قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

این زن ایرانی 2 میلیارد تومان کلاهبرداری کرد

این زن ایرانی 2 میلیارد تومان کلاهبرداری کرد

این زن ایرانی 2 میلیارد تومان کلاهبرداری کرده است. قاضی پرونده دستور داده است تا تصویر این زن را منتشر کنند تا اگر افرادی از او شاکی هستند شکایت خود را به پلیس کشور اعلام کنند.

 

کلاهبرداری های سریالی این زن سر به دو میلیارد زد . تعداد شاکی های این شخص کلاهبردار به نقل از سماتک از 80 نفر گذشت . با دستور قضایی تصویر بدون پوشش این کلاهبردار منتشر شد تا توسط شهروندان مورد شناسایی قرار گیرد.

 

زنی که با شناسنامه جعلی و گرفتن دسته چک از حدود ۱۰ بانک و موسسه مالی و اعتباری در مشهد از شرکت ها و نمایندگی های فروش لوازم بهداشتی و آرایشی بیش از ۲۴ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده است.

 

این درحالی است که با شکایت ۸۰ شاکی تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است که همچنان محل های سکونت خود را تغییر می دهد و به طورمخفیانه دست به انجام اعمال مجرمانه می زند.

 

پرونده کلاهبرداری های این زن که طبق بررسی های انجام شده از حدود ۲ سال قبل اقدامات مجرمانه خود را در مشهد آغاز کرده است، در حالی توسط کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان رضوی مورد پی گیری قرار گرفت که اداره کل ثبت احوال خراسان رضوی نیز درباره غصب و سوء استفاده از شناسنامه به هویت جعلی از این متهم فراری شکایت کرده است.

 

در بخشی از شکایت اداره ثبت احوال عنوان شده است: غاصب با شناسنامه ای که به دست آورده، نام خود را از «بتول» به «هما» تغییر داده است و با هویت جعلی در حال ارتکاب جرایم متعددی است و در عین حال تصویر سند طلاق نیز در پرونده وی مشاهده می شود اما صاحب سند مدعی است که او اصلاً طلاق نگرفته و همچنان باهمسرش زندگی می کند که این امر نیاز به پیگیری و بررسی دارد.

 

در حالی که این پرونده در مجتمع قضایی شهید کامیاب مشهد مورد رسیدگی قرار گرفته و مقام قضایی دستورات ویژه ای را برای شناسایی و دستگیری این زن سابقه دار صادر کرده بود زوایای دیگری از کلاهبرداری های میلیاردی این زن با اعلام شکایت های متعددی از سوی صنف فروش لوازم آرایشی و بهداشتی لو رفت به طوری که تعداد شاکیان او تاکنون به بیش از ۸۰ نفر رسیده است.

 

اظهارات شاکیان و تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی نشان می دهد که زن ۳۲ ساله با استفاده از شناسنامه سرقتی و یا مفقودی از حدود ۱۰ بانک و موسسه مالی و اعتباری دسته چک تهیه کرده و سپس با همدستی مرد ۲۸ ساله ای، انواع لوازم بهداشتی و آرایشی را از شرکت ها و نمایندگی های این صنف خریده است.

 

او سپس با اجاره مغازه در مناطق مختلف شهر لوازم خریداری شده را به قیمت های ارزان فروخته و متواری شده است.بررسی های پلیس همچنین بیانگر آن است که متهم فراری از حدود ۱۰ سیم کارت برای تماس با طعمه های خود استفاده می کرد.

 

این در حالی است که طبق اظهارات برخی شاهدان و مدارک مستند موجود در پرونده، زن فراری در تاریخ سوم مهر گذشته به بهانه جشن ازدواج خود به برخی افراد کارت عروسی نیز داده است تا در این جشن شرکت کنند.

 

بنابراین گزارش سماتک، در ادامه رسیدگی به این پرونده، کارآگاهان با صدور دستورات ویژه قضایی مردی را که متهم است با زن مذکور ارتباط داشته و با او در خرید و فروش کالاهای کلاهبرداری شده مشارکت کرده است دستگیر کردند.

 

اما متهم مذکور هر گونه مشارکت در امر کلاهبرداری با این زن را رد کرد و گفت: در منطقه پنجتن مشهد مغازه ای اجاره کرده بودم اما کالاهای آرایشی و بهداشتی که تاریخ انقضای آن نزدیک بود را با تخفیف می فروختم.حتی چند بار نیز به جرم گرانفروشی در اداره تعزیرات حکومتی محکوم شده ام.

 

در عین حال مقام قضایی این متهم را تا انجام بررسی ها و تحقیقات بیشتر در این باره روانه زندان کرد و دستور داد تا تصویر زن متهم به کلاهبرداری میلیاردی بدون پوشش در رسانه ها چاپ شود.

 

در همین رابطه مقام قضایی از شهروندان خواست چنانچه از مخفیگاه این زن اطلاعی دارند و یا او را شناسایی کرده اند و یا در صورتی که توسط وی مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند به اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان رضوی واقع در منطقه رضاشهر مشهد مراجعه کنند و یا با تلفن ۲۱۷۳۷۰۰ پلیس آگاهی تماس بگیرند.

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب