قرص لاغری

قرص لاغری

hpv

alefba

نیم نگاهی به گذشته

hpv

جزئیات تغییر جنسیت وزیر مردی که زن شده است + تصاویر

جزئیات تغییر جنسیت وزیر مردی که زن شده است + تصاویر

تغییر جنسیت یکی از کارهای رواج یافته در برخی کشورهای دنیا است که همچنین مسئولین رده بالای کشورهای غربی هم دست به این کار می زنند و جنسیت خود را عوض می کنند. به گزارش سماتک وزیر امور خارجه کشور عربستان به دنبال تغییر جنسیت از مرد به زن است.

 

در کشور عربستان که حقوق دوجنسیتی ها و ترنس ها به رسمیت شناخته نمیشود ، یک مقام عالی حکومتی اقدام به تغییر جنسیت کرد ! به گزارش سماتک روزنامه “تای پست” چاپ بانکوک نوشته است: عادل الجبیر وزیر خارجه عربستان مراحل ابتدایی هورمون درمانی را در یک بیمارستان خصوصی مجلل در پایتخت تایلند آغاز کرده است تا به بحران جنسیتی خویش خاتمه بدهد.

جزئیات تغییر جنسیت وزیر مردی که زن شده است + تصاویر

 

گفتنیست عادل الجبیر که جزو سیاستمداران عربستانی انگشت شماریست که از حقوق دگرباشان جنسی در عربستان سعودی حمایت می کند، خود بواسطه رفتار، چهره و لحن سخن غیر عادی اش توسط حلقه های تندرو سیاسی آن کشور مورد انتقاد قرار گرفته است و وضعیت وی به شدت جنجال به پا کرده است.

 

عادل الجبیر که سابقا سفیر عربستان در واشنگتن بوده پس از مرگ وزیر امور خارجه اسبق عربستان شاهزاده سعود الفیصل سکان دستگاه دیپلماسی عربستان را در اختیار گرفته است.

 

در همین رابطه وزیر بهداشت عمومی تایلند افزود که عادل الجبیر در یک بیمارستان مجهز همراه با کادر پزشکی متخصص بستری شده است و مرحله نخست هورمون درمانی را با موفقیت پشت سر گذاشته است.

جزئیات تغییر جنسیت وزیر مردی که زن شده است + تصاویر

این مقام تایلندی همچنین افزود که جزئیات دقیق تر درباره روند درمان وزیر خارجه عرستان سعودی متعاقبا اعلام خواهد شد.دکتر گیدو اشتاینبرگ، کارشناس امور عربستان در مصاحبه ای از طریق اسکایپ افزود که پزشکان الجبیر علیرغم میل درونی وزیر به او توصیه کرده اند تا هر چه زودتر عمل جراحی تغییر جنسیت (تغییر جنسیت مرد به زن) موسوم به اس ار اس را انجام دهد زیرا که تعریفی که وزیر خارجه عربستان از “خود” دارد با ویژگی های فیزیکی نسبتا مردانه اش سازگاری ندارد اما به علت فشارهای سیاسی و اجتماعی جامعه عربستان و هیات حاکمه آن کشور، الجبیر گزینه ای دیگر جز انتخاب هویت جنسی مردانه ندارد.

 

وزیر بهداشت تایلند از پاسخ به سوال خبرنگاران محلی درباره اینکه آیا الجبیر نسبت به تعیین جنسیت خود به تصمیمی قطعی رسیده است یا خیر، سرباز زد اما افزود که الجبیر طی دوره عمل جراحی و پس آن باید از داروهای خاصی استفاده کند و احتیاج مبرم به توصیه های روانشناسی دارد.

 

شایان ذکر است دولت عربستان سعودی، حقوق اولیه شهروندان همجنسباز و یا دگرجنسباز خویش را به رسمیت نمی شناسد که باعث شگفتی فعالان حقوق بشری گشته است که چگونه واشنگتن در برابر این سیاستهای متحد عرب موضعگیری سخت نمیکند!

 

 

مطالب مرتبط:

 

دختر نوجوانی که تغییر جنسیت داد و پسر شد + تصاویر

 

پسر 10 ساله ای که تغییر جنسیت داد (عکس)

 

تغییر جنسیت قهرمان المپیک آمریکا (بروس جنر)

 

دو جنسه ایرانی که تغییر جنسیت داد

 

تغییر جنسیت بازیگر زن ایرانی + تصاویر

عطاری

عطاری

مهرپرواز

آسمان آبی

جدیدترین مطالب