ویزگی و قابلیت های زیر در قیمت دوربین موثر هستند:

 

انواع دوربین داخلی و بیرونی

دوربین های مداربسته در فضاهای مختلفی نصب می شوند. برای کارآیی مفیدتر، بهتر است از دوربین های خاصی برای فضاهای مختلف استفاده کنید. مثلا دوربین مداربسته دام مناسب ترین گزینه برای نصب در محیط سرپوشیده است. این دوربین ها می توانند روی سقف نصب شوند.

نمایندگی هایک ویژن و بررسی قیمت دی وی ار و دوربین مداربسته

اما برای فضاهای آزاد بهتر است از دوربین مداربسته بولت استفاده کرد. گزینه دیگری که مناسب فضای آزاد و البته وسیع است، دوربین گردان PTZ است. این دوربین میدان دید گسترده ای دارد و می تواند فضای وسیعی را پوشش دهد. به شما پیشنهاد می کنیم هنگام خرید، برای شناخت بهتر انواع دوربین داخلی و بیرونی با فروشنده مشورت کنید.

 

تکنولوژی دوربین مداربسته

تکنولوژی دوربین در قیمت گذاری موثر است. دوربین های تحت شبکه معمولاً گرانتر هستند.  اگر دوربین تحت شبکه را با دوربین هم رده آنالوگ HD مقایسه کنید تفاوت قیمت به وضوح دیده می شود.

 

رزولوشن دوربین مداربسته

میزان اهمیت وضوح تصاویر دوربین مداربسته برای شما، تعیین کننده رزولوشن مناسب دوربین مداربسته است. هر چه رزولوشن دوربین بالاتر باشد قیمت دوربین بالاتر می رود.

 

دید در شب دوربین مداربسته

قابلیت دید در شب کمک می کند تا تصاویر در نور کم و تاریکی شب با وضوح بالا ثبت شوند. نوع دید در شب (IR-Exir-رنگی) و برد آن روی قیمت دوربین تاثیر گذار است.

 

استاندارد IP

این استاندارد برای دوربین هایی که در معرض رطوبت و آلودگی نصب می شوند اهمیت بالایی دارد.

 

میکروفن

اگر نیاز به ثبت صدای محیط در کنار تصاویر دارید دوربین های هایک ویژن در برخی از مدل ها مجهز به میکروفن داخلی هستند.

 

قابلیت WDR

قابلیت WDR در دوربین های مداربسته نقش موثری در بهبود تصاویر در شرایطی نوری مختلف دارد. دوربین مجهز به WDR واقعی از قیمت بالاتری از دوربین با قابلیت WDR دیجیتال و یا فاقد این قابلیت برخوردار است.

 

قیمت دی وی ار (DVR) هایک ویژن

بعد از بررسی قیمت دوربین به قیمت دی وی ار هایک ویژن می پردازیم. دستگاه های ضبط نیز براساس قابلیت و ویژگی هایی که دارند قیمت متفاوتی خواهند داشت. برند یکی از عامل های مهم در قیمت DVR/NVR است. زیرا برندهای معتبر محصولات مرغوب و با قابلیت های کاربردی و واقعی تولید می کنند. در نتیجه کاربر در انتخاب آنها عملکرد مطلوبی را برای سیستم نظارتی خود تضمین می کند. ضمن اینکه برندهای اصلی دارای گارانتی و ضمانتنامه هستند. اگر برند محصول را در نظر نگیریم برخی از این عوامل موثر بر قیمت دستگاه ضبط و دی وی ار را در ادامه می خوانیم:

 

تعداد کانال دستگاه

تعداد کانال در دستگاه های ضبط معرف تعداد دوربین های مداربسته ایست که شما می توانید به دستگاه متصل کنید. هر چه تعداد کانال ها بیشتر باشد قیمت دستگاه بالاتر می رود. در دی وی ارهای جدید که قابلیت پشتیبانی از دوربین های IP نیز وجود دارد شما تعداد آن را در دیتا شیت محصول می توانید مطالعه کنید.

 

کیفیت دریافت تصویر

کیفیت تصویری که دستگاه از دوربین های دریافت می کند نیز در قیمت دستگاه موثر است. این ویژگی این قابلیت را بیان می کند که دستگاه از چه دوربین هایی پشتیبانی می کند.

 

کیفیت ضبط

کیفیت ضبط به کیفیتی که تصاویر در هارد دستگاه ذخیره می شود اشاره دارد. دستگاه های ضبطی که از کیفیت تصویر ضبط بالاتری پشتیبانی می کنند از قیمت بالاتری برخوردار هستند.

 

ظرفیت ذخیره سازی

ظرفیت ذخیره سازی در دستگاه های ضبط و دی وی ار بسیار مهم است. اینکه تا چه مدت می توانید تصاویر را ضبط کنید به ظرفیت ذخیره سازی دستگاه مربوط می شود. این قابلیت را از روی تعداد هارد و ظرفیت هاردی که پشتیبانی می کند می توان دریافت. مشخصات دی وی ار در این بخش را در دیتا شیت می توانید ملاحظه کنید.

 

پهنای باند

پهنای باند از ویژگی هاییست که در سرعت تبادل اطلاعات و سیگنال ها موثر است. دی وی ار با پهنای باند بیشتر میتواند گرانتر از دی وی ار های با پهنای باند کمتر باشد.

 

قابلیت ها

قابلیت ها و ویژگی های دستگاه ضبط در قیمت دستگاه نقش مستقیمی دارد. فرض کنید دستگاه ضبط شما دارای قابلیت های حرفه ای باشد قاعدتاً با دستگاه ضبط معمولی هم قیمت نخواهد بود. این قابلیت ها مانند تشخیص حرکت، تشخیص نفوذ و… را در دیتا شیت محصول می توانید ملاحظه کنید.

جدیدترین مطالب