قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

نکات صحیح و اصولی در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

مجموعه : رپورتاژ
نکات صحیح و اصولی در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

نکات صحیح و اصولی در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک که باید به آن توجه داشت

طراحی اتاق کودک باید جذاب و زیبا و متفاوت از بقیه مکان های منزل باشد . اکثر والدین در نظر دارند برای اتاق کودک خود دکوراسیونی زیبا و جذاب طراحی کنند . اما در این راستا با سوالات بسیاری مواجه می شوند .اینکه در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک خود از چه طرحی استفاده نمایند ؟ استفاده از چه رنگی برای اتاق کودک خود متناسب تر است ؟ کاغذ دیواری اتاق کودک چه قابلیت هایی باید داشته باشد ؟ در ادامه به بررسی این موضوعات می پردازیم .

 

اهمیت طراحی و دکوراسیون اتاق کودک چیست ؟
طراحی و دکوراسیون اتاق خواب کودک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است . اتاق کودک مکانی برای رشد اوست . در واقع طراحی اتاق کودک در روحیه او تاثیر بسزایی دارد . کودکان برای بازی، خواب و بسیاری از فعالیت های روزانه در اتاق خود بسر می برند بنابراین ایجاد محیطی راحت و بدون استرس در آرامش کودک تاثیر بسزایی خواهد داشت . باید توجه داشت در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک باید خلاقیت و ظرافت به خرج دهید و محیطی متفاوت و کودکانه را خلق نمایید . انتخاب کاغذ دیواری مناسب، کفپوش، وسایل و تزیینات و … همگی در دکوراسیون و طراحی اتاق کودک موثر است .

 

کاغذ دیواری اتاق کودک
از عمده سوالاتی که در ذهن والدین ایجاد می شود این است که بهتر است اتاق کودک خود را رنگ کنیم یا کاغذ دیواری ؟ در پاسخ به این سوال باید گفت در طراحی اتاق کودکان استفاده از ترکیبی از رنگ ها و طرح های کودکانه سبب ایجاد فضایی گرم و تاثیر گذار خواهد شد و این ترکیب رنگ و طرح ها با یک کاغذ دیواری کودکانه امکان پذیر خواهد شد . همچنین کاغذ دیواری کودک قابلیت ست شدن و ایجاد هارمونی بهتری را خواهد داشت .

نکات صحیح و اصولی در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

استفاده از چه طرحی برای کاغذ دیواری اتاق کودک متناسب است ؟
برای انتخاب طرح کاغذ دیواری رعایت نکات زیر لازم و ضروری است . در انتخاب طرح کاغذ دیواری اتاق کودک نباید سادگی را فراموش کنید . سعی کنید از رنگ های ملایم و طرح های درشت استفاده نمایید و به دنبال طرح های شلوغ و شخصیت های تکراری کارتونی نباشید . در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک سعی کنید اول از همه خود را جای کودک خود بگذارید . پس باید از طرح و رنگی استفاده نمایید که کودکانه و شاد و در ین حال آرامش بخش باشد . در دکوراسیون اتاق کودک معمولا یک یا دو دیوار را کاغذهای طرح دار استفاده کنید، طرح های شلوغ و بسیار رنگی برای همه ی دیوار ها خسته کننده و تکراری خواهد شد . پس سادگی، زیبایی و روحیات کودکان را در انخاب کاغذ دیواری فراموش نکنید .

 

کاغذ دیواری اتاق کودک چه قابلیت هایی باید داشته باشد ؟
در انتخاب کاغذ دیواری اتاق کودک مهمترین آیتم، قابل شستشو بودن کاغذ دیواری که در آلبوم کاغذ دیواری موجود است می باشد . کودکان ممکن است دیوارهای اتاق خود را دفتر نقاشی اشتباه بگیرند. پس سعی کنید از کاغذ دیواری های قابل شستشو استفاده نمایید . کاغذ دیواری ها ارزان قیمت برای اتاق کودک خود انتخاب نمایید و با بزرگتر شدن کودک خود می توانید طرح کاغذ دیواری را عوض کنید و تنوعی هم در اتاق کودک خود ایجاد نمایید .

نکات صحیح و اصولی در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک

برای کاغذ دیواری اتاق کودک خود از چه رنگی باید استفاده نمایید ؟
رنگ لیمویی بهترین رنگ مشترک برای دکوراسیون اتاق کودک شماست . فراموش نکنید بهترین رنگ ها بین دختر بچه ها و پسر بچه ها مشترک است . پس رنگ اتاق کودک خود را محدود به چند رنگ نکنید .سعی کنید در طراحی و دکوراسیون اتاق کودک خود و کاغذ دیواری های اتاق خلاقانه تصمیم بگیرید و یا اینکه طراحی را به طراحان و متخصصان این زمینه بسپارید .

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب