نیم نگاهی به گذشته

کانال های مستهجن تلگرام مسدود می شود

کانال های مستهجن تلگرام مسدود می شود

کانال های مستهجن تلگرام مسدود می شود. تلگرام یکی از جدیدترین اپلیکیشن های موبایلی است که طرفداران ایرانی بسیار زیادی دارد. مدیران تلگرام تصمیم گرفتند برای جلوگیری از فیلتر شدن کامل این نرم افزار در ایران کانال های مستهجن و غیر اخلاقی را فیلتر کنند.

 

پس از غیر فعال شدن ساخت استیکرهای غیر اخلاقی دو امکان ایجاد ربات و کانال، محلی برای جولان افراد سودجوی بیشماری شده بود . شبکه های مستهجن و سایتهای مخرب اقدام به ایجاد کانال در تلگرام کرده بودند و  به گزارش سماتک به صورت فردی یا سازماندهی‌شده در پی نشر محتوای خاص روی گوشی های مردم بودند .محتوایی که به نظر می‌رسد با همه بندهای فهرست مصادیق محتوای مجرمانه (موضوع ماده 21 قانون جرایم رایانه‌ای)، قابل تطبیق است.

 

پس از جنجال بحث بر سر فیلتر کردن تلگرام بخاطر وجود کانالهای غیر اخلاقی در آن ،به گزارش سماتک بالاخره مدیران تلگرام به درخواست وزارت ارتباطات برای مسدود کردن کانال های غیر اخلاقی پاسخ مثبت دادند.

کانال های مستهجن تلگرام مسدود می شود

کانال های غیر اخلاقی که دلیل اصلی فیلتر شدن احتمالی تلگرام عنوان شده است، اینک توسط مدیران این پیام رسان فیلتر می شود.بر این اساس کاربران با تلاش برای ورود به صفحات غیر اخلاقی با پیام زیر روبرو می شوند:

کانال های مستهجن تلگرام مسدود می شود

بدین ترتیب درخواست وزارت ارتباطات از تلگرام به ثمر نشسته و دلیلی برای فیلتر شدن آن وجود ندارد.

جدیدترین مطالب