7 دلیل ریجکت ویزای شینگن

7 دلیل ریجکت ویزای شینگن

رد شدن ویزا آن هم زمانی که تمام برنامه ریزی‌های سفر خود را چیده‌اید، ممکن است برای شمایی که با ذوق و شوق آماده سفر هستید یک کابوس باشد. در این مقاله سعی داریم تا شما را با دلایل ریجکت شدن ویزای شینگن آشنا کنیم.

 

7 دلیل اصلی برای رد شدن ویزای شینگن

اگر شما هم از آن دسته از افرادی هستید که دلتان نمی‌خواهد زحماتتان بابت آماده شدن سفر به باد برود، باید درمورد دلایل رد شدن ویزای شینگن اطلاعاتی داشته باشید. در ادامه به 7 مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

 

1.به موقع اقدام نکردن درخواست ویزا

هر کشور شینگن زمان پردازش متفاوتی دارد. اگر شما دیرتر از زمان پردازش ویزا اقدام کنید، ویزای شما به صورت خود به خود ریجکت می‌شود.

 

2.ارائه ندادن اسناد صحیح

7 دلیل ریجکت ویزای شینگن

اگر می‌خواهید روند آماده شدن ویزای شما به درستی پیش برود، یک چک لیستی از تمام مدارکی که باید به سفارت ارائه دهید برای خود آماده داشته باشید.

 

3.کافی نبودن تمکن مالی

سفارت هر کشوری تمکن مالی مشخصی برای دادن ویزا مورد نظر ارائه می‌دهد. زمانی که گردش مالی شما از مبلغ مورد نظر سفارت کمتر باشد، ویزای شما رد خواهد شد.

 

4.توضیح ناکافی در مورد هدف از سفر

یکی دیگر از دلایل رد شدن ویزای شینگن، قانع نشدن آفیسر پرونده از اهداف سفر شما است. اگر می‌خواهید ریجکت نشوید، باید آفیسر را قانع کنید که پس از سفر قصد بازگشت به کشور خود را دارید.

 

5.آماده نشدن برای مصاحبه ویزا

7 دلیل ریجکت ویزای شینگن

حاضر نشدن شما در جلسه مصاحبه ویزا یک پوینت منفی در روند حاضر شدن ویزای شما محسوب می‌شود. با این کار ممکن است آفیسر فکر کند که قصد پنهانی از سفر به کشور مقصد دارید و ویزای شما را رد می‌کند.

 

6.ارائه ندادن پاسپورت معتبر

توجه کنید که شما باید یک پاسپورت معتبر به سفارت تحویل دهید. اگر تاریخ گذرنامه شما گذشته باشد یا آسیب دیده باشد، بی شک ویزای شما رد خواهد شد.

 

7.داشتن سوابق کیفری

یکی از دلایل محکم رد شدن ویزا، داشتن سابقه کیفری است. برای آفیسر پرونده خیلی مهم است که شخصی که قصد سفر به کشورهای اروپایی را دارد بدون سابقه کیفری باشد و به قوانین آن کشور پایبند باشد.

 

8.ارائه بیمه مسافرتی نامعتبر

ارائه دادن بیمه مسافرتی که در منطقه شینگن نامعتبر است، یکی دیگر از دلایل ریجکتی ویزای شینگن شما محسوب می‌شود. پس دقت کنید که بیمه مسافرتی معتبری ارائه دهید تا مشکلی در صادر شدن ویزای شما صورت نگیرد.

 

9.ارائه اسناد جعلی

اگر قصد پنهان کردن هویت اصلی خود را داشته باشید، قید گرفتن ویزای شینگن را بزنید. بی شک با ارائه مدارک جعلی، رد شدن ویزای شما قطعی است.

 

10.برنامه سفر مشکوک

قبل از صدور ویزا باید برنامه سفر مشخصی برای خود حاضر کنید و آن را به طور شفاف به آفیسر سفارت ارائه دهید. برای مثال قبل از سفر اطمینان پیدا کنید هتلی که رزرو کردید معتبر باشد تا از نظر افسر مهاجرت قابل تایید باشد.

جدیدترین مطالب