لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

۷ نکته مهم در خرید قهوه ساز خانگی

۷ نکته مهم در خرید قهوه ساز خانگی

قهوه یکی از نوشیدنی‌های فوق‌العاده‌ای است که ارزش غذایی زیادی دارد؛ خوردن قهوه باعث می‌شود که افراد تمرکز بیشتری روی کارهای خود داشته و همچنین خستگی را به بهترین شکل ممکن برطرف می‌کند. برای افرادی که علاقه زیادی به نوشیدن قهوه دارند، قهوه‌ساز یکی از مهم‌ترین لوازم ضروری در آشپزخانه محسوب می‌شود. قهوه‌ساز در مدل‌های مختلفی در بازار موجود است که کیفیت‌های متفاوتی دارند و خوشبختانه انواع برندهای آن در کشور موجود است. اگر قصد خرید قهوه‌ساز را دارید با ما همراه باشید. ما شما را راهنمایی کرده و 7 نکته را بیان می‌کنیم که به کمک آن‌ها می‌توانید بهترین قهوه‌ساز را انتخاب کنید. همچنین به بررسی امکان خرید لوازم خانگی از ازکی وام خواهیم پرداخت.

 

معرفی انواع دستگاه قهوه‌ساز

دستگاه قهوه‌ساز در دو نوع دستی و برقی در بازار موجود است. انواع قهوه‌ساز خانگی دستی اغلب با حرارت مستقیم سبب آماده شدن قهوه می‌شوند. اما تعدادی از این دستگاه‌ها با اضافه کردن آب جوش قهوه را آماده می‌کنند. برای خرید دستگاه قهوه‌ساز باید به نوع قهوه مورد علاقه‌مان توجه داشته باشید؛ چون برخی از دستگاه‌های قهوه‌ساز، قهوه خاصی را آماده می‌کنند. پس در هنگام خرید باید به کاربردهای هر دستگاه قهوه‌ساز توجه داشته باشیم. همچنین حتماً باید برطبق قهوه‌ مصرفی خودمان تصمیم به خرید بگیریم. اما ممکن است که به چند مدل از نوشیدنی‌های قهوه تمایل داشته باشید که در این شرایط می‌توانید از چند دستگاه یا اینکه از یک دستگاه چندکاره استفاده کنید.

 

دستگاه قهوه‌ساز دستی

شاید با خودتان فکر کنید که آیا در دنیای امروز استفاده از قهوه‌ساز دستی رایج است یا خیر؟ باید به این نکته اشاره کنیم که با گذر زمان دستگاه قهوه‌ساز خانگی دچار تحولات زیادی شده و مدل‌های بسیار بیشتر و کاربردی‌تری از آن تولید شده است. اما برخی از قهوه‌سازها با این که دستی هستند، قهوه‌های باکیفیتی را آماده می‌کنند. به‌هرحال مدلی که در اکثر آشپزخانه‌ها وجود دارد، از نوع قهوه‌ساز موکاپات است که لقب اولین اسپرسوساز را نیز به خود اختصاص داده است. این قهوه‌ساز روی شعله مستقیم گاز کار کرده و دارای یک مخزن آب است که در پایین آن قرار دارد. موکاپات یکی از مدل‌های دستگاه قهوه‌ساز خانگی است که در مدت چند دقیقه قهوه‌ای باکیفیت فوق‌العاده را برای شما آماده خواهد کرد.

 

دستگاه قهوه‌ساز برقی

اگر زمانی که برای آماده کردن قهوه صرف می‌کنید برایتان مهم است و عجله دارید، بهترین پیشنهاد استفاده از دستگاه‌های قهوه‌ساز برقی است. این دستگاه‌ها برطبق سلیقه شما قادر هستند تا انواع مدل قهوه را تهیه کنند. از جمله قهوه‌سازهای برقی می‌توان به مدل‌های فیلتری، دستگاه‌های اسپرسوساز، نسپروساز، قهوه ترک‌ساز، قهوه‌ساز قطره‌ای برقی و…. اشاره کرد؛ این فقط تعداد کمی از هزاران مدل قهوه‌ساز‌های برقی هستند که در سراسر دنیا مورد استفاده قرار می‌گیرند. البته باز هم ساده‌ترین و رایج‌ترین مدل آن دستگاه اسپرسوساز است. فرقی نمی‌کند دستگاه قهوه‌ساز دست بخواهید یا برقی، با خرید لوازم خانگی از ازکی وام می‌توانید هر مدل از دستگاه‌های قهوه‌ساز را به صورت اقساطی خریداری کنید.

 

7معیارهای مهم در خرید قهوه ساز

اگر می‌خواهید مهم‌ترین عواملی که در خرید قهوه‌ساز باید به آن توجه داشته باشید را بدانید، بهتر است به نکات زیر توجه کنید:

 

نوع قهوه‌ساز

اولین فاکتوری که باید به آن توجه داشت نوع قهوه‌ساز است. مدل‌های مختلفی از قهوه‌ساز در بازار وجود دارد مانند: مدل قطره‌ای، مدل صنعتی، دستگاه دم‌کن قهوه و دستگاه‌های برش‌ساز و قهوه‌سازهای گرمایی. همه این مدل‌ها با هم تفاوت دارند که هر کدام نوع خاصی از اسپرسو را برای شما آماده می‌کنند. پس قبل از هر چیزی به نیازهای خود توجه داشته باشید. اما مدل صنعتی قهوه‌ساز از قوی‌ترین مدل‌های این دستگاه است که به نسبت دیگر مدل‌ها هزینه بیشتری دارد. البته برای قهوه روزانه خودتان یک قهوه‌ساز معمولی نیز کار شما را راه می‌اندازد.

 

ظرفیت

منظور از ظرفیت این است که قهوه‌ساز ظرفیت چه مقدار آبی را دارد و چه مقدار قهوه را می‌تواند در نهایت آماده کند. قهوه‌ساز‌های معمولی و نیمه صنعتی جوابگوی مصرف شخصی یا حتی خانواده‌های 3 تا 4 نفره هستند؛ اما مدل‌های صنعتی ظرفیت بیشتری دارند و می‌توانند چندین قهوه را همزمان به شما بدهند.

 

• تراشه هوشمند

امروزه قهوه‌سازهای هوشمند کار را بسیار آسان‌تر می‌کنند. ویژگی‌های قهوه‌ساز هوشمند شامل موارد زیر است:

 

• ساعت با قابلیت برنامه‌ریزی

• نشانگر مقدار آب

• تمیز کردن خودکار قهوه‌ساز

• خاموش شدن خودکار قهوه‌ساز در صورت فراموشی

 

اگر به دستگاه‌های هوشمند علاقه دارید، می‌توانید با خرید لوازم خانگی از ازکی وام قهوه‌ساز خود را نیز از نوع هوشمند انتخاب کنید و همچنین هزینه آن را در ماه‌های بعد بپردازید. در غیر این صورت می‌توانید برحسب سلیقه، نیاز و مقدار بودجه خود، قهوه‌ساز ساده‌تری را انتخاب کنید.

 

کاربر پسند

کاربر پسند بودن به‌راحتی کار با قهوه‌ساز اشاره دارد. حتما این مورد برای بسیاری از افراد اهمیت دارد و دوست دارند که دکمه‌های قهوه‌سازشان مشخص باشد. برای مثال، قهوه‌ساز آن‌ها دارای دکمه‌های زیر باشد:

 

• دکمه پر کردن آب

• دکمه تنظیم صفحه بخار

• دکمه تعیین مقدار کافی قهوه

• سینی قطره‌ای

 

بهتر است در هنگام خرید به گزینه‌ها و دکمه‌های قهوه‌ساز خود دقت کرده و مدلی را انتخاب کنید که کار با آن برای شما راحت‌تر باشد.

۷ نکته مهم در خرید قهوه ساز خانگی

سرعت و نوسازی

تهیه قهوه مطلوب در بعضی از قهوه‌ساز‌ها به زمان بیشتری نیاز دارد. برخی از آن‌ها قهوه‌ را خیلی زود آماده می‌کنند اما طعم آن کیفیت بالایی ندارد و برخی دیگر زمان بیشتری طول می‌کشد تا قهوه را آماده کنند، اما قهوه‌شان کیفیت بالایی دارد. همچنین سرعت دم و بخاردهی نیز از عواملی است که باید آن را به ذهن بسپارید. در کنار آن باید به پر شدن مخزن آب نیز دقت داشته باشید و برحسب زمانی که دارید، سرعت قهوه‌ساز را نیز بسنجید.

 

فیلترها

معمولاً سه نوع فیلتر در قهوه‌ساز وجود دارد؛

1. فیلتر کاغذ

2. فیلتر فلزی

3. فیلتر آب

 

فیلترهای کاغذی برای سلامتی اهمیت دارند. فیلترهای فلزی دائمی هستند و قابلیت تمیز کردن دارند. سعی کنید قهوه‌سازی را انتخاب کنید که همه این نوع فیلترها را داشته باشد.

 

هزینه قهوه‌ساز

قیمت قهوه‌سازها با توجه به برند تجاری آن‌ها تفاوت دارد. بنابراین اگر شخصی هستید که علاقه وافری به قهوه دارد، باید به‌دنبال قهوه‌ساز باکیفیت و بادوامی باشید و بودجه بیشتری را به خرید آن اختصاص دهید. اما اگر مصرف قهوه شما بالا نیست، می‌توانید مدل ساده‌تر و با قیمت به‌صرفه‌تری را انتخاب کنید.

 

معرفی قهوه‌سازهای معروف

از بهترین برندهای قهوه‌سازی که در بازار ایران وجود دارد، می‌توان موارد زیر را نام برد:

 

• مباشی

• دلونگی

• نواو

• گاستروبک

 

اما بهترین دستگاه قهوه‌سازی که باید به شما معرفی کنیم، مباشی 2022 و مباشی 2023 است. دستگاه نوا 128و دلونگی نیز بهترین انتخاب‌های حال حاضر برای قهوه‌ساز هستند. خرید لوازم خانگی از ازکی‌وام به شما این امکان را می‌دهد که برندهای اصل را به راحتی خریداری کنید.

 

خرید اقساطی قهوه ساز در «ازکی‌وام»

در کنار خرید لوازم خانگی از ازکی‌وام، می‌توان به خرید قهوه‌ساز از این وبسایت هم فکر کرد. شما می‌توانید به‌راحتی و به‌صورت اقساطی در فروشگاه‌های طرف قرارداد با «ازکی‌وام» لوازم خانگی مورد نیاز خود را تهیه کنید. همچنین شما می‌توانید در ازکی‌وام قهوه‌ساز و سایر لوازم خانگی از یخچال فریز گرفته تا کارد و چنگال را تهیه کنید. ازکی‌وام بدون معرفی ضامن و با ارا‌ئه چک، امکان خرید اقساطی قهوه‌ساز را برای شما فراهم کرده است. بنابراین خرید لوازم خانگی از ازکی‌وام می‌تواند گزینه ایده‌آلی برای خرید این دستگاه توسط شما باشد.

جدیدترین مطالب