قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

توصیه هایی برای اولین سفر به هند

مجموعه : رپورتاژ
توصیه هایی برای اولین سفر به هند

هند برای شما یادآور چه حسی است؟! هرج و مرج، زیبایی، عجیب و غریب بودن، دلهره…
هند همه ی این موارد را در خود دارد! برای اولین بار به هند بروید و تجربه ای خاص از چندین حس را تجربه کنید.
آژانس مسافرتی آسمان آبی سعی دارد مواردی را بیان کند تا اولین سفر شما به هند اسرارآمیز لذت بخش تر شود.

 

هدف از سفر خود به هند را مشخص کنید
هند یک فضای عظیم از دیدنی ها و طبیعت ناب است که در یک سفر نمیتوانید تمام و کمال دیدن کنید، بنابراین بهترین راه برای اینکه سفری مفید و لذت بخش داشته باشید این است که به علاقمندی های خود و همچنین زمانی که دارید فکر کنید.
شما چه بخواهید در شمال هند سفر کنید و یا در جنوب هند، پروازهای داخلی با قیمت های مناسبی وجود دارند و شما اگر تمایل دارید که طعم سفر در هر دو بخش شمالی و جنوبی را تجربه کنید، میتوانید با این پروازها سفر لذت بخشی داشته باشید.

 

به طور کلی میتوان گفت اگر قصد دارید از مکانهای شهری و تاریخی دیدن کنید شمال هند مناسب تر است و اگر شیفته ی طبیعت بکر و زیبا هستید جنوب هند انتخاب مناسبتری است. هر چند در هر گوشه از هند شاهد معابد و بناهای تاریخی هستید و تنوع ادیان و فرهنگ و طبیعت را خواهید دید.
شما میتوانید از تور هند که محبوب و معروف است و در زمانی کوتاه سه مقصد مهم دهلی، آگرا و جیپور در این تور است را انتخاب کنید تا در یک هفته گلچینی از شگفتی های کشور هند را ببینید.

توصیه هایی برای اولین سفر به هند

کم کردن سرعت!
بسیاری از مردم سعی دارند در زمانی کوتاه با سرعت از هند دیدن کنند اما توصیه ی ما این است که با توجه به پهناور بودن هند تمرکز خود را بر روی چند مکان مورد علاقه ی خود بگذارید تا اینکه صرفا در تلاش باشید تا چک لیستی از انواع دیدنی ها را پر کنید!
دیدن یک مکان دیدنی با آرامش میتواند بسیار لذت بخش تر از دیدن چندین مکان در زمان محدود باشد. سعی کنید درک عمیقی از دیدنی های هند داشته باشید و مخصوصا افراد مختلف با فرهنگهای متفاوت را ملاقات کنید تا هر چه بیشتر با فرهنگ این کشور رنگارنگ و عجیب آشنا شوید و لذت ببرید.

توصیه هایی برای اولین سفر به هند

فرار از جمعیت
هند بیش از یک میلیارد جمعیت دارد و انتظار شلوغی و هرج و مرج را در بخشهای بسیاری از هند داشته باشید. به ویژه اگر یک جشنواره در شهر وجود داشته باشد، این هرج و مرج به اوج خود میرسد!
اگر به دنبال این هستید که در آرامش سفر کنید، توصیه ی ما این است که به روستاها و یا به سمت جنوب هند با طبیعت بکر حرکت کنید. همچنین میتوانید چند روز به گردش در شهر مشغول باشید و در ادامه برای صلح درونی و ریلکس شدن به خارج از شهر سفر کنید.

توصیه هایی برای اولین سفر به هند

سالم بمانید!
قبل از سفر بهتر است واکسن هپاتیت A و B، تیفوس و کزاز زده شود. اگرچه هیچ کدام از این بیماری‌ها در هند خطر جدی محسوب نمی‌شوند و احتمال ابتلا به آنها کم است. مالاریا در بیشتر شهرهای هند از جمله دهلی و بمبئی دیده می‌شود و در تمام شهرها احتمال ابتلا به آن وجود دارد.

 

هیچ کس نمیخواهد در سفر مریض شود، مخصوصا اگر سفر کوتاهی داشته باشد. بنابراین سعی کنید با رعایت چند نکته ی مهم سالم بمانید و از سفر لذت ببرید!
هرگز هرگز از آب شیر لوله کشی آب ننوشید و آب معدنی تهیه کنید. تا میتوانید از غذاهایی که ممکن است مواد تشکیل دهنده ی آن خوب شسته نشده باشند، پرهیز کنید. از خوردن یخ، بستنی، سالادها و میوه ها در بازارها پرهیز کنید، مگر اینکه خود شما با رعایت بهداشت تهیه کنید. برای خوردن غذاهای خیابانی به این نکته توجه کنید که ظاهر مغازه تمیز باشد و معمولا مکانی را انتخاب کنید که افراد محلی بیشتر از آن مکان خرید میکنند و شلوغتر از مغازه های دیگر باشد.
هند جایگاه دلخواه بسیاری از گیاهخواران است و همچنین غذاهای گوشتی نیز بسیار است و زمانی که میخواهید غذای گوشتی بخورید مطمئن شوید که گوشت به خوبی پخته شده است.

در انتها اگر مغازه ای را دیدید که فقط مگس پر میزند و از مشتری خبری نیست، این نشانه هشدار است!

 

همچنین زمانی که در جاده های هند در سفر هستید متوجه این میشوید که توالت بنا به تصور شما با امکانات کافی وجود ندارد. بنابراین سعی کنید همواره دستمال توالت و صابون به همراه داشته باشید. همچنین همراه داشتن صابون، دستمال ضد باکتری، ژل ضد باکتری و نایلون میتواند کمک کند تا سالم سفر کنید و لذت ببرید.

توصیه هایی برای اولین سفر به هند

ایمن باشید
جمله «تنها به کوچه های خلوت نروید» شاید تکراری باشد، اما برای جلوگیری از بروز خطرهای غیر منتظره لازم است که تکرار شود. حمل مقدار زیادی پول نقد هیچ کجا خوب نیست اما در شهرهای شلوغ جیب بری یکی از مشکلات ناخوشایند است. به گردشگران تازه وارد پیشنهاد می شود که خونسرد باشند و به راحتی عصبانی نشوند.

 

بر اساس رسم هندی ها، لباس بپوشید
آگاه باشید که هند فرهنگی نسبتا سنتی دارد. پوشاندن بازوها و پاها، قدمی است برای احترام به فرهنگ آنان است. هندی ها کسانی را که با فرهنگشان آشنا نیستند می بخشند اما شما خیلی سریع می توانید با رعایت مواردی کوچک احساس خوبی در آنها ایجاد کنید. برای مثال: قبل از ورود به خانه کسی، کفش های خود را درآورید. این نکته درباره ورود به یک مکان مقدس( مانند یک مقبره یا حرم) نیز صدق می کند. اگر بیرون از مغازه ای کفش دیدید، یعنی شما هم کفشهای خود را قبل از ورود درآورید.

کلینیک کاشت مو

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب

پربیننده ترین مطالب

الفبا

کلینیک کاشت مو
مهرپرواز
آسمان آبی
مبلمان اداری