قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 | زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 | زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98

سهمیه بندی بنزین در سال 98 ممکن است به دستور دولت انجام شود تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 و همچنین زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98 در ادامه توضیح داده شده است.

 

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین در سال 98 مشخص شد؟ تصمیمی که طی هفته جاری با حضور وزیر نفت در کمیسیون انرژی مجلس مبنی بر تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین ۹۸ گرفته شد اینکه در سال آینده بدون هیچ گونه اعمال تغییر قیمت و سهمیه بندی فقط از کارت سوخت استفاده شود. توزیع هدفمند سوخت در شرایط سخت تحریمی و اقتصادی در کشورضرورتی اجتناب ناپذیر است.

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 | زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98

نماینده مردم کرمانشاه و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: بدون شک با تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 ضمن توزیع نظام مند و مدیریت بهتر فرآورده های نفتی موجب کاهش شدید آمار قاچاق سوخت در کشور خواهد شد. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا با استفاده از کارت سوخت بطور کامل می شود جلوی قاچاق سوخت را در کشور سد کرد، افزود: شاید بصورت صد درصدی نباشد ولی در کاهش آمار قاچاق سوخت بسیار موثر و شکی در این قضیه نیست.

 

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، امروز در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت عنوان کرد: تاکنون بحث های زیادی در مورد افزایش قیمت سوخت و تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین سال 98 مابین دولت و مجلس صورت گرفته، اما تاکنون این صحبت ها به تصمیمی منجر نشده است. در طرح سهمیه بندی بنزین سال 1398 که توسط وزارت نفت پیشنهاد داده شده بود، قرار شد به هر ایرانی، صرف نظر از اینکه خودرو یا موتورسیکلت دارد، روزانه یک لیتر بنزین به صورت سهمیه بندی شده اختصاص یابد. در این طرح پیشنهادی، ساز و کاری بسیار پیچیده برای افرادی که نیاز به دریافت سهمیه سوخت خود ندارند در نظر گرفته شده بود تا این افراد بتوانند سهمیه سوخت خود را به فروش برسانند. همین ساز و کار پیچیده که اجرای آن دشوار بوده و مسائل حقوقی مختلفی را در پی دارد، موجب شده تا مجلس زمان سهمیه بندی بنزین در سال ۹۸ را رد کند.

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 | زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98

زنگنه در بخش دیگری از سخنانش، ضمن اشاره به قاچاق سوخت، عنوان کرد: کمیسیون انرژی مجلس با جمع آوری اطلاعات از دستگاه های اجرایی، به دنبال ایجاد یک برنامه اجرایی و مفید برای جلوگیری از قاچاق بنزین و کاهش مصرف این کالا در سطح کشور است. دو مساله مهم در مورد تاریخ سهمیه بندی بنزین در سال ۹۸ که هم اکنون مطرح می باشند، قاچاق سوخت و مصرف سوخت در کشور است. کیفیت خودروهای تولید داخل در افزایش مصرف سوخت تاثیر مهمی دارند. بر اساس گزارشی که از سوی نایب رییس کمیسیون انرژی مجلس ارایه شد، متوسط مصرف بنزین در سایر کشورهای جهان هفت لیتر در هر صد کیلومتر در حالت ترکیبی است، حال آن که این رقم در کشور ما به یازده لیتر می رسد و همین موضوع باعث افزایش مصرف سوخت شده است. علاوه بر آن، نیاز است تا اقداماتی در زمینه قاچاق گازوئیل صورت گیرد، چرا که قاچاق این سوخت بسیار بیشتر از بنزین است.

 

دولت به شدت پیگیر بحث سهمیه بندی بنزین و زمان شروع سهمیه بندی بنزین است و تاکنون ده پیشنهاد در این حوزه را به کمیسیون انرژی مجلس ارایه کرده که هیچ کدام از این پیشنهادها رای نیاورده اند. بنابراین در گزارش کمیسیون تلفیق، پیشنهادی مبنی بر تاریخ آغاز سهمیه بندی بنزین 98 یا افزایش قیمت سوخت وجود ندارد. در هیات دولت نیز بحث هایی در این زمینه مطرح شده، اما به بیان زنگنه، هیچ کدام از این بحث ها به نتیجه و تصمیم روشنی منجر نشده اند.

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 | زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98

زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98

زمان سهمیه بندی بنزین چه موقع است ؟ روز دوشنبه وزیر نفت در کمیسیون انرژی اعلام کرد که دولت هیچ تصمیمی مبنی بر زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98 و یا افزایش قیمت بنزین برای سال ۹۸ ندارد. اسدالله قره‌خانی با اشاره به مخالفت مجلس با افزایش قیمت بنزین و یا اعمال زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98 گفت: بنابراین برای سال ۹۸ هیچگونه افزایش قیمت بنزین و یا سهمیه بندی بنزین نخواهیم داشت.

 

اسدالله قره‌خانی سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در جلسه اخیر این کمیسیون طرح اختصاص ماهانه ۳۰ لیتر بنزین به هر نفر رد شد، گفت: علاوه بر اعضای کمیسیون، کارشناسان مرکز پژوهش‌های مجلس و وزیر نفت که در جلسه حضور داشتند، مخالف طرح مذکور بودند.

وی در توضیح دلایل مخالفت با زمان شروع سهمیه بندی بنزین در سال ۹۸ افزود: یکی از مهمترین اهداف مطرح شدن طرح‌های مربوط به مدیریت مصرف سوخت، موضوع کاهش مصرف و جلوگیری از قاچاق بنزین بود و اعضای کمیسیون به این نتیجه رسیدند که طرح مذکور هیچکدام از این اهداف را برآورده نمی‌کند.

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 | زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه به اعتقاد اعضای کمیسیون درباره طرح سهمیه بندی بنزین سال 98 ابهاماتی وجود داشت، ادامه داد: براساس این طرح کسانی که خودرو دارند، بنزین به اندازه کافی ندارند و کسانی بنزین دارند که صاحب خودرو نیستند و از طرف دیگر در این طرح زمان و نحوه عرضه بنزین از سوی کسانی که بنزین دارند و صاحب خودرو نیستند، چندان مشخص نبود.

 

قره‌خانی اضافه کرد: بر اساس این طرح بنزین دو نرخی می‌شد و قطعاً قیمت دوم آن بیشتر از یک هزار تومان می‌شد که همین امر اثر تورمی بر قیمت کالاها و خدمات خواهد داشت.

قره‌خانی به دیگر دلیل مخالفت اعضای کمیسیون اشاره کرد و گفت: اعضای کمیسیون معتقد بودند که با افزایش جمعیت و بالا رفتن انتظارات ممکن است این یک لیتر افزایش یابد و قطعاً تأمین آن در آینده دشوار خواهد بود.

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 | زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98

فریدون حسنوند پس از جلسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با وزیر نفت گفت: مدت‌ها بحث‌هایی از نماینده‌ها در رابطه با موضوع زمان شروع سهمیه بندی بنزین 98 و اختصاص سهمیه یک لیتر در روز به هر ایرانی مطرح شده، این طرح به کمیسیون ارجاع داده شده بود که امروز نمایندگان با رای قاطع به لحاظ مغایرت با اصل ۷۵ و ۴۰ و مغایرت با برنامه توسعه آن را رد کردند، زیرا برنامه توسعه هرگونه افزایش قیمت را منوط به رعایت شرایط امنیتی، اقتصادی و اجتماعی کرده است و اجازه افزایش قیمت نخواهد داد.

تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین 98 | زمان سهمیه بندی بنزین در سال 98

وی افزود: ما با دستگاه‌های مرتبط در باره این موضوع جلساتی مطرح کردیم که در رابطه با کاهش مصرف بنزین و جلوگیری از سوخت اقدام کنیم. راه‌های دیگری است که ما بدنبال جمع بندی بین سازمان برنامه و بودجه، مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون‌ها هستیم که اگر این طرح عملی شد، خواهیم گفت.

حسنوند افزود: موضوع دیگر این جلسه ارائه گزارشی جامع از طرح وزیرنفت درباره فروش نفت در تحریم بود که دشمن نتوانست فروش نفت را به صفر برساند.

امروز وزیر نفت میهمان کمیسیون انرژی مجلس بود تا به بررسی زمان شروع سهمیه بندی بنزین و افزایش قیمت بنزین در سال ۹۸ بپردازند. اطلاعات دیگری درباره تاریخ شروع سهمیه بندی بنزین در سال 98 در دست نیست.

برچسب‌ها:

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب