نیم نگاهی به گذشته

جدیدترین روش های کاشت مو، ابرو و لیزر موهای زائد در بهترین کلینیک تهران

مجموعه : رپورتاژ
جدیدترین روش های کاشت مو، ابرو و لیزر موهای زائد در بهترین کلینیک تهران

کاشت مو امری تخصصی است که در شرایط خاص برای بیماران قابل انجام است و گاهی برای برخی از بیماران قابل انجام نیست . یکی از دلایلی که می توان برای این موضوع در نظر گرفت نبودن بانک موی بیمار است . از طرفی بیمار ممکن است رضایت زیادی از موهای باقی مانده خود نداشته باشد. در نتیجه ترجیح می‎دهد به جای اینکه پزشک از گرافت موهای باقی مانده او استفاده کند، روش دیگری را بکار گیرد. برای این دسته از بیماران روش HRT توصیه می‎شود. در این روش نیاز به بانک موی بیمار نخواهد بود. زیرا پزشک بانک موی 100 % طبیعی که با جنس و رنگ موی بیمار شباهت زیادی دارد را به او معرفی می‎کند. تکنیک HRT با سایر روش های کاشت مو تفاوت اساسی دارد که در آن نیازی به برداشت مو و در نتیجه زخم هایی که برای دریافت گرافت ایجاد می‎شود، نخواهد بود. 

جدیدترین روش های کاشت مو، ابرو و لیزر موهای زائد در بهترین کلینیک تهران

کاشت مو به روش HRT

خانم ها نیز همچون آقایان در معرض ریزش مو قرار دارند. بنابراین گاهی کاشت مو برای آنها ضروری است. این کار می‎تواند با استفاده از روش HRT انجام شود. در این صورت کاشت مو به دو روش انجام می‎شود که عبارت است از:
پزشک بر روی پوست سر بیمار کراتین گیاهی می‎مالد تا موهایی که قرار است با استفاده از روش HRT کاشته شوند، بر روی پوست سر جذب شوند. در پایان این موها جذب پوست سر بیمار می‎شوند.
ابتدا پزشک موهای بیمار را اسکن می‎کند و سپس ریشه موهای او را با استفاده از دستگاهای دیجیتال و تعیین قدرت ریشه، بررسی میکند تا مدل و الگوی ریزش موی سر بیمار مشخص شود. روش کاشت مو HRT بدون کوتاهی مو صورت می گیرد که با تایید پزشک تارهای موی طبیعی با تراکم بالا بر روی سر بیمار فیکس می‎شود. در پایان موهای کاشته شده کاملا با موهای طبیعی بیمار هماهنگ است. به طوری که تشخیص موهای ترمیمی برای اطرافیان غیرممکن است.
کاشت مو با روش HRT نیز همچون سایر روش های کاشت مو است که پس از درمان، بیمار می‎تواند به حمام رود، موهای خود را شانه بزند و به آنها حالت دهد. استفاده از سشوار، اتوی مو، واکس، ژل و … نیز محدودیتی ندارد. ضمن اینکه براساس درخواست بیمار موها با تراکم لازم کاشته می‎شود و کاملاً بر موهای طبیعی او انطباق دارد.

 

کاشت ابرو‏ با روش FIT

کاشت ابرو‏ با روشFIT به عنوان یکی از روش های معمو‏ل در ترمیم و بازسازی ابرو‏های از دست رفته است که در آن سوراخ های کوچکی در پشت و کنار سر بیمار ایجاد و فولیکول های مو‏ (گرافت ها) بصورت تک تک از این نواحی خارج می‎شوند. پزشک این گرافت ها را برای کاشت ابرو آماده می‎کند و سپس در ناحیه ابروی بیمار می‎کارد. برای برداشت مو‏ به روش FIT از یک سو به ابزار ظریف و تخصصی نیاز است و از سوی دیگر مهارت و تخصص پزشک تاثیر بسزایی در نتیجه نهایی دارد.
کاشت ابرو‏ با استفاده از روشFIT بدون بخیه و جراحی صورت می‎گیرد. پزشک هیچ استفاده ای از تیغ نخواهد داشت و تنها سوراخ های کوچکی در پشت سر بیمار ایجاد می‎شود که این سوراخ ها در مدت کوتاهی بهبوی می‎یابند و نیاز به مراقبت های پس از عمل نخواهد بود.  

جدیدترین روش های کاشت مو، ابرو و لیزر موهای زائد در بهترین کلینیک تهران

شرایط کاشت ابرو‏ با روشFIT

کاشت ابرو‏ با روشFIT، تنها در 70 درصد بیماران قابل انجام است و در مواردی که به دلیل فرم موها و فولیکولها، در زمان برداشت تعداد زیادی مو از بین می‎رود، این روش مناسب نیست. بنابراین در این بیماران انجام روش FIT ممکن نیست و نتایج آن نیز مطلوب نخواهد بود.
در کاشت ابرو‏ با روشFIT محدودیت طول و عرض برداشتن وجود ندارد. بنابراین پزشک می تواند تعداد زیادی از موهای سر را بر دارد و در ناحیه ابرو بکارد. البته ممکن است تعداد زیاد کاشت ابرو در چندین جلسه انجام ‎شود که علاوه بر مو‏های سر، می‎توان از موهای زیر بغل، پشت و سینه نیز استفاده کرد. کاشت ابرو‏ با روش FIT برای افرادی که پیشتر از روش FUT استفاده کرده اند اما نتیجه مطلوب نگرفته اند، مناسب است. همچنین این روش برای کسانی که بانک موی آنها ضعیف است و یا برای آنها امکان کاشت ابرو‏ به روشFUT بیش از یک بار وجود ندارد، کاربرد دارد.

 

ليزر جدیدترین راه درمان موهای زائد:

لیزردرمانی مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریكا هم قرار گرفته است. لیزر در واقع طیف خاصی از نور است که تقویت شده و بصورت موازی و هم‌فاز تابانده می‌شود. در لیزرهای مورد استفاده برای موهای ناخواسته، طیف خاصی از نور لیزر با عمق نفوذ ۲ تا ۳میلی‌متر به زیر پوست، صرفاً ریشه مو را هدف گرفته و آن را تخریب می‌کند و به بافت‌های مجاور آسیبی نمی‌رسد.
IPLبا وجود اینکه از لحاظ فنی شامل هیچگونه لیزری نیست با این حال برخی اوقات به اشتباه تحت عنوان «لیزر مو» قلمداد می‌شود. قیمت و هزینه لیزر موهای زائد در کلینیک کاشت مو بر اساس تعداد جلسات تا حذف کامل مو تعیین می شود.

 

عوارض جانبی لیزر موهای زائد

اگر می خواهید بدانید عوارض لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی چیست ؟، آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست یا خیر، عوارض لیزر موهای زائد بیكینی، آیا لیزر موهای زائد باعث نازایی میشود؟، عوارض لیزر موهای زائد زیر بغل چیست در ادامه مطالب را بخوانید.
برخی عوارض جانبی نرمال ممکن است پس از درمان لیزر مو بوجود ایند که شامل خارش، پوست صورتی، سرخی، ورم پیرامون قسمت درمان یا تورم فولیکل‌ها می‌باشند. این عوارض جانبی به ندرت بیش از دو الی سه روز ماندگار می‌باشند. دو مورد از عوارض جانبی جدی و رایج شامل جوش و بی‌رنگی پوست می‌باشند.
میزانی درد نیز در طول درمان موردانتظار می‌باشد. کرم‌های بی‌حسی در بیشتر کلینیک‌ها موجود می‌باشند که اغلب همراه با هزینه‌های اضافی می‌باشند. برخی کرم‌های بی‌حسی روی باجه موجود می‌باشند. استفاده از کرم‌های بی‌حسی شدید حول قسمت‌های بزرگی از پوست درمان شده بایستی مورد اجتناب قرار گیرد زیرا که منجر به آسیب جدی یا حتی مرگ بیماران شده است. معمولاً کرم حدود 30 دقیقه قبل از عمل بایستی اعمال شود. یخ‌ گذاری پس از درمان به کاهش سریعتر عوارض جانبی کمک می‌کند.عوارض جانبی ناخواسته همانند رنگدانه‌ی شدید یا کم، سوزاندن پوست خواستار اصلاحی در انتخاب یا تنظیمات لیزر می‌باشد. ریسک‌ها شامل احتمال سوختگی پوست یا بی‌رنگی پوست، ایجاد جوش، تورم پیرامون فولیکل مو و عفونت می‌باشند. این ریسک‌ها ممکن است به وسیله‌ی درمان با نوع لیزر مناسب بکاررفته در زمینه‌های مناسب برای نوع پوست، کاهش یابند.
برخی بیماران ممکن است عوارض جانبی به خاطر آلرژی به ژل لیزر مو بکار رفته در انواع لیزر مختلف یا به خاطر کرم بی‌حسی یا صرفاً تراشیدن محل درمان را نشان دهند. 

جدیدترین روش های کاشت مو، ابرو و لیزر موهای زائد در بهترین کلینیک تهران

جهت تماس با متخصصین کلینیک رز می توانید از طریق شماره تلفن های زیر با کلینیک در ارتباط باشید .

44969245 – 021☎
44067005 -021 ☎

جدیدترین مطالب