ورق استیل 316، در تنوع ضخامت و ابعاد مختلف فلزات رنگین

ورق استیل 316، در تنوع ضخامت و ابعاد مختلف فلزات رنگین

ساخت تجهیزات مرتبط با مواد شیمیایی، مبدل های حرارتی، یک سری از قطعات خودرو و… همگی با ورق استیل 316 امکان پذیر است. این موضوع سبب می شود تا درخواست برای خرید این نوع از ورق ها نیز زیاد شود. بنابراین بهترین کار آن است که بدانید ورقه های استیل 316 چه ویژگی هایی دارند؟

 

ورق استیل 316، در تنوع ضخامت و ابعاد مختلف

ساخت تجهیزات مرتبط با مواد شیمیایی، مبدل های حرارتی، یک سری از قطعات خودرو و… همگی با ورق استیل 316 امکان پذیر است. این موضوع سبب می شود تا درخواست برای خرید این نوع از ورق ها نیز زیاد شود. بنابراین بهترین کار آن است که بدانید ورقه های استیل 316 چه ویژگی هایی دارند؟ ا چه عناصری تشکیل شده اند و در کدام موارد بیشتر استفاده می شوند. زمانی که این نکات را بدانید، می توانید تصمیم گیری کنید که از کدام فروشگاه نیز ورقه های استیل 316 خود را خریداری کنید. شرکت فلزات رنگین این مطلب را در جهت آگاهی هرچه بیشتر شما در مورد ورق استیل 316 فراهم کرده است.

ورق استیل 316

ویژگی های ورق استیل 316

ورق های استیل 316 یک سری ویژگی های منحصر به فرد و مناسب دارند که سبب می شود استفاده از این ورقه ها و شیت ها در موقعیت های مختلفی امکان پذیر باشد.

 

• مقاومت در برابر خوردگی

اولین مورد در خصوص مقاومت در برابر خوردگی است که در این ورقه ها به وجود می آید. خوردگی می تواند توسط مواد شیمیایی مختلفی ایجاد شود. اسید سولفوریک، هیدرکلریک، استیک، فرمیک و تارتاریک از جمله مواد خورنده قوی هستند که ورق استیل 316 می تواند در برابر آن ها مقاوم باشد. دو نوع ماده سولفات های اسید و کلریدهای قلیایی نیز اثر خورندگی بالایی دارند. ورق استیل 316 در برابر این مواد به طور کامل مقاوم نیست بلکه می تواند تا حدودی خورندگی کمتری را داشته باشد.

 

• استحکام مکانیکی بالا

مورد و نکته بعدی در خصوص استحکام مکانیکی بالایی است که این ورقه ها دارند. ورقه های 316 به دلیل عناصری که در آن ها وجود دارد، می توانند استحکام بالایی را نیز نشان دهند که بسیار اهمیت دارد.

 

• سطج صاف

سطح صاف و یکدست این نوع از ورقه ها هم ویژگی مثبت دیگری است که در آن ها می توانید پیدا کنید. این سطح صاف و یکدست برای بسیاری از موارد کاربرد دارد.

 

• مقاوم در برابر زنگ زدگی

مقاومتی که ورق استیل 316 در برابر زنگ زدگی دارد، بسیار زیاد است. این مقاومت می تواند باعث استفاده از ورقه های استیل در موقعیت های مختلف همچون محیط هایی که در معرض آب و رطوبت هستند و محیط هایی که دائما شرجی هستند، شود.

 

• کاربری گسترده

مورد و نکته بعدی آن است که این گریدهای ورق استیل دارای کاربری گسترده ای هستند. استفاده از ورق استیل 316 در مکان های مختلفی امکان پذیر است اما اگر می خواهید از این ورقه ها به صورت تمام و کمال استفاده کنید، بهترین کار آن است که آن ها را در موقعیت هایی همچون سازه های دریایی و محیط های مرطوب به کار ببرید.

 

گریدهای ورق استیل 316

در زمان خرید ورق استیل 316 باید حتما به گرید آن توجه کنید. بسیاری از فروشگاه ها این نکته را به خریدار گوشزد نمی کنند و این موضوع در نهایت سبب بروز اشکال خواهد شد. در اینجا این موضوع را مطرح می کنیم تا شما نیز بتوانید این نکته را به بهترین شکل ممکن متوجه شوید. 3 گرید مختلف برای ورق استیل 316 وجود دارد.

 

• گرید 316L

اولین گرید با نام L شناخته می شود. این گرید دارای کربن کمتر از حد معمولی است و نام کم کربن را برای آن انتخاب می کنند. از طرفی میزان مقاومتی که نسبت به خوردگی دارد بسیار بالا است. ساخت صنایع دریایی، ساعت های استیل و انواع مخازن تحت فشار در راکتورها با ورق استیل 316 با گرید L316 است.

 

• گرید 316H

دومین گرید که دارای کاربردهای زیادی در صنایع مختلف نیز می باشد با گرید 316H شناخته می شود. این گرید از نوع پر کربن است و می تواند در دماهای بالا بسیار مقاومت کند. به همین دلیل نیز در هر جایی که نیاز به مخازن و لوله های حرارتی وجود دارد، از این گرید استفاده می کنند.

 

• گرید 316TI

گرید سوم دارای عنصر گران قیمت تیتانیوم است. تیتانیوم سبب می شود که ورق استیل 316 هم براق شود و هم در برابر حرارت مقاومت داشته باشد. بیشترین استفاده از این گرید در آسترهای دودکش های صنعتی است.

 

نوع گرید اهمیت بسیار زیادی دارد، بنابراین در زمان خرید حتما به این موضوع توجه داشته باشید و آن را فراموش نکنید که کدام گرید را می خواهید خریداری کنید. به این ترتیب دیگر مشکلی از این بابت نخواهید داشت.

 

ورق استیل 316 را از کجا بخریم؟

معمولا شرکت ها و کارخانه های مختلفی وجود دارند که می توانید ورق استیل 316 را از آنجا تهیه کنید. این موضوع احتمالا سبب سردرگمی شما شود و نتوانید به درستی در خصوص آن تصمیم گیری کنید. به همین دلیل نیز توصیه می کنیم تا حتما شرکت مناسبی را پیدا کرده و سپس خرید خود را از همانجا انجام دهید. اما شرکت مورد نظر ما چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

 

• کیفیت بالا

تمامی ورقه ها و محصولاتی که در شرکت مدنظر ما به فروش می رسد باید از کیفیت بالایی برخوردار باشد. پایین بودن کیفیت محصولات سبب می شود تا دچار مشکل شوید و در عرض مدت زمان کوتاهی ناچار شوید تا ورقه ها و سازه های ساخته شده از ورقه ها را تعمیر یا تعویض کنید که می تواند هزینه های شما را تا چندین برابر افزایش دهد.

 

• قیمت مناسب

در کنار کیفیت بالایی که یک فروشگاه باید داشته باشد، نیاز است که قیمت مناسبی را نیز در کالاهای این فروشگاه ها بتوانیم ببینیم. قیمت مناسب برای افرادی که قرار است پروژه های بزرگی را استارت بزنند، بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل نیز در این خصوص هم لازم است که حتما قیمت های چندین شرکت را بررسی کرده و سپس بهترین قیمت را انتخاب کنید. شرکت فلزات رنگین می تواند از جمله مواردی باشد که بهترین قیمت ورق استیل 316 را به شما عرضه می کند.

 

شرکت فلزات رنگین

در شرکت فلزات رنگین می توانید ببینید که کارشناسان بخش فروش به خوبی پاسخگوی سوالات شما هستند. تماس با این کارشناسان سبب می شود تا بتوانید به خوبی به تمامی اطلاعاتی که نیاز دارید دست پیدا کنید. در صورت نیاز به راحتی می توانید به آدرس اینترنتی www.felez.co مراجعه کنید و از طریق وبسایت به تمامی اطلاعاتی که نیاز دارید دست پیدا کنید. اگر نیاز به ثبت سفارشات تلفنی خود نیز دارید، می توانید با شماره تلفن 02133915222 تماس گرفته و سفارشات خود را در کوتاه ترین زمان ممکن ثبت کنید.

شرکت فلزات رنگین

جدیدترین مطالب