هتل های 5 ستاره از چه تشکی استفاده می کنند؟

هتل های 5 ستاره از چه تشکی استفاده می کنند؟

هیچ بعید نیست که وقتی از سفر تفریحی چند روزه تان برگشته اید، دنبال این باشید که بفهمید هتل ها چه نوع تشکی در تختخوابشان می گذارند و رمز و راز راحتی تشک هایشان چیست. قبل از اینکه ما جوابتان را بدهیم باید اعتراف کنیم که وقتی دنبال جواب سوالتان هستید ممکن است به جواب های مختلفی بربخورید، چون کسی آمار دقیق و مشخصی از تمامی هتل ها ندارد. با این حال چیزهای کلی و مشخصی در این رابطه هست که ما سعی داریم درباره آنها صحبت کنیم؛ از مدل تخت تا جنس و نوع تشک و ترفندهایی که هتل ها به کار می گیرند تا ذهنیت مثبتی نسبت به فضای اتاق و سرویس خواب داشته باشید.

 

چند نکته درباره هتل ها

قبل از هر چیز باید این را در نظر داشته باشید که هتل ها اهمیت فوق العاده ای به کالای خوابشان می دهند، چرا که خوب می دانند اغلب مردم در تفریح و مسافرت سراغ هتل ها می آیند و خواب باکیفیت و استراحت خوب برایشان در اولویت است. پس در کنار ویژگی هایی که ملاک قرار می دهند و در ادامه درباره شان حرف می زنیم، حواسشان به طرح های تازه در رابطه با تختخواب و تشک ها هم هست. برای مثال، بسیاری از هتل ها در حال حاضر به جای تختخواب های کلاسیک، از انواع تخت باکس استفاده می کنند که مزیت های زیادی هم دارند از جمله یکپارچه بودن، حمل و نقل ساده تر و تنوع در شکل و رنگ.

 

بعضی از فروشگاه ها به شما امکان شخصی سازی هم می دهند تا سلیقه و نظر خودتان را روی تختخواب پیاده کنید؛ یکی از این فروشگاه ها سایت سه گامه است که می توانید نوع و جنس رویه تخت را انتخاب یا مطابق ایده و نیازتان تغییراتی در طرح و شکل تخت ایجاد کنید. موضوع دیگر اینکه هتل ها دمای فضای اتاق را در شرایطی ایده آل نگه می دارند که به تجربه خواب بهتر شما کمک می کند. ضمن اینکه برخی از تشک ها دارای ژل خنک کننده هستند که حس خوشایندتری به شخص می دهد.

هتل های 5 ستاره از چه تشکی استفاده می کنند؟

ملاک انتخاب تشک

هرچند برای استفاده شخصی، قیمت تشک از ملاک های مهم محسوب می شود اما برای یک هتل قاعدتا دوام و کیفیت باید در مرتبه اول اولویت باشد. افراد مختلفی وقت استراحتشان را در هتل ها می گذرانند، در نتیجه گزینه انتخابی شان باید طوری باشد که همه آنها را راضی نگه دارند. به همین خاطر بیشتر هتل ها از تشک با نرمی متوسط استفاده می کنند. درباره نوع تشک هم دو مدل بیشتر از سایرین به کار می رود؛ تشک های هیبریدی یا تشک های سنتی فنری. با مدل های سنتی که آشنا هستید، مدل های هیبریدی هم ترکیبی اند؛ یعنی یک سیستم فنری دارند به همراه یک لایه لاتکس و مموری فوم. در خصوص نوع فنرهای به کار رفته، بیشتر سراغ فنرهای منفصل می روند. چرا؟ به این دلیل که لغزش و حرکت یک نفر روی تخت های دو نفره، به نفر کناری منتقل نمی شود.

 

نکته: فارغ از ملاک هایی که گفته شد، بعضی از هتل ها از محافظ تشک هم استفاده می کنند که مزایای زیادی برایشان دارد، از جمله موارد زیر:

 

افزایش عمر مفید تشک

بالا بردن مقاومت تشک در برابر رطوبت، گرد و خاک، حساسیت و …

جلوگیری از ساییده شدن و پارگی

محافظت بیشتر در برابر آلودگی و کثیفی (در نتیجه نیاز نیست به طور مداوم به فکر تمیز کردن تشک بود)

 

این پدهای محافظتی برای انواع تشک های یک نفره، دو نفره، نوجوان و حتی کودک عرضه می شوند. نمونه هایی از محافظ تشک را در سایت سه گامه می توانید ببینید.

هتل های 5 ستاره از چه تشکی استفاده می کنند؟

جنس تشک ها

مموری فوم: اگر با ساختار و کارکرد جنس مموری فوم آشنا باشید می دانید که این جنس قابلیت برگشت پذیری بالایی دارد که باعث می شود در ساخت بالش و تشک به کار گرفته شود. برای مثال وقتی دست خود را روی آن فشار دهید ابتدا حالت دست شما را به خود می گیرد و چند ثانیه بعد از برداشتن دستتان، حالت اولیه خودش را پیدا می کند. به همین خاطر وقتی روی تشکی از این جنس دراز بکشید، سطح تشک به حالت بدن شما درمی آید و راحتی بی نظیری برای شما به همراه دارد. اگر بعد از بیدار شدن در تشک های معمولی احساس درد می کنید، شاید بهتر باشد این مدل از تشک ها را امتحان کنید، چون مانع بروز دردهای عضلانی می شود.

 

لاتکس: در خصوص تشک های لاتکس معمولا به سه مزیت آنها اشاره می شود: انعطاف پذیری زیاد، ضدحساسیت و دوام و ماندگاری بالا. اگر برای استفاده شخصی دنبال تشک هستید، باید بگوییم که این نوع تشک ها تقریبا قیمت بالاتری از سایر مدل ها دارند. اگر وزنتان بالاست سراغ نوعی از تشک لاتکس بروید که پشتیبانی قابل قبولی دارند. نکته دیگر میزان سفتی آنهاست که باید مطابق سلیقه و شرایط خودتان انتخاب کنید.

 

ترفند هتل ها

بخشی از احساس آرامش ما هنگام خوابیدن به کیفیت کالا برمی گردد و بخشی دیگر به ذهنیت ما. در خصوص مورد اول، هتل ها در کنار استفاده از تشک های باکیفیت، روکش ها و روتختی های نرم (معمولا از جنس پنبه)، ملحفه های سبک با تنفس پذیری بالا روی تخت می گذارند که به همراه تشک راحتی بیشتری برای شما فراهم می کند. فارغ از این بحث، هتل ها با استفاده از رنگ سفید و روشن هم به پاکیزگی و تمیزی کالای خواب و اتاقشان تاکید می کنند و هم به خاطر آرامش بخش بودن رنگ سفید، به لحاظ روحی-روانی هم روی شما تاثیر می گذارند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید حتی چیدمان اتاق هم روی احساس شما از اتاق و سرویس خواب نقش دارند؛ بیشتر هتل ها در کنار استفاده از رنگ سفید در دیوارها و اجزای تختخواب، محیط اتاق را به شکلی ساده و مینیمال به دور از شلوغی درمی آورند که احساس آسایش بیشتری به شما بدهند.

جدیدترین مطالب