بیژن امکانیان | همسر و فرزندان و بیوگرافی بیژن امکانیان

بیژن امکانیان | همسر و فرزندان و بیوگرافی بیژن امکانیان

بیوگرافی بیژن امکانیان

بیژن امکانیان بازیگر 65 ساله سینما و تلویزیون ایران امشب مهمان برنامه دورهمی مهران مدیری است. بیوگرافی بیژن امکانیان متولد سال 32 و زاده شهرستان آبادان است. این بازیگر پرطرفدار تاکنون در بسیاری از فیلم های سینمایی ایرانی و سریال های تلویزیونی ایفای نقش کرده است و یکی از بهترین کارگردان های تئاتر بوده و به دلیل سرمایه زیادی که دارد تهیه کننده بسیاری از فیلم و سریال ها است. در سینما از سال 1365 شناخته شد و بعنوان بازیگر ستاره مرد همه او را می شناسند و به دلیل اینکه در رشته تئاتر تحصیل کرده است و تاکنون هنرمندان زیادی را تربیت کرده و آموزش داده است. اکثر فیلم های سینمایی بیژن امکانیان را همه مردم دیده اند و در برخی اوقات قسمت انتخاب بازیگر سریال های تلویزیونی و فیلم های سینمایی را انجام می دهد زادگاهش که شهر آبادان است را همیشه دوست داشته و دارد و حالا که به سن 65 سالگی رسیده است به مهران مدیری گفت: همیشه دوست داشتم که در زادگاه تولدم یعنی آبادان زندگی کنم اما به دلیل شغل حرفه ای که دارم حدود 50 سال است که در تهران زندگی می کنم و همچنین پدر و مادر بیژن امکانیان در شهر آبادان زندگی می کرده اند و وی علاقه زیادی به آنها داشته است.

بیوگرافی بیژن امکانیان

زندگینامه بیژن امکانیان

بیوگرافی بیژن امکانیان را در سایت وزین سماتک می خوانید و این مطلب بخشی از زندگینامه این بازیگر سینما را شرح داده است. وقتی که به سن 18 سالگی رسید در رشته تئاتر دانشگاه تهران مشغول به تحصیل شد و با استادان زیادی از جمله استاد محمدرضا شریفی نیا هم دوره بوده است. استاد علی نصریان را بسیار دوست دارم و ایشان را اسطوره سینمای ایران می دانم . مهران مدیری در برنامه دورهمی سوالات زیادی را از وی پرسیده است که در ادامه می خوانید.

عکس های بیژن امکانیان

اوج شهرت

بیژن امکانیان وقتی به سن 30 سالگی رسید یعنی در سال 63 به دلیل بازی در فیلم گل های داوودی توانست جای خود را در دل مردم ایران و علاقه مندان به فیلم و سریال ایرانی باز کند و اکنون مدت 30 سال است که بعنوان استار مرد در سینما در حال فعالیت است. وی 2 فیلم کوتاه را ساخته است و به دلیل تحصیل در دانشکده هنرهای زیبا توانسته بسیاری از فوت و فن ها و رموز بازیگری و کارگردانی را به خوبی یاد بگیرد.

عکس بیژن امکانیان و همسرش

ازدواج و همسر بیژن امکانیان

همسر بیژن امکانیان را در تصویر مشاهده می کنید و حدود 40 سال پیش وی با همسرش ازدواج کرده است و در دهه 60 که ستاره مرد سینما شده بود همسرش را هیچ کسی نمی شناخت و بعدها به دلیل پخش تصاویر بیژن امکانیان در کنار همسرش همه چهره همسر وی را مشاهده کردند. فرزندان بیژن امکانیان پدرشان را بسیار زیاد دوست دارند و همیشه از او بعنوان اسطوره زندگی شان یاد می کنند. 

عکس دوران جوانی بیژن امکانیان

تئاتر و کارگردانی

به دلیل اینکه بسیاری از کارهای هنری بیژن امکانیان در عرصه تئاتر بوده است جوایز زیادی از سینمای ایران دریافت نکرده است اما همه می دانند که یک بازیگر موفق در تئاتر بسیار خوب و ایده آل مردم است. وی می گوید کار کردن و بازیگری در تئاتر بسیار سخت تر از کار در سینما است و به دلیل زنده بودن تئاتر بازیگر هرگز نباید مرتکب اشتباه شود و یا اگر دیالوگ در تئاتر از یاد بازیگر برود بسیار آبروریزی خواهد شد اما در سینما اینطور نیست.

عکس پسر بیژن امکانیان

تهیه کنندگی

بیژن امکانیان سرمایه دار است و به دلیل اینکه پول زیادی برای ساخت فیلم نیاز است در بسیاری از پروژه های سینمایی نقش تهیه کننده را به عهده گرفته است. بسیاری از فیلم های سینمایی پرفروش به تهیه کنندگی بیژن امکانیان ساخته شده است و در برخی سریال ها نیز هزینه ساخت و بازیگران را وی پرداخت کرده است.

عکس نوه بیژن امکانیان

جوایز

در سال 84 در بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر توانست جایزه بهترین نقش دوم مرد برای فیلم تقاطع را از آن خود کند و سپس در سال 85 تندیس بهترین بازیگر نقش دوم مرد را برای فیلم تقاطع از جشنواره فیلم فجر دریافت کرد که در این سال او بسیار شهرت یافت. همچنین در سال 82 به دلیل ایفای نقش در فیلم سربازهای جمعه توانست باز هم جایزه برترین بازیگر مرد را در نقش دوم دریافت کند.

فیلمی با بازی بیژن امکانیان

فیلمی با بازی بیژن امکانیان

فیلم سینمایی دبیرستان فیلمی به کارگردانی استاد اکبر صادقی و به نویسندگی حسین صفاری است که در سال 65 و در دوران جنگ تحمیلی ساخته شد که بیژن امکانیان در این فیلم بازیگر نقش اول مرد بود. همچنین در سال 93 با ایفای نقش در فیلم رخ دیوانه توانست در دهه 90 محبوبیت خود را در میان جوانان نسل بعد از انقلاب بالا ببرد و نخستین فیلم سینمایی وی فیلم آفتاب نشین ها بوده است که در سال 1360 و در اولین دوره جشنواره فیلم فجر با حضور جناب آقای امکانیان اکران شد.

بیژن امکانیان در گذر از رنج ها

فیلم های سینمایی

فیلم سینمایی رخ دیوانه (1393)
فیلم سینمایی قصه پریا (1389)
فیلم سینمایی زیر آب (1388)
فیلم سینمایی تقاطع (1384)
فیلم سینمایی قلقلک (1384)
فیلم سینمایی غروب شد بیا (1383)
فیلم سینمایی سربازهای جمعه (1383)
فیلم سینمایی ولایت عشق (1380)
فیلم سینمایی آخرین نبرد (1376)
فیلم سینمایی خفاش (۱۳۷۶)
فیلم سینمایی قاعده بازی (1376)
فیلم سینمایی فرار از جهنم (1375)
فیلم سینمایی نابخشوده (1375)
فیلم سینمایی حسرت دیدار (1373)
فیلم سینمایی دیوانه وار (1373)
فیلم سینمایی راه افتخار (1373)
فیلم سینمایی سال‌های بی‌قراری (1373)
فیلم سینمایی راز گل شب بو (1372)
فیلم سینمایی لبه تیغ (1371)
فیلم سینمایی آواز تهران (1370)
فیلم سینمایی در آرزوی ازدواج (1369)
فیلم سینمایی صنوبرهای سوزان (1368)
فیلم سینمایی شب حادثه (1367)
فیلم سینمایی سیمرغ (1366)
فیلم سینمایی صعود (1366)
فیلم سینمایی گمشدگان (1366)
فیلم سینمایی دبیرستان (1365)
فیلم سینمایی گل‌های داوودی (1363)
فیلم سینمایی پرونده (1362)
فیلم سینمایی سناتور (فیلم) (1362)
فیلم سینمایی آفتاب نشینها (1360)

بیژن امکانیان وهمسرش

سریال تلویزیونی

بیژن امکانیان در سریال گسل در نقش محسن اعتبار که معاون وزیر نیز بود ایفای نقش کرده است. سریال گسل که در سال 96 در تلویزیون به نمایش درآمد سریال پرطرفداری بود که بیژن امکانیان در آن نقش مهمی را ایفا کرده است. سریال گسل را استاد علیرضا بذرافشان ساخته است و با 39 قسمت جذاب و پربیننده توانست مخاطبان زیاد را جذب کند. محسن چگینی تهیه کننده سریال گسل بوده که می گوید برای ساخت این سریال پول زیادی هزینه شده است اما خداروشکر بازده خوبی داده است.

عکس همسر بیژن امکانیان

عکس همسر بیژن امکانیان

عکس قدیمی بیژن امکانیان

عکس قدیمی بیژن امکانیان

عکس جوانی بیژن امکانیان

عکس جوانی بیژن امکانیان

 

اختصاصی سایت سماتک

جدیدترین مطالب