hpv

الفبا

نیم نگاهی به گذشته

hpv

ایران برای حج تمتع 95 شرایط خود را اعلام کرد

ایران برای حج تمتع 95 شرایط خود را اعلام کرد

ایران برای حج تمتع 95 شرایط خود را اعلام کرد

ایران پس از حادثه منا در حج تمتع 94 دیگر به کشور عربستان اعتماد کافی را ندارد و شروط جدید خود را برای ورود زائران ایرانی در حج تمتع 95 به کشور عربستان اعلام کرد.

 

هیئت سازمان حج و زیارت کشورمان به‌دعوت وزیر جدید حج عربستان سعودی و به‌منظور انجام مذاکرات نهایی برای حج تمتع 95 ظهر امروز سه‌شنبه عازم جده در عربستان شد.سرپرستی هیئت اعزامی کشورمان به‌عهده سعید اوحدی؛ رئیس سازمان حج و زیارت است و معاون حج، معاون بین‌الملل بعثه و رئیس هیئت پزشکی سازمان حج و زیارت نیز در این سفر وی را همراهی می‌کنند.

 

سفر هیئت اعزامی کشورمان به عربستان بنابر دعوت مسئولان جدید حج عربستان سعودی انجام گرفته و قرار است 20 شرط جمهوری اسلامی ایران از جمله صدور روادید در ایران، تأکید بر حقوق کنسولی، تأمین امنیت زائران ایرانی و … مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

 

پیش‌تر هیئت ایرانی در سفر به عربستان شروطی را مطرح کرد که مورد توافق دو طرف واقع نشد چرا که مسئولان سعودی تأکید بر صدور روادید در کشور ثالث و عدم برخورداری ایران از حقوق کنسولی داشتند که این شروط از سوی ایران مورد موافقت قرار نگرفت.

 

پس از تغییرات اخیر در وزارت حج عربستان و انتصاب وزیر جدید حج، مسئولان سعودی دوباره و در آخرین روزهای برنامه‌ریزی برای حج تمتع 95 از مسئولان حج کشورمان برای مذاکره دعوت به عمل آوردند.

 

این دعوت از سازمان حج و زیارت ایران در حالی انجام گرفته است که در هفته‌های گذشته مسئولان حج کشورمان از ورود به خط قرمز محدوده زمانبندی خبر داده بودند و تأکید داشتند که باید تا هشتم شعبان تمهیدات لازم برای این سفر اندیشیده شود.

 

منبع: تسنیم

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب