نیم نگاهی به گذشته

17 فروند هواپیمای ایرباس صفر کیلومتر به ایران وارد شد

17 فروند هواپیمای ایرباس صفر کیلومتر به ایران وارد شد

17 فروند هواپیمای ایرباس صفر کیلومتر به ایران وارد شد

 

به گزارش سایت سماتک قرار است به زودی آغاز فروش فوری 17 فروند هواپیمای ایرباس صفر کیلومتر به کشور آغاز شود. 17 دستگاه هواپیمای ایرباس به زودی وارد خطوط هوایی ایران خواهد شد.

 

فرآیند ورود هواپیماهای ایرباس به ایران

عباس آخوندی از صدور مجوز اوفک برای ایرباس دردو نوبت مجزا خبرداد و گفت: نخستین مرحله مربوط به مجوز فروش ۱۷ هواپیمای فوری به ایران در سال ۲۰۱۶ میلادی است که این مجوز به‌طور کامل صادر شده و در این موضوع هیچ ابهامی باقی نمانده است.وی افزود: فرآیند ورود هواپیماهای خریداری شده از سوی ایران روند طبیعی خود را طی می‌کند و هیچ نگرانی درباره‌ی این روند و یا نحوه صدور مجوز لازم برای ورود آنها به ایران وجود ندارد.

 

آخوندی با بیان اینکه شرکت ایرباس فرانسه پس از توافق‌نامه‌ای که با ایران به امضاء رساند، کار خود را برای دریافت مجوزهای لازم و نهایی شدن فروش هواپیما به ایران‌ایر آغاز کرده،عنوان کرد: خوشبختانه این فرآیند در حوزه دریافت مجوز از اوفک به موفقیت رسید و با نهایی شدن مذاکرات دو طرفه نخستین هواپیماها در آینده نزدیک به ایران تحویل خواهند شد.

 

وی افزود: درخواست دیگر مجوز ایرباس مربوط به فروش هواپیما به ایران در سال‌های آینده است که این موضوع نیز روند طبیعی خود را طی می‌کند و هیچ جای نگرانی در این رابطه وجود ندارد، زیرا قرار نیست هیچ اتفاق عجیبی بیفتد.آخوندی درباره مجوزهای اوفک برای بوئینگ گفت: شرایط بوئینگ متفاوت است، زیرا آنها درخواست دریافت مجوز خود را برای کل توافق منعقد شده با ایران ارائه کرده‌اند و اوفک مجوز لازم برای تمام این هواپیماها را صادر کرده است.

 

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه با نهایی شدن مذاکرات و با توجه به مجوز صادر شده امکان خرید بوئینگ وجود دارد،عنوان کرد: تمام هواپیماهای بوئینگ خریداری شده از سوی ایران برهمین اساس وارد کشور می شود.به گفته آنچه در این بین مهم بود باز شدن امکان صدور مجوز لازم به ایران بود که این مساله نهایی شد و از اینجا به بعد می‌توان گفت فضای به وجود آمده امکان فروش هواپیما به ایران را عملی کرده است.

جدیدترین مطالب