لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

چگونه اپلیکیشن رایگان بسازیم؟

چگونه اپلیکیشن رایگان بسازیم؟

بودجه‌ای برای استخدام برنامه نویس برای ساخت اپلیکیشن ندارید؟ مشکلی نیست! با کمک پلتفرم‌های اپلیکیشن ساز، کنترل کسب و کار و تراکنش را در دست بگیرید.

 

طراحی اپلیکیشن سفارشی با کمک برنامه نویس، کار ساده‌ای نیست. فرآیند طراحی از کدنویسی گرفته تا طراحی و تست، از چند هفته تا چند ماه یا حتی سال‌ طول می‌کشد. دسترسی به پلتفرم اپلیکیشن‌ساز، این مدت زمان را کوتاه می‌کند.

چگونه اپلیکیشن رایگان بسازیم؟

این روزها، برای طراحی و سفارشی کردن اپلیکیشن وب یا موبایل خودتان، نیازی به مدرک کامپیوتر یا بودجه هنگفت ندارید. در واقع، با کمک اپلیکیشن ساز بدون نیاز به کدنویسی، می‌توانید ایده خودتان را تنها در عرض چند دقیقه و به صورت رایگان، عملی کنید. البته نباید فراموش کرد که محدودیت‌های زیادی هم با این روش وجود دارد و شما نمی‌توانید دقیقا تمام آن چیزی که مد نظر دارید، با این پلتفرم‌ها پیاده سازی کنید.

 

اپلیکیشن ساز(App Builder) چیست؟

اپلیکیشن ساز، نرم افزار یا پلتفرمی ‌است که به کاربران اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های موبایلی را بدون دانش کدنویسی طراحی کنند. اپلیکیشن سازها که معمولاً با یک رابط کاربر پسند طراحی می‌شوند، کاربران را قادر می‌سازند تا اپ‌ها را با کشیدن و رها کردن یا با انتخاب ویژگی‌های درون یک لیست، توسعه دهند. این سازندگان به طیف گسترده‌ای از قالب‌ها، پلاگین‌ها و ویژگی‌های تعاملی از پیش طراحی شده مجهز هستند که به کاربران اجازه می‌دهد تا اپلیکیشن‌های خودشان را بر اساس نیازهای خاص خودشان، سفارشی کنند.

 

اپلیکیشن سازها ابزارهایی را برای جنبه‌های طراحی و عملکرد اپ، از جمله طراحی چیدمان، انتخاب رنگ، ادغام ویژگی‌ها، مدیریت پایگاه داده و سایر موارد ارائه می‌کنند. آنها برای طراحی اپ‌های متنوعی از جمله تجارت الکترونیک، آموزش، تناسب اندام، مدیریت کسب و کار و غیره مناسب هستند.

 

فواید اپلیکیشن ساز یا اپ ساز

1. نیاز به کدنویسی ندارد: یکی از مزایای اصلی اپلیکیشن ساز این است که به کدنویسی نیاز نداشته یا کدنویسی کمی می‌خواهد. یعنی حتی افراد فاقد مهارت‌های برنامه نویسی فنی هم می‌توانند اپ‌های کاربردی و جذابی طراحی کنند. این فرآیند، توسعه اپ را برای همه در دسترس قرار می‌دهد.

چگونه اپلیکیشن رایگان بسازیم؟

2.زمان و هزینه مقرون به صرفه: ساخت اپلیکیشن موبایل از صفر تا صد، زمان بر و گران است؛ به خصوص اگر نیاز به استخدام طراح داشته باشید. از سوی دیگر، اپلیکیشن سازها، زمان و هزینه‌های توسعه را به میزان قابل توجهی کاهش می‌دهند.

 

3.قابلیت سفارشی‌سازی: اپ سازها با داشتن طیف وسیعی از قالب‌ها و امکانات سفارشی‌سازی، به کاربران اجازه می‌دهند تا اپ‌های منحصربه‌فرد و متناسب با نیازهای تجاری خاص و ترجیحات زیبایی‌شناختی را ایجاد کنند.

 

4.توسعه پذیری: با رشد تجارت شما، اپلیکیشن شما هم باید رشد کند. اپ سازها اغلب دارای روش‌های توسعه پذیر هستند، یعنی با گسترش کسب و کارتان می‌توان ویژگی‌ها و ظرفیت‌های جدید را اضافه کرد.

 

5.تعمیر، نگهداری و به روز رسانی آسان: با داشتن اپ ساز، نگهداری و به روز رسانی اپ شما هم ساده است. به راحتی می‌توانید ویژگی‌ها را تغییر دهید، اشکالات را برطرف کنید و در صورت نیاز، به روز رسانی را اضافه کنید.

 

6.عملکرد یکپارچه: اپ سازها اغلب مجموعه‌ای از عملکردهای یکپارچه مانند ارسال نوتیفیکیشن‌ها، یکپارچه سازی شبکه‌های اجتماعی، ویژگی‌های تجارت الکترونیک و غیره را ارائه می‌دهند.

 

در نتیجه، اپلیکیشن سازها ابزارهای قدرتمندی هستند که می‌توانند ایده‌های شما را بدون نیاز به مهارت‌های برنامه نویسی قابل توجه یا بودجه سنگین، به واقعیت تبدیل کنند. آنها مسیری در دسترس، مقرون به صرفه و کارآمد برای پیوستن به انقلاب موبایلی هستند.

چگونه اپلیکیشن رایگان بسازیم؟

فرایند ساخت اپلیکیشن رایگان

آیا می‌خواهید اپلیکیشن خودتان را رایگان بسازید؟ در ادامه نحوه انجام این فرآیند، بدون نیاز به کدنویسی و به صورت رایگان آورده شده است.

 

مرحله اول: به ایده طراحی اپلیکیشن خودتان فکر کنید

 

حداقل محصول قابل عرضه (Minimum Viable Product ) را تعریف کنید

اول باید بدانید که می‌خواهید اپلیکیشن رایگان شما چه کاری انجام دهد؟ به عبارت دیگر، باید مشخص کنید که اپ شما چه مشکلی را حل می‌کند؟(یا چه فرآیندی را آسان تر، سریع تر و غیره می‌کند).

چگونه اپلیکیشن رایگان بسازیم؟

در ابتدا، انگیزه خودتان از ساختن اپ را بررسی کنید. یعنی چه چیزی الهام بخش شما برای ساخت آن است؟ عملکرد اصلی آن، چیست؟ چه کسی قرار است از آن استفاده کند؟ مجموعه این موارد همان حداقل محصول قابل عرضه (MVP) را تشکیل می‌دهد.

 

دیدگاه کاربران نهایی را در نظر بگیرید

در هنگام طراحی اپلیکیشن جدید برای کسب و کار کوچک خودتان، باید بدانید که کاربران نهایی شما چه کسانی هستند؟

 

امیدوارید کاربرانتان با استفاده از اپلیکیشن شما به چه چیزی دست پیدا کنند؟ آیا اپی را برای استفاده درون شرکتی طراحی می‌کنید (شاید نرم افزار مدیریت موجودی یا یک برنامه CRM برای تیم فروش) یا این که اپ شما متمرکز بر مشتری خواهد بود (مانند یک اپ پیام رسان برای پشتیبانی مشتری یا یک اپ فروشگاه اینترنتی برای خریداران)؟

 

دیدگاه نهایی کاربران شما، به عملکرد اصلی و هدف اصلی اپ شما مرتبط است.

 

پاسخ‌های فوق بر همه چیز، از طراحی و محتوای اپ گرفته تا نحوه اشتراک‌گذاری آن با کاربران تأثیر دارد.

 

محتوای اپلیکیشن را برنامه ریزی کنید

اکنون که درک روشنی از ویژگی‌های اصلی اپلیکیشن و مخاطبانتان دارید، باید به فکر محتوای درون اپلیکیشن باشید. تجربه کاربری چگونه خواهد بود؟ کاربران شما به چه اطلاعاتی دسترسی خواهند داشت؟

 

بسته به پیچیدگی ایده اپ شما، این مرحله شامل تحقیق، وایرفریم‌ها، مدل‌های طراحی، نقشه برداری از مسیر حرکت کاربر و سایر موارد است. به عنوان مثال، اگر در حال طراحی اپ برای کمک به تیم تحویل خودتان در زمینه بهینه سازی مسیرهای رانندگی هستید، شاید کارتان را با تعریف مراحلی شروع کنید که یک راننده  باید برای دسترسی به اطلاعات مربوطه در اپلیکیشن شما دنبال کند. آنها برای یافتن مکان تحویل بعدی خودشان به کجای اپ می‌روند؟ چگونه می‌توانند به نقشه مسیر دسترسی پیدا کرده و با آن تعامل برقرار کنند؟

چگونه اپلیکیشن رایگان بسازیم؟

بعلاوه، باید یک پایگاه داده(یا صفحه گسترده) را ایجاد یا بهینه سازی کنید تا اپ شما، داده‌های مورد نیازش را از آن استخراج کند. به روز رسانی پایگاه داده برای تقویت اپلیکیشن، مورد نیاز است.

 

مرحله دوم: در مورد نحوه ساخت اپلیکیشن تصمیم گیری کنید

بیش از یک روش برای طراحی اپلیکیشن وجود دارد. سنتی ترین روش برای ساختن اپلیکیشن، استخدام برنامه نویس است. متأسفانه، کار با تیمی ‌از طراحان هم زمان بر است و به منابع مالی نیاز دارد.

 

روش دیگر، استفاده از پلتفرم آنلاین کم کد یا بدون کدنویسی است که می‌تواند مطابق با نیازهای شما سفارشی شود. این روش به طور کلی بسیار ارزان تر از استخدام طراح است، اما همچنان به مهارت‌های فنی و طراحی نیاز دارد.

 

بنابراین، چه انتخاب‌هایی برای شما باقی مانده است؟

برای طراحی اپلیکیشن رایگان یا باید خودتان کدنویسی کنید یا اینکه از اپلیکیشن ساز استفاده نمایید. اگر در مورد اول، مهارتی ندارید باید برای یادگیری آن وقت زیادی صرف کنید.

 

از آنجایی که به دنبال طراحی اپلیکیشن برای حل مشکل موجود یا بهبود فرآیند کاری هستید، احتمالاً نمی‌توانید خیلی صبر کنید. استفاده از پلتفرم طراحی اپلیکیشن رایگان یا ارزان، بهترین گزینه است. یک پلتفرم خوب به پرسش های زیر پاسخ می‌دهد:

 

• این پلتفرم چه قابلیت‌هایی دارد؟

• آیا می‌توانم طرح‌ها و چیدمانم را سفارشی کنم؟

• آیا به راحتی می‌توانم روی طرح‌ها همکاری کنم و محصول نهایی را به اشتراک بگذارم؟

• این پلتفرم چه سطحی از پشتیبانی را ارائه می‌دهد؟

• آیا امکان اتصال به ابزارهای شخص ثالث و API وجود دارد؟

• آیا می‌توانم در صورت نیاز اپلیکیشن خودم را در لحظه تست و ویرایش کنم؟

• آیا می‌تواند اپ‌های سازگار با چندین سیستم عامل بسازد؟

 

در حالت ایده‌آل، اپلیکیشن سازی که انتخاب می‌کنید باید امکان نصب سریع و آسان به همراه منابع و آموزش‌ها را ارائه دهد تا به شما در ایجاد بهترین اپ ممکن کمک کند.

چگونه اپلیکیشن رایگان بسازیم؟

مرحله سوم: اپلیکیشن مدنظرتان را با پلتفرم اپلیکیشن ساز طراحی کنید

پلتفرم اپلیکیشن ساز روشی بدون نیاز به کد نویسی و رایگان برای اپ سازی است. می‌توانید برای شروع، یک تمپلیت یا قالب را انتخاب کنید یا پایگاه داده خودتان را به طور خودکار به یک اپ تبدیل کنید.

 

هنگامی‌که حساب کاربری رایگان را در پلتفرم راه اندازی کردید، می‌توانید اولین اپلیکیشن رایگان خودتان را برای اندروید یا iOS طراحی کنید.

جدیدترین مطالب