لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

Hilos: کفش پرینت سه بعدی شده و 100 درصد قابل بازیافت!

مجموعه : رپورتاژ
Hilos: کفش پرینت سه بعدی شده و 100 درصد قابل بازیافت!

Hilos: کفش پرینت سه بعدی شده و 100 درصد قابل بازیافت!

اگر درباره کاربردهای مختلف پرینت سه بعدی کنجکاو هستید ، احتمالاً می دانید که چندین برند معتبر جهانی، انواع زیبایی از کفش را با استفاده از چاپگرهای سه بعدی تولید کرده اند: آدیداس ، ریبوک و نیو بالانس از بزرگترین شرکت هایی هستند که از فناوری چاپ سه بعدی برای طراحی قطعات کفش خود استفاده کرده اند. اما آنها تنها آنها نیستند؛ HILOS، یک استارتاپ مستقر در پورتلند آمریکا که در سال 2019 تأسیس شد ، با ترکیب تکنیک 3D Print و چرم سازی، کفش های زیبایی را تولید می کند.

 

جالب اینکه نامزد نهایی جایزه Forward AM Innovation Award، این شرکت جوان است که مجموعه ای از 100٪ کفش زنانه پاشنه بلند قابل بازیافت پذیر را ارائه می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روند تولید و درک مزایای چاپ سه بعدی در صنعت کفش ، خبرگزاری 3DNatives با الیاس استال ، بنیانگذار و مدیرعامل HILOS ملاقات کرد و مصاحبه زیر منتشر شده است:

 

آیا می توانید خود و شرکت خود را معرفی کنید؟

من Elias Stahl، بنیانگذار و مدیرعامل HILOS هستم. ما را به عنوان یک عامل جدید برای محصولات مصرفی در نظر بگیرید ، سیستم ابداعی ما باعث شده است تا از زنجیره های تأمین سنتی رها شویم و اجازه پیدا کنیم تا با استفاده از مواد نوین در ساخت کفش ، محصولات ابتکاری، با دوام و ارزانتر را به بازار عرضه کرده و محصول استفاده شده را از مشتری دوباره پس گرفته و بازیافت کنیم.

 

چرا به فناوری چاپ سه بعدی روی آوردید؟

ماموریت ما این است که شیوه تولید جهان را تغییر دهیم و تا به ما این امکان را بدهد که تنها آنچه را که نیاز داریم ، در جایی که به آن نیاز داریم ، تولید کنیم و محصول را پس از اتمام کار ، پس بگیریم. تولید مدرن و ادامه تقاضا، مستلزم قابلیت های تولید بدون ابزارهای سنتی و گران است و پرینت سه بعدی یکی از پیشرفته ترین آنها در مورد آزادی طراحی و وسعت مواد است. مواد جدید همچنین امکان بازیافت کامل را فراهم می کند.

 

مزایای چاپگر سه بعدی در صنعت کفش چیست؟

Hilos: کفش پرینت سه بعدی شده و 100 درصد قابل بازیافت!

ببینید این فناوری چیزی یک بعدی نیست و در همه حوزه ها کم یا زیاد اثرگذار است؛ مزایای یک کفش ورزشی پرینت شده بسیار عمیقتر از تاثیر معمول ساخت مجسمه با چاپگرها در خانه است. مزیت اصلی این است که به ما این امکان را می دهد تا مواد جدید عملکردی را به عنوان محصول خوشایند معرفی کنیم و راحتی و دوام بی نظیری را در بازار ایجاد نماییم. آزادی طراحی و سرعت در بازار نیز از عوامل ضروری غلبه است. ما میتوانیم خطوط تولید جدید را تنها در دو هفته به بازار عرضه کنیم، در حالی که میانگین صنعت 12 تا 15 ماه است. علاوه بر این ، با هر سفارش، ما میتوانیم اندازه ها و سبک های بیشتری را برای هر پا مناسب و برای هر مشتری سفارشی ارائه دهیم.

 

چه فرایند چاپ سه بعدی و بیشتر از چه موادی استفاده می کنید؟

Hilos: کفش پرینت سه بعدی شده و 100 درصد قابل بازیافت!

ما از روش پرینت سه بعدی SLS یا همجوشی لیزر انتخابی استفاده می کنیم. در مورد مواد، شرکت ما عمدتا از پودر TPU که نوعی ترموپلاستیک منعطف است استفاده می کنیم (این پودر با تابش لیزر سخت شده و هندسه سه بعدی کفش لایه به لایه تکمیل میشود)؛ عمدتا به دلیل قدرت بالا و انعطاف پذیری آن که به طور طبیعی برای استفاده از کفش مناسب است.

 

تفاوت کفش های چاپ سه بعدی شده HILOS و کفش های تولید شده معمولی چیست؟

Hilos: کفش پرینت سه بعدی شده و 100 درصد قابل بازیافت!

طراحی ، راحتی ، دوام و پایداری. آنها در هر رده برتر عمل می کنند. ما روند آزمایش دقیق خود را ایجاد کرده ایم و آخرین تست پاشنه پا نشان داد کهبیش از 200 مایل آزمایش را بدون هیچ خط و خشی پشت سر گذاشته است. شاید مهمتر از همه این باشد: هر کفشی که ما می سازیم واقعاً سفارشی است؛ برای هر مشتری با هر سلیقه ای و شرایط فیزیکی پایش امکان تولید سریع هست. چیزی که اصلا در بازار سنتی نمیتوانید پیدا کنید.

 

پرینتر سه بعدی در صنعت کفش

 

پروژه های آینده HILOS چیست؟

ما در پاییز امسال اولین همکاری تجاری خود را با HELM آغاز می کنیم و چندین بهار دیگر در بهار بعدی به راه می افتد. هر فصل ما خطوط جدید HILOS را برای نشان دادن امکانات کفش های دیجیتالی تولید می کنیم و مشتاق هستیم که به سایر مارک ها در راه اندازی خطوط جدید سفارشی کمک کنیم.

 

حرف آخر برای خوانندگان ما؟

من فکر می کنم ما در آستانه یک نقطه عطف هستیم که به طور عمیقی نحوه ساختن چیزها را تغییر خواهد داد. این جنبشی است که به مشارکت همه نیاز دارد – فقط آنجا ننشینید. ما نمی توانیم به تولید ارزان بیش از حد در خارج مثلا کشور چین ادامه دهیم. من فکر می کنم همکاری و کار با نیروهای مستعد داخل کشور، کلید موفقیت این جنبش خواهد بود. من می دانم که ما بدون کمک سایر شرکت های بزرگ به مرحله نمیرسیدیم.

 

***

 

خب، نظر شما درباره پرینت سه بعدی کفش چیست؟ دوست داشتید یکی از این کفشهای زیبا را به پایتان میکردید؟! لطفا نظرات خود را در بخش کامنتیگ مطرح کنید.

 

3DPE 3D Printers

جدیدترین مطالب