نیم نگاهی به گذشته

این زن زیبای افغانی وزیر کانادا شد + تصاویر

این زن زیبای افغانی وزیر کانادا شد + تصاویر

این زن زیبای افغانی وزیر کانادا شد. برای اولین‌بار است که نمایندگانی ایرانی‌تبار و افغانی تبار به مجلس عوام کانادا راه یافته‌اند.مریم منصف متولد شهر هرات در غرب افغانستان است ودر زمان رژیم طالبان در سال ۱۹۹۶ و در سن ۱۱ سالگی همراه با دو خواهر و مادر بیوه‌اش از افغانستان فرار کرد و به کانادا مهاجرت کرد.

 

کابینه کانادا بیشتر از زنان متشکل شده و جالب است بدانید به گزارش سماتک جوانترین عضو این کابینه یک بانوی افغانی است . بانویی که وزیر نهادهاى دموکراتیک دولت جدید کانادا شد .

 

رای دهندگان کانادایی روز دوشنبه، ۱۹ اکتبر، به پای صندوق‌های رای رفته و با انتخاب نمایندگان شان در مجلس عوام کانادا، به قدرت ده ساله‌ی استیون هارپر، نخست وزیر این کشور، پایان دادند.

 

حزب لیبرال به رهبری جاستین ترودو با شعار «تغییر واقعی» و «پایان دادن یک دهه حکومت هارپر» پیروز این انتخابات بود.دو کاندید ایرانی‌تبار به نام‌های مجید جوهری و علی احساسی و یک کاندید افغانی‌تبار به نام مریم منصف، نیز در جمع برندگان این حزب می‌باشند.

 

برای اولین‌بار است که نمایندگانی ایرانی‌تبار و افغانی تبار به مجلس عوام کانادا راه یافته‌اند.مریم منصف متولد شهر هرات در غرب افغانستان است ودر زمان رژیم طالبان در سال ۱۹۹۶ و در سن ۱۱ سالگی همراه با دو خواهر و مادر بیوه‌اش از افغانستان فرار کرد و به کانادا مهاجرت کرد

 این زن زیبای افغانی وزیر کانادا شد + تصاویر

خانم منصف امروز در کنار جاستین ترودو، نخست‌وزیر و دیگر اعضای کابینه جدید کانادا سوگند یاد کرد. ترودو امروز کابینه ۳۱ عضوی خود را معرفی کرد که ۱۴ تن از آنها زن هستند..مریم به گفته خودش پیش از مهاجرت با خانواده‌اش در ایران پناهنده بودند.

 

منصف مدرک لیسانسی از دانشگاه «تریند» گرفت و پس‌ازآن به یکی از زنان فعال و شناخته‌شده در شهرک پیتر برو تبدیل شد. از جمله آنکه مریم منصف در یک مورد صد و پنجاه هزار دلار به نهادهای خیریه در افغانستان فرستاد، وی تاکنون جوایزی زیادی در رابطه با کمک به زنان و دختران در افغانستان، دریافت کرده است.

 

منصف عضو حزب لیبرال کانادا است و سال‌ها در این کشور مشغول فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده است. یکی از مسئولیت‌های مهم منصف در مقام جدیدش به عنوان وزیر نهادهای دموکراتیک، بازنگری در نظام انتخاباتی کانادا و تبدیل آن به نمایندگی تناسبی است. منصف به عنوان وزیر نهادهای دموکراتیک دولت جدید کانادا معرفی شد و در کنار جاستین ترودو، نخست‌وزیر و دیگر اعضای کابینه جدید کانادا سوگند یاد کرد.

این زن زیبای افغانی وزیر کانادا شد + تصاویر

مدرک لیسانس تحصیلی‌ای که مریم منصف از دانشگاه کانادایی تریند دریافت نموده است درزمینهٔ روان‌شناسی می‌باشد او به زبان‌های انگلیسی، در کنار فارسی و دری نیز تسلط کامل دارد .

 

او جوان‌ترین عضو کابینه جدید کانادا و نخستین زنی است که به نمایندگی از منطقه پیتربرو در ایالت انتاریو به مجلس این کشور راه می‌یابد.منصف عضو حزب لیبرال کانادا است و سال‌ها در این کشور مشغول فعالیت سیاسی و اجتماعی بوده است.یکی از مسئولیت‌های مهم خانم منصف در مقام جدیدش به عنوان وزیر نهادهای دموکراتیک، بازنگری در نظام انتخاباتی کانادا و تبدیل آن به نمایندگی تناسبی است.

جدیدترین مطالب