hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

نصب بیلبورد آموزشی روابط جنسی در خیابان های تهران (عکس)

نصب بیلبورد آموزشی روابط جنسی در خیابان های تهران (عکس)

نصب بیلبورد آموزشی روابط جنسی در خیابان های تهران جنجال تازه ای را به پا کرد. به گزارش سماتک در بالای برخی از پل های هوایی در شهر تهران تابلوی تبلیغاتی آموزش جنسی نصب شده است.

 

شهرداری تهران کمپین نگارخانه‌ای به وسعت شهر را در تابستان امسال کلید زد و تهران به گالری هزار و 600 اثر هنری از هنرمندان داخلی و خارجی تبدیل شد.در این مدت هیچ بیلبورد تبلیغاتی در سطح شهر دیده نشد.

نصب بیلبورد آموزشی روابط جنسی در خیابان های تهران (عکس)

این کمپین که 10 روز به طول انجامید و باعث شد هیچ بیلبورد تبلیغاتی ‌ای در شهر به نمایش در نیاید . به گزارش سماتک اکنون نیز چند روزیست که سازمان ‌زیباسازی شهر تهران با راه‌اندازی کمپین «شهروند سالم» با همکاری وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی بیلبوردهایی مرتبط با مسائل مربوط به بهداشت و سلامت در سطح شهر نصب کرده است.

 

اما بیلبوردی با آموزش نکات جنسی که تا بحال سابقه نداشته و اتفاق مهمی به شمار می آید جنجال به پا نموده است. به گزارش سماتک وجود این بیلبورد با موضوع هشدار درباره روابط پرخطر جنسی و انتقال ویروس ایدز واکنشهای مختلفی را برانیگخته است از تحسین و تایید تا تقبیح و مبتذل خواندن! متن این بیلبورد اینچنین است: «حتی یک بار رابطه جنسی محافظت‌نشده، می‌تواند ویروس اچ‌ آی‌ وی را منتقل کند.» به گزارش سماتک این عبارتی است که در بیلبورد مورد نظر آمده و جای امیدواری است که نصب آن شروعی برای آموزش‌های شهروندی در سطح کلان در این حوزه باشد.

 

در این میان برخی رسانه‌ها این تبلیغ فرهنگی و اجتماعی را «گاف تاسف‌بار اخلاقی و فرهنگی» برای شهرداری تهران خوانده‌ و لایه دوم معنایی این بیلبورد را قبح‌زدایی از روابط نامشروع جنسی اعلام کرده‌اند. سایت اصولگرای رجا نیوز نیز در حالی به این اقدام شهرداری تاخته و آن را به رسمیت شناختن روابط نامشروع خوانده که به گفته بسیاری از کارشناسان، با روند رو به افزایش ابتلا به ایدز، وجود آموزش‌های این‌چنینی ضروری است.

 

 

مطالب مرتبط:

 

تکثیر و تغذیه ویروس ایدز از قند خون بدن

 

ویروس ایدز چگونه و از کجا به وجود آمد؟

 

کشف درمان بدون داروی ویروس ایدز

 

آموزش پیشگیری اورژانسی از ابتلا به بیماری ایدز

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب