قرص لاغری

قرص لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

موزاییک 1800 ساله ای را در ترکیه کشف کردند

موزاییک 1800 ساله ای را در ترکیه کشف کردند

موزاییک 1800 ساله ای  را در ترکیه کشف کردند

 

آثار باستانی هر کشوری معرف پیشنه تاریخی آن کشور است این آثار موزاییک ارزش زیادی برای  آن سرزمین دارد آثار باستانی نیراثی از گذشتگان است که همگانی است و دارای ارزش تاریخی می باشد .

 

موزاییک های باستان سابقه ای طولانی در کمک به روشن کردن سنت ها و تاریخ فرهنگی غنی دارند. عمل موزاییک کاری از بین النهرین آغاز شد و به فرهنگ های قدرتمند اجازه داد مهارت های هنری و ثروت خود را به نمایش بگذارند. بنابراین جای شگفتی نیست که باستان شناسان ترکیه موزاییک های باستانی باورنکردنی کشف کنند، از جمله یک نمونه جدید که در جنوب شرقی شهر شانلیاورفه پیدا شده است.
 
 
این موزاییک 1800 ساله تصویر دو زن و دو مرد را جاودانه کرده که هر کدام در داخل یک مربع جداگانه قرار دارند و با نوشته های سریالی همراه هستند. تیمی از باستان شناسان که روی قلعه تاریخی یورفا کار می کنند این پرتره از مرده ها را کشف کرده اند. این پرتره های تدفینی که افراد درگذشته را گرامی می داشتند یک موتیف رایج بودند. به عنوان یک فضای تدفین بزرگ، برای گورستان ها معمول است که حاوی تصاویری باشند که به صورت هنری مرده ها را گرامی می دارد. این تیم تخمین می زنند موزاییک به قرن اول یا دوم بازمی گردد. این موزاییک با رنگ های مات و خطوط ساده افراد دفن شده در گورستان را به تصویر می کشد. هرچند اطلاعات کمی در مورد اینکه تصویر متعلق به چه کسانی است موجود است اما موزاییک به ما می گوید که آن ها بین سال های 132 قبل از میلاد و 639 میلادی زندگی می کرده اند.
 
زمانی که این شهر با نام ادسا شناخته می شد.
 
موزاییک 1800 ساله ای را در ترکیه کشف کردند
موزاییک 1800 ساله ای را در ترکیه کشف کردند
 

جدیدترین مطالب