قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

قیمت ارز در سامانه نیما | قیمت امروز دلار در سامانه نیما

قیمت ارز در سامانه نیما | قیمت امروز دلار در سامانه نیما

قیمت ارز در سامانه نیما و همچنین قیمت دلار در سامانه نیما توسط واردکنندگان و صادرکنندگان در صبح هر روز تعیین می شود این قیمت بنا به عرضه ارز و فروش در این بازار شکل می گیرد و قیمت ارز در سامانه نیما را باید از وب سایت اینترنتی www.sanarate.ir مشاهده کنید در ادامه  قیمت امروز دلار در سامانه نیما مشخص شده است.

 

قیمت ارز در سامانه نیما

قیمت ارز در سامانه نیما توسط خریداران و فروشندگان در سامانه ارزی نیما تعیین می شود و برای مشاهده قیمت ارز در سامانه نیما امروز به سایت sanarate.ir مراجعه کنید. سامانه نیما به عنوان یکی از راه های تامین ارز تلقی می شود و بازرگانان و تجار مختارند که از طریق روش‌های قبلی نسبت به تامین ارز مورد نیاز خود اقدام کنند. این سامانه به صورت آزمایشی فعالیت می‌کند و به فرایند موجود و فعلی صرافی‌ها، خللی وارد نمی کند. فقط ۳.۵میلیارد دلار از ۱۹میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات در ۵ماهه نخست سال به سامانه نیما تزریق شده است.

بررسی عملکرد سامانه نیما نشان می‌دهد فقط 3.5 میلیارد دلار از 19 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات (حدود یک‌پنجم) در 5ماهه نخست سال به سامانه نیما تزریق شده است. بر اساس این گزارش رقم ارز تزریق‌شده به سامانه نیما از 16 مرداد تا پایان روز جاری حدود 1 میلیارد و 100 میلیون دلار بوده است.

 

به نقل از روابط عمومی بانک مرکزی، معاون فناوری های نوین بانک مرکزی در جلسه توجیهی و آشنایی صرافی های منتخب بانك ها همزمان با آغاز به كار آزمایشی سامانه نظام یكپارچه معاملات ارزی گفت: در حال حاضر واردکنندگان و متقاضیان اصلی ارز به دو صورت اقدام به تامین ارز مورد نیاز خود می‌کنند. یکی از این روش‌ها از طریق کانال بانکی است و شیوه دیگری که تحت عنوان تامین ارز غیربانکی شناخته می‌شود به واسطه حواله به حساب فروشنده و از طریق صرافی‌ها صورت می‌گیرد.

قیمت ارز در سامانه نیما | قیمت امروز دلار در سامانه نیما

قیمت دلار در سامانه نیما

قیمت امروز دلار در سامانه نیما مشخص شد طبق گفته رییس بانک مرکزی قیمت دلار در سامانه نیما در وب سایت این سامانه ثبت شده است و خریداران باید به سایت سامانه ارزی نیما مراجعه کنند.

ناصر حکیمی با بیان اینکه مسیر مشابهی در سامانه نیما برای تخصیص ارز در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: در فاز اول، واردکننده به عنوان متقاضی ارز با ورود به این سامانه، فرایند درخواست خرید ارز را درج می‌کند. در این حالت متقاضی می‌تواند صرافی مد نظر خود را انتخاب کند و یا آن را تعیین نکند و صرفاً پیشنهادی را در سامانه مطرح کند. سپس براساس تقاضاهای ثبت شده از سوی بازرگان صرافی‌ها می‌توانند از طریق پنل موجود بر روی سامانه درخواست‌های متقاضیان را رویت کرده و پیشنهادات خود را ارسال کنند. در این حالت بازرگان می تواند بین نرخ های ارایه شده از سوی صراف‌ها یک نرخ را انتخاب کند.

وی درباره نحوه پرداخت وجوه (تسویه) میان بازرگان و صراف ها گفت: بر روی این سامانه امکان پرداخت الکترونیکی نیز در نظر گرفته شده است اما در حال حاضر از سامانه ساتنا باتوجه به حجم بالای تراکنش ها و بالا بودن مبالغ استفاده می‌شود.

 

به گفته معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی، سامانه نیما به عنوان یکی از راه های تامین ارز تلقی می شود و بازرگانان و تجار مختارند که از طریق روش‌های قبلی نسبت به تامین ارز مورد نیاز خود اقدام کنند. این سامانه به صورت آزمایشی فعالیت می‌کند و به فرایند موجود و فعلی صرافی‌ها، خللی وارد نمی کند.

همچنین در این جلسه مدیرکل سیاست ها و مقررات ارزی بانک مرکزی، هدف از راه اندازی سامانه نیما (نظام یکپارچه معاملات ارزی) را تسهیل و سرعت بخشی به تامین ارز مورد نیاز واردکنندگان عنوان کرد و گفت: در حال حاضر حجم مبالغی که از طریق کانال های غیربانکی تأمین ارز بسیار بالاست و سامانه ‌ی به مانند پرتال ارزی که متعلق به بخش بانکی تامین ارز متاقضیان است، وجود ندارد.

 

قیمت یوان در سامانه نیما

قیمت یوان چین در سامانه ارزی نیما در ساعت 10 صبح روزهای غیر تعطیل مشخص می گردد و خریداران و فروشندگان باید به آدرس اینترنتی www.sanarate.ir مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

مهدی کسرایی پور از آغاز آزمایشی این طرح با همکاری صرافی‌های منتخب بانک‌ها خبر داد و گفت: باتوجه به اطمینانی که نسبت به صرافی بانک ها وجود دارد، این طرح با صرافی بانک ها کلید خورده و پس از آن امیدواریم با فراهم آوردن شرایط لازم، صرافی های غیربانکی نیز به این سامانه بپیوندند.

بعد از تشر جدی رئیس جمهور به صادرکنندگان غیر نفتی روز گذشته میزان عرضه ارز صادراتی به شکل قابل توجهی جهش کرد.دکتر روحانی با بیان اینکه، “صادرکننده‌ای دولتی و خصولتی ارز صادراتی را که باید امروز در اختیار سامانه نیما قرار دهد، صبر می‌کند 48 ساعت دیرتر می‌دهد، این کار خیانت به کشور است”، تاکید کرد بود که شرکتهای متخلف به دادگاه معرفی می‌شوند.

 

قیمت ارز در سامانه نیما امروز

میانگین ارز تزریقی به بازار ثانویه و سامانه نیما امروز حدود 70 میلیون یورو در روز بوده است. برخی خبرگزاری ها در گزارشی میزان تزریق ارز صادراتی با نرخ 4200 تومانی را اعلام کرد که بر این اساس مشخص شد تنها 2.5 میلیارد یورو ارز به بازار ثانویه تزریق شده بود.

مجموع معاملات فروش ارز حاصل از صادرات ­از 16 مرداد تا پایان معاملات امروز در سامانه نیما به یک میلیارد و 468 میلیون یورو رسید.

بانک مرکزی میزان تامین ارز برای واردات و مجموع فروش ارز حاصل از صادرات را تا پایان معاملات امروز دوشنبه 19 شهریور ماه اعلام کرد.

بر این اساس مجموع معاملات فروش ارز حاصل از صادرات ­از تاریخ 16 مرداد ماه ­تا پایان معاملات روز جاری دوشنبه 19 شهریورماه در سامانه «نیما» به یک میلیارد و 468 میلیون یورو رسیده است.

قیمت ارز در سامانه نیما | قیمت امروز دلار در سامانه نیما

گزارش خرید و فروش ارز در سامانه نیما

سامانه نیما گزارش خرید و فروش ارز را هر روز در این وب سایت ثبت می کند و بازدید کنندگان برای اطلاع از گزارش خرید و فروش ارز در سامانه نیما می توانند به سایت سامانه نیما مراجعه کرده و مقادیر را مشاهده کنند.

همچنین مجموع تامین ارز برای واردات از تاریخ 16 مرداد تا پایان معاملات امروز دوشنبه 19 شهریور ماه در سامانه «نیما» به یک میلیارد و 226 میلیون یورو رسید.­

سامانه‌ نیما در واقع مخفف عبارت «نظام یکپارچه‌ی معاملات ارزی» محسوب می‌شود و با هدف تسهیل تأمین ارز و ایجاد فضای امن برای خریداران و فروشندگان ارز راه‌اندازی شده است. سامانه‌ یادشده بدین منظور طراحی شده تا متقاضیان خرید ارز بتوانند درخواست خود را در یک بستر یکپارچه در اختیار فروشندگان ارز قرار دهند و فروشنده‌ای که تمایل به ارائه‌ی خدمات دارد، بتواند در بستری سالم ، پیشنهاد خریدار ارز را پاسخ دهد.

با همه این تعاریف اما انگار این سامانه در زمینه ایجاد فضای امن برای خریداران و فروشندگان موفق نبوده که در ادامه دلیل عدم موفقیت این طرح را مشاهده می کنید.

 

قیمت یورو در سامانه نیما

قیمت یورو در سامانه ارزی نیما امروز تعیین شد در همین حال آمارهای اعلام شده در این سامانه مشخص می کند که میانگین نرخ فروش یورو در بازار ثانویه امروز به میزان 9هزار و 225 تومان و نرخ سنا که برایند نرخ نقدی اسکناس در صرافی ها و سامانه نیما است امروز به ازای هر یورو ­9 هزار و 76 تومان درج شده است.

برچسب‌ها:

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب