لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

وکیل کیفری

مجموعه : رپورتاژ
وکیل کیفری

چنانچه قصد پیگیری دعوای کیفری در دادگاه را دارید، مشاوره با یک وکیل کیفری  می‌تواند راهگشای کار شما باشد. زیرا که در اینگونه پرونده‌ها طرح درست دعوا اهمیت بسیاری دارد وکیل کیفری در تهران  می‌تواند از آغاز روند طرح دعوا و تنظیم شکوائیه شما را یاری دهد. وی همچنین می‌تواند شما را از راهنمایی‌های لازم در جهت جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اثبات دعوا بهره‌مند سازد. درست است که در بعضی موارد، وکلا انجام برخی از امور را خودشان به عهده میگیرند؛ اما مهمترین وظیفه‌ی آنها حضور و اثبات دعوای شما در دادگاه است.

 

توجه داشته باشید که با کمک وکیل کیفری تهران  ، یک بار فرصت دفاع از خود را دارید. اگر نتوانید در این فرصتی که به شما داده می‌شود از خود دفاع کنید، نمی‌توانید حق خود را بازپس بگیرید. حتی ممکن است در پروسه‌ی حل پرونده مدارک علیه شما رقم بخورد و مجرم شناخته شوید. در اینجاست که باید تاوان سنگینی را در ازای آن جرم بپردازید. بنابراین کمک گرفتن از یک بهترین وکیل کیفری  مجرب می‌تواند شما را از یک موقعیت خطرناک و پیچیده برهاند.

 

به طور کلی دعاوی قضایی به دو دسته‌ی دعاوی حقوقی و دعاوی کیفری تقسیم بندی می‌شوند. در دعاوی حقوقی احکام صادر شده، مجازاتی به همراه ندارند. اما در دعاوی کیفری، حکم صادر شده از طرف قاضی، مجازات‌های گوناگونی را در پی دارد. از برخی دعاوی کیفری می‌توان به دزدی، تسخیر مال، خیانت در امانت، ضرب و شتم، قتل، تهدید و… اشاره کرد.

وکیل کیفری

وظایف وکیل:

پس از ارتکاب جرم علیه افراد یا اموالشان، اولین مرحله، مراجعه به دادسرا و تنظیم شکایت نامه‌ی کیفری می‌باشد. پس از آن، با تهیه‌ی استشهاد محلی، گفتگو با شاهدان و جمع آوری سایر مدارک، ادله‌ی مورد نیاز دادگاه برای صدور حکم گرد‌آوری می‌شود. با تایید جرم اتفاق افتاده و با تکیه بر مدارک مذکور، قرار مجرمیت و همچنین کیفرخواست صادر می‌گردد. در پایان نیز، پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارسال شده و مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

وکیل کیفری در تمامی مراحل نام برده، حضور دارد و براساس قوانین آیین دادرسی کیفری، موکل خود را راهنمایی‌ می‌کند. وی با ساده کردن مسیر پرونده، موکل خود را آگاه ساخته و او را از عواقب جبران ناپذیر دور نگاه می‌دارد.این وکلا می‌توانند نمایندگی و یا وکالت موکل خود را برعهده بگیرند. آنها با توجه به جرم مورد نظر و براساس مشاهدات و قوانین موجود می‌توانند برای جرم موکل خود تقاضای تخفیف در مجازات کنند.

 

از دیگر موارد اختیارات وکیل کیفری می‌توان به اجازه‌ی حضور آنها در هنگام جلسه‌ی بازجویی و دادرسی اشاره کرد. این وکلا پیش از شروع جلسه، موکل خود را از مسائل احتمالی و نیازهای پرونده، آگاه می‌سازند. در نتیجه‌ی همه‌ی این اقدامات، موکل می‌تواند با آرامش خاطر بیشتری پرونده‌‌ی کیفری خود را به نتیجه‌ی مطلوب برساند. البته شما عزیزان می‌توانید برای آگاهی بیشتر از مسائل قضایی، با گروه وکلای پارسا نیز مشورت نمایید. همکاران ما در این گروه آماده‌ی راهنمایی و پاسخگویی به شما عزیزان هستند. با امید آنکه بتوانیم گامی در جهت یاری شما برداشته و مشکلات شما عزیزان را از میان ببریم.

جدیدترین مطالب