در dogecoin قیمت چطور تعیین می‌شود؟

در dogecoin قیمت چطور تعیین می‌شود؟

ارز‌های دیجیتال مختلف و متنوعی در دنیای کریپتو وجود دارند. در بین آن‌ها دوج کوین ارز دیجیتالی است که جنجال فراوانی در ماه‌های اخیر ایجاد کرد و از طرفی داستان جالبی برای شنیدن دارد. دوج کوین بر خلاف دیگر ارز‌های دیجیتال بالا و پایین شدن قیمتش بر پایه هیجانات بازار است. در ادامه به بررسی چیستی این ارز دیجیتال و چگونگی نوسانات قیمت آن خواهیم پرداخت.

 

دوج کوین چطور به وجود آمد؟

به نقل از بلاگ والکس، دوج کوین ماجرای جالبی برای به دنیا آمدن دارد. در سال‌های اخیر بیت کوین پیشرفت‌های فراوانی کرده بود و به همین دلیل جکسون پالمر (jackson palmer) برای تمسخر یا شوخی با بیت کوین ارز دیجیتال دوج کوین را به وجود آورد. شکل آن را بر اساس تصویر خنده‌داری که در آن دوره در رسانه وایرال یا پخش شده بود گذاشت و انتظار نداشت که دوج کوین در مقابل بیت کوین قرار بگیرد. بعد از مدت کوتاهی که پالمر دامنه خرید دوج کوین را ایجاد کرد، یکی از توسعه‌دهندگان IBM با او تماس گرفت و از او پرسید که آیا قصد دارد که کریپتویی واقعی را به بازار بیاورد؟ به نقل از والکس این تماس سبب ایجاد ارز دیجیتال جدید دوج کوین شد و پس از آن نیز برقرار ماند. خرید دوج کوین امروزه بسیار معمول است و قیمت آن همیشه با توجه به هیجانات بازار در نوسان است.

 

دوج کوین چطور عمل می‌کند؟

دوج کوین مانند بسیاری دیگر از ارز‌های دیجیتال موجود در بازار از الگوریتم اثبات کار یا PoW استفاده می‌کند. خرید دوج کوین بسیار سریع صورت می‌گیرد و شبکه‌های بلاک چین آن می‌توانند تا حد زیادی سریع‌تر از بیت کوین عمل کنند. قیمت دوج کوین معمولاً این روز‌ها پایین است و ارزشش ابداً به اندازه بیت کوین نیست. با این وجود به این معنا نیست که خرید دوج کوین میان فعالان حوزه ارز دیجیتال محبوب نیست بلکه برعکس همچنان دوج کوین از جمله رمزارزهای مهم بازار است.

 

نکته دیگری که در نحوه عملکرد دوج کوین باید توجه باشید این است که برنامه آن به صورت متن باز و غیر متمرکز نوشته شده و بنابراین توسعه‌دهندگان می‌توانند برای پیشرفت دادن آن اقدام کنند.

روش تعیین قیمت و خرید دوج کوین

قیمت دوج کوین چطور حساب می‌شود؟

یکی از مسائلی که ذهن کاربران و علاقه‌مندان به حوزه بازار ارز دیجیتال را مشغول می‌کند این است که قیمت دوج کوین چطور محاسبه می‌شود؟ هنگامی که برای خرید دوج کوین به صرافی مراجعه می‌کنیم، آیا باید نگران نوسانات قیمت باشیم؟ در پاسخی کوتاه باید گفت بله. در بلاگ والکس می‌خوانیم که قیمت دوج کوین با توجه به هیجانات بازار تعیین می‌شود. ماجرای معروف توییت ایلان ماسک سبب شد که قیمت این ارز دیجیتال به شکل معجزه‌آسایی افزایش داشته باشد.

 

دوج کوین از آغاز سال 2013 تا کنون نوسانات قیمتی زیادی را تجربه کرده است. در ابتدا با قیمت 0.00026 وارد بازار ارز دیجیتال شد. در مدت پنج سال که از آغاز خرید دوج کوین در بازار گذشت قیمت این ارز دیجیتال به 0.0039 رسید که برای آن پیشرفت به حساب می‌آمد. قیمت دوج کوین در ادامه نیز فراز و فرود‌های متفاوتی را با توجه به شرایط جامعه و اخبار مربوط به حوزه ارز دیجیتال داشته است ولی در دورانی به پنجمین ارز محبوب در بازار کریپتو تبدیل شد.

 

یکی از ویژگی‌های جالبی که می‌توانید در مورد دوج کوین بدانید این است که از آن برای استفاده‌های گوناگون و مختلفی به کار گرفته شود. یکی از جالب‌ توجه‌ترین این کاربرد‌ها برای دوج کوین استفاده از آن به عنوان سیستم پاداش‌دهی است برای کاربرانی که در توییتر (twitter) و ردیت (reddit) فعالیت می‌کنند. به این صورت که توییتر به افرادی که پست‌های خلاقانه طراحی می‌کنند یا کاربرانی که پستشان محبوب می‌شود، ارز دیجیتال دوج کوین را به عنوان جایزه ارائه می‌کند.

 

برخی از شرکت‌های مختلف از خرید دوج کوین حمایت می‌کنند و باور دارند که آینده این ارز دیجیتال روز‌های سودآوری را مشاهده خواهد کرد. نکته‌ای که درباره دوج کوین وجود دارد این است که با توجه به تمام نوسانات قیمتی که داشته است، همچنان می‌تواند با توجه به هیجانات موجود پیرامون بازار رمزارز جایگاه بهتری پیدا کند. این‌که شرکت‌هایی مثل توییتر از آن استفاده می‌کنند نشان دهنده اثرگذاری آن است و می‌توان این ارز دیجیتال را مناسب برای سرمایه گذاری دانست. هرچند می‌‌توان پیش‌بینی کرد که آینده آن باز هم دچار نوسان خواهد شد.

 

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی ارز دیجیتال دوج کوین و خرید دوج کوین پرداختیم. با توجه به توضیحات صرافی ارز دیجیتال والکس ،دوج کوین ابتدا برای مقابله یا تقریباً شوخی کردن با بیت کوین به وجود آمد اما در ادامه توانست آن‌قدر پیشرفت کند که در برهه‌ای از زمان تبدیل به یکی از پنج ارز دیجیتال مشهور برتر دنیا شود. قیمت دوج کوین با توجه به هیجانات بازاری تغییر می‌کند و اخیراً با توجه به توییتی که ایلان ماسک درباره این ارز دیجیتال‌ زده بود قیمت آن به شکل جالب توجهی رشد داشت. شما  می‌توانید برای خرید دوج کوین به Wallex مراجعه کنید.

جدیدترین مطالب