الفبا

arshan

نیم نگاهی به گذشته

قاصدک

قاصدک

رقابت تنگاتنگ شاسی بلندهای قلدر آلمانی، در ایران

مجموعه : رپورتاژ
رقابت تنگاتنگ شاسی بلندهای قلدر آلمانی، در ایران

در عرصه ی خودروهای لوکس، آلمانی ها همیشه سردم دار طرّاحی بهترین ها و شیک ترین ها بوده اند. محصولات دو برند شناخته شدی بی ام دبلیو و پورشه، همواره جزء زیباترین ها، گران ترین ها و لوکس ترین ها بوده اند. از این رو در داخل مرزهای ایران نیز جدال این دو بر سر جذب مشتریانی از طبقات با توان مالی بالا بوده است. حتّی ستاره های ورزشی و هنرپیشه ها در صف اوّل جامعه ی هدف این محصولات پر زرق و برق و گران قیمت بوده اند. لذا بدیهی است که رقابت در جذب سرمایه و جلب نظر این طیف های مشکل پسند نیز به اوج قابل توجّهی از فنّاوری، تشریفات و تجهیزات و کارایی برسد. در ادامه ی تمام این موضوعات، تب در زیر پا داشتن یک شاسی بلند لوکس، چیزی نیست که مشتری ایرانی به این زودی ها از آن بگذرد. حال که نمی توان بسیاری از سوپر اسپرت های مجلّل را به دلیل محدودیت های کمرگی و … وارد ایران کرد، می توان با به خدمت گرفتن باکیفیت های یکی از دو شاسی بلند لوکس پورشه یا بی ام و، سری در سرها داشت.
پورشه ماکان و بی ام و x4 از جمله شاسی بلند های گران قیمت این روزهای بازار ایران هستند. اما پیش از بحث قیمت، به جا است که شاهد رقابت بسیار نزدیک و شانه به شانه ی آن ها در عرصه ی کیفیت و کارایی باشیم. قدرت پیشرانه، طرّاحی بدنه، ایمنی، امکانات و تجهیزات رفاهی، مصرف سوخت و … همه جنبه هایی از شناسنامه ی کاری یک اتومبیل خوب هستند که می توان در آن ها به رقابت پرداخت. پورشه ماکان و بی ام و x4 در همه ی این حوزه ها، حرف های قابل توجّهی برای گفتن دارند. به مشاهده ی بگو مگوی فنّی این دو کراس اوور لوکس آلمانی می پردازیم.

رقابت تنگاتنگ شاسی بلندهای قلدر آلمانی، در ایران

پورشه ماکان از محصولات سال 2014 کمپانی پورشه است و تلاشی است که این کمپانی در جهت جلب توجه و سرمایه ی طیفی از طرفداران خود، که به کاربری های غیر اسپرت متمایل هستند، انجام داده است. ماکان یک کراس اوور لوکس و پرقدرت است. 5 ستاره ی ایمنی از مؤسسه ی ایمنی و استاندارد اروپایی دارد و در کلاس خود با محصولات شاخص مرسدس، بی ام و، رنجروور، لکسوس و آئودی رقابت می کند. انواعی از پیشرانه های 2 و 3 لیتری توربو در پورشه ماکان استفاده می شود و در ایران نیز مقبولیت بالایی یافته است.

رقابت تنگاتنگ شاسی بلندهای قلدر آلمانی، در ایران

بی ام و X4 نسل چهارم از کراس اوورهای لوکس و جا افتاده ی سری x بی ام و است که ظاهری اسپرت و تهاجمی دارد و به سبب بدنه ی مقاوم و طرّاحی متفاوت بارها مورد تحسین قرار گرفته و قدم تازه ای در طرّاحی کراس اوورها محسوب می شود. قدرت بالا، امکانات رفاهی متعدّد و متنوّع، اصالت در ساخت و قیمت به مراتب کمتر از پورشه ماکان، نکاتی در بی ام و x4 هستند که به آغاز یک رقابت چشم گیر بین بی ام و x4 و پورشه ماکان کمک می کنند.

 

پیشرانه، سیستم انتقال قدرت و کارایی ها
مدل پایه ی هردو خودرو از موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجم 2 لیتر بهره می برد. حدّ اکثر قدرت تولیدی موتور در پورشه ماکان 252 و در بی ام و x4 معادل 245 اسب بخار است. نیروی گشتاور حاصل از این دو قلب غرّنده هم تا حدودی نزدیک به هم است. پورشه ماکان با 1500 تا 4500 دور گردش در دقیقه، 370 نیوتون متر و بی ام و x4 با 4800 دور در دقیقه، 350 نیوتون متر گشتاور عرضه می نماید. این موتورهای قدرتمند به کمک جعبه دنده ی 7 سرعته ی اتوماتیک PDK در پورشه ماکان و جعبه دنده ی 8 سرعته ی استپ ترونیک در بی ام و x4 می توانند به ترتیب بیشینه ی سرعتی معادل 229 و 232 کیلومتر در ساعت را به ثبت برسانند. شتاب صفر تا 100 برای بی ام و X4 6.2 معادل ثانیه و برای پورشه ماکان 6.7 ثانیه بوده است. جالب است که وزن هردو خودرو تقریباً 1770 تا 1780 کیلوگرم برآورد شده است. در طول و ارتفاع نیز اعداد مشابه 4.67 و 1.62 متر برای هردو اتومبیل ذکر شده است. لیکن پورشه ماکان به دلیل اصالت اسپرت و الهام گرفته شدن از مدل هایی مثل 911 و کیمن، 5 سانتی متر از بی ام و X4 پهن تر است و عرض آن 1.92 متر عنوان شده است.

 

در مصرف سوخت شهری پورشه ماکان تقریباً بهتر عمل می کند و 8.6 لیتر سوخت برای هر 100 کیلومتر نیاز دارد. امّا بی ام و X4 در همین مسافت 9.1 لیتر سوخت مصرف می کند. امِا در خارج شهر و در سیکل ترکیبی شهر و بزرگراه اعداد 6.6 و 7.3 برای هردو خودرو قابل استناد است. جالب است که ظرفیت باک سوخت این دو خودرو هم در اعداد 66 و 67 با هم مشترک است. لیکن از منظر استاندارد های آلایندگی بی ام و x4 بهتر عمل نموده و حائز نشان یورو6 شده است. این نشان در پورشه ماکان که البته یک سال از بی ام و X4 قدیمی تر است، گویای تطابق با استاندارد یورو 5 است. این اعدا به معنی تولید 172 گرم دی اکسید کربن در هر کیلومتر رانندگی با پورشه ماکان و 169 گرم در رانندگی با بی ام و X4 است.

 

ایمنی و تجهیزات رفاهی
از لحاظ ایمنی نیز هر دو در سطح قابل قبولی قرار دارند. چنانچه گفته شد، پورشه ماکان حائز 5 ستاره ی ایمنی یورو ان کپ است. سطوح ایمنی بی ام و x4 نیز چندان پایین تر از پورشه ماکان نیست. در بخش کنترل سرعت و قدرت اتومبیل، سیستم های ABS – EBD – ESP – ASR – BAS – TCS به کمک هر دو آمده و هردو به تعداد قابل توجّهی کیسه های هوا دارند.

 

در زمینه ی تجهیزات کابین، طبیعی است که شاهد لیست بلند بالایی از امکانات الکترونیکی، تهویه ی مطبوع، فرمان های الکترونیکی، سیستم صوتی و مالتی مدیای پیشرفته، نشانگر های درخشان سرعت و چرخش موتور، نورپردازی داخلی، روکش های چرمی غربیلک فرمان، صندلی ها و داشبورد و … باشیم. در بی ام و x4 سه پکیج Basic، xLine و M در زمینه ی طرّاحی داخلی قابل سفارش است.

 

قیمت
رقابت این دو خودرو در بحث قیمت در داخل ایران به اوج خود می رسد. نمایندگی های معین موتورز قیمت پورشه ماکان مدل 2016 تا 2017 را رقمی بین 1 میلیارد و 50 میلیون تومان تا 1 میلیارد و 450 میلیون تومان به فراخور آپشن ها و مدل پیشرانه ی انتخابی عنوان کرده اند. امّا مبلغی بین 880 تا 920 میلیون تومان، رقمی است که برای قیمت بی ام و X4 از سوی پرشیا خودرو ذکر می شود.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

آرشان تور

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری