چهار گام ساده تا مهاجرت تحصیلی

چهار گام ساده تا مهاجرت تحصیلی

مهاجرت تحصیلی با انتخاب‌های درست و هوشمندانه کار سختی نیست. قبل از هر چیزی باید مقصد مناسب خود را انتخاب کنید. اگر در مسیر درست قدم بردارید، مهاجرت تحصیلی می‌تواند پروسه‌ای کوتاه و کم‌هزینه داشته باشد. در این مطلب چهارم گام ساده تا مهاجرت تحصیلی ساده و ارزان را بررسی می‌کنیم.

 

گام اول: انتخاب مقصد مناسب

قبل از هر چیز لازم است با توجه به شرایطتان یکی از مقصدهای مهاجرت تحصیلی را انتخاب کنید. هر فرد با توجه به شرایط و سوابق تحصیلی‌اش، برای مهاجرت به یک‌سری مقصدها مناسب است. برای مثال اگر قصد مهاجرت همراه همسر خود را دارید، کانادا مقصد مناسبی برای شما خواهد بود. بهترین مقصدهای مهاجرت تحصیلی در حال حاضر عبارتند از:

 

ایتالیا

در ایتالیا امکان تحصیل رایگان به زبان انگلیسی برای تمام مقاطع و بیشتر رشته‌ها وجود دارد. شما می‌توانید رشته‌های مهندسی، معماری، طراحی و همچنین رشته‌های مدیریتی و رشته‌های گروه پزشکی را در ایتالیا به زبان انگلیسی و کاملا رایگان تحصیل کنید. ایتالیا در راستای حمایت از دانشجویان خارجی، تا ۷۰۰۰ یورو بورسیه تحصیلی نیز برای یک سال تحصیلی ارائه می‌دهد. اگر به اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا با سیم آخر علاقه دارید کافی است فرم درخواست مشاوره رایگان ما را پر کنید.

 

کانادا

کانادا یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای دنیا است که چهارمین سیستم آموزشی برتر دنیا را نیز در اختیار دارد. با تحصیل در این کشور می‌توانید کار تمام‌وقت دانشجویی داشته باشید و همراه شما هم اجازه کار خواهد داشت. می‌توان گفت کانادا بهترین گزینه برای مهاجرت افراد متاهل است. نرخ بیکاری کانادا پنج درصد است و این یعنی برای پیدا کردن کار و رسیدن به اقامت دائم این کشور کار سختی نخواهید داشت. با ارائه معدل خوب می‌توانید تا سقف ۱۵ هزار دلار کانادا در سال تخفیف شهریه دریافت کنید. اگر به مهاجرت تحصیلی به کانادا با سیم آخر علاقه دارید، ما کارهای مربوط به تکمیل مدارک و ارتباط با دانشگاه و سفارت را برای شما انجام می‌دهیم.

 

فرانسه

اگر به مهاجرت تحصیلی بدون مدرک زبان علاقه دارید، فرانسه انتخاب هوشمندانه‌ای برای شما است. شما می‌توانید با ورود به دوره های زبان فرانسوی در کالج‌های این کشور، ویزای تحصیلی فرانسه را دریافت کرده و از تمام تسهیلات دانشجویی این کشور بهره‌مند شوید و در انتهای دوره هم وارد دانشگاه مورد نظرتان شوید. شما می‌توانید بعد از پایان تحصیل در فرانسه برای ادامه تحصیل یا کار به استان کبک کانادا مهاجرت کنید؛ چرا که تبادل دانشجو و نیروی کار بین فرانسه و بخش‌های فرانسوی‌زبان کانادا بسیار بالا است. اگر به تحصیل در فرانسه با سیم آخر علاقه دارید، کافی است فرم مشاوره رایگان ما را پر کنید.

 

گام دوم: انتخاب رشته مناسب

بهتر است انتخاب‌رشته را با توجه به سوابق تحصیلی خود انجام دهید تا شانس بیشتری برای گرفتن پذیرش داشته باشید. دانشگاه مقصد شرایط شما را با توجه به رشته انتخاب‌شده بررسی می‌کند و هر چقدر تناسب بیشتری بین سوابق و رشته وجود داشته باشد، شانس بالاتری برای اخذ پذیرش خواهید داشت. ما در سیم آخر کاملا رایگان شرایط شما را بررسی می‌کنیم و رشته‌های مناسب را به شما پیشنهاد می‌دهیم.

 

گام سوم: تکمیل و نگارش مدارک

بعد از اینکه کشور و دانشگاه مقصد خود را انتخاب کردید، نوبت به تکمیل مدارک و نگارش رزومه و انگیزه‌نامه می‌رسد. در این مرحله شما باید با توجه به نیازمندی‌های دانشگاه مقصد و همچنین سفارت کشور مقصد، مدارک خود را تکمیل و در صورت نیاز ویرایش کنید. ما در سیم آخر ابتدا لیست مدارک مورد نیاز را با توجه به مقصدی که دارید به شما ارائه می‌دهیم و در ادامه برای نگارش مدارکی مثل رزومه و انگیزه‌نامه طبق استانداردهای دانشگاه و سفارت کنار شماییم.

 

گام چهارم: اقدام برای پذیرش و ویزا

پس از تکمیل مدارک نوبت به ارتباط با دانشگاه برای اخذ پذیرش می‌رسد. ما در سیم آخر مکاتبه با دانشگاه‌ها و اساتید را برای شما انجام می‌دهیم. دانشگاه پس از بررسی سوابق تحصیلی و مدرک زبان شما، پذیرش مثبت یا منفی برایتان صادر می‌کند. در صورتی که جواب پذیرش مثبت شد، لازم است برای گرفتن وقت انگشت‌نگاری و سفارت اقدام کنید. بعضی از کشورها مثل فرانسه در زمان تحویل مدارک به سفارت، یک مصاحبه حضوری دارند. ما در سیم‌آخر با برگزاری جلسه شبیه‌سازی مصاحبه سفارت، شما را برای تحویل حضوری مدارک آماده می‌کنیم تا با کمترین ریسک مهاجرت کنید.

 

فراموش نکنید مشاوره اولیه ما کاملا رایگان است و ما در این جلسه (که می‌تواند حضوری، تلفنی یا آنلاین باشد) مسیر کلی مهاجرت تحصیلی را به شما نشان می‌دهیم. با مشاوره رایگان سیم‌آخر می‌توانید اطلاعات خوبی را در مورد مهاجرت سریع و ارزان کسب کنید. اگر می‌خواهید در کمتر از ۶ ماه مهاجرت تحصیلی داشته باشید و بدون پرداخت شهریه در خارج از کشور تحصیل کنید، وقت را از دست ندهید و با مشاوره رایگان سیم‌آخر شروع کنید.

 

خدمات جامع سیم آخر برای مهاجرت تحصیلی

سیم آخر قصد دارد پکیج کاملی از خدمات را به متقاضیان مهاجرت تحصیلی ارائه کند. در همین راستا علاوه بر خدماتی که در بخش‌های قبلی گفته شد، برای مستقر شدن در مقصد پس از گرفتن ویزا با خدمات ترانسفر کنار شماییم. علاوه بر این اگر قصد تقویت زبان با کلاس‌های فشرده و خصوصی را دارید، آکادمی سیم آخر و اساتید باتجربه‌اش کنار شما هستند تا به هدف خود برسید.

جدیدترین مطالب