قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

غرفه سازی نمایشگاهی در فضای باز چه ویژگی هایی دارد ؟

مجموعه : رپورتاژ
غرفه سازی نمایشگاهی در فضای باز چه ویژگی هایی دارد ؟

غرفه از ابزارهای قدرتمند به منظور نمایش کسب و کار در محیط های تجاری و نمایشگاه ها به حساب می آیند . اگر در ساخت غرفه ها با بهره گیری از اصول پیش برویم و ضوابط را به درستی رعایت کنیم، نتایج خوبی در نهایت به دست می آید . غرفه های نمایشگاهی انواع متفاوتی دارد که به منظور پیشرفت اهداف در کسب و کار باید انواع غرفه های نمایشگاهی را شناخت . پس از شناخت انواع غرفه های نمایشگاهی باید به ساخت غرفه های نمایشگاهی پرداخت . از میان انواع غرفه های نمایشگاهی می توان به غرفه سازی در فضای باز اشاره کرد . یکی از مشاغلی که باید برای غرفه سازی آن در فضای باز را تعبیه نمود ماشین آلات و نمیشگاه های صنایع هوایی است . چرا که تمام تجهیزات این نمونه مشاغل بسیار غول آسا است و امکان این دسته از رویدادها در فضای سر بسته وجود ندارد . چالش دیگری که غرفه سازی در فضای باز با آن روبه‌رو است، محافظت از تجهیزات نمایشگاهی و وسایل موجود در غرفه ها است که برنامه ریزی و پیش بینی آن توسط شرکت های مشاوره غرفه سازی انجام می شود.

 

غرفه سازی در فضای باز چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
یکی از مسائلی که میان صاحبان کسب و کار و تاجران در سال های اخیر قوت گرفته است، ساخت غرفه‌های نمایشگاهی در فضای باز است. به دلیل شرایط خاصی که محیط های سرباز به نسبت محیط های سربسته داخل نمایشگاه دارند، اصول و ویژگی‌های به کار برده توسط شرکت های غرفه ساز در ساخت غرفه های فضای باز نسبت به غرفه های عادی بسیار متفاوت است.

 

یکی از مسائلی که در غرفه سازی محیط های روباز مد نظر است، استفاده از محافظ های مناسب و سایه بان ها است. این محافظ ها غرفه را از باد، باران، نور خورشید و سایر عوامل طبیعی حفظ می کند و از این رو عمر مفید آن را افزایش می دهد. همچنین، متریالی که در غرفه سازی محیط های روباز استفاده می شود نیز با توجه به اقلیم منطقه باید مشخص شود. اگر نمایشگاه مورد نظر در یک منطقه بارانی و مرطوب برگزار می شود ساخت غرفه های روباز آن باید طوری باشد که سازه در مجموع نسبت به آب و رطوبت مقاومت زیادی داشته باشد تا اجزای غرفه در حین برگزاری نمایشگاه دچار پوسیدگی و خرابی نشود. اگر منطقه نمایشگاهی آفتابی سوزان دارد نیز باید تمهیداتی اندیشیده شود تا غرفه ها و وسایل تا حد زیادی از گزند آفتاب در امان بمانند. این کار به واسطه سایه بان ها و چترهای مخصوص قابل انجام است.

 

چگونه غرفه‌هایی برای ساخت در فضای باز مناسب هستند؟
همان طور که گفته شد، برای این که یک غرفه در فضای باز ساخته شود، باید خصوصیات و ویژگی‌ های خاصی داشته باشد و از متریال متفاوتی در ساخت آن بهره گرفته شود. به دلیل این که غرفه‌های ساخته شده در فضای باز در معرض باد، باران و آفتاب قرار می گیرند، مواد به کار برده در ساخت آن ها باید استحکام بیشتری داشته باشد. همچنین، مصالح و متریال آن باید مقاوم بوده و در زمان برگزاری نمایشگاه، شکل و زیبایی خود را از دست ندهند. این غرفه باید مهندسی ساز و اصولی باشد.

 

علاوه بر متریال متفاوتی که در ساخت به آن تأکید کردیم، نحوه اجرای پروژه غرفه سازی نمایشگاهی در فضای روباز تفاوت های زیادی با پروژه های غرفه سازی معمول دارد.

شما عزیزان جهت مشاوره در زمینه دکوراسیون فروشگاهی می توانید به وب سایت رسمی غرفه سازی رایکاسازان مراجعه نمایید www.raykasazan.com

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری