نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

جیسون استاتهام بازیگر، تهیه‌کننده، ورزشکار و صداپیشه مشهور بریتانیایی است او در دنیا طرفداران بسیاری دارد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر زندگی شخصی جیسون استاتهام را درسایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

جیسون استاتهام با نام جالبش که برخی آن را «استاتهام» و برخی «استیتم» نیز تلفظ می کنند یکی از معروف ترین و بهترین بازیگران فیلم های اکشن و رزمی عصر حاضر به شمار می آید و برخی بر این باورند که او آخرین قهرمان فیلم های اکشن به شمار می آید. روی صفحه ی تلویزیون او را در نقش «hitman»، «ترنسپورتر»، یک خلافکار، کهنه سرباز و بسیاری نقش های بی مزه و ناخوشایند دیگر دیده ایم اما همه او را با نقش قهرمانی جان سخت و خوش قلب می شناسند.

 

با این وجود باید بدانید که زندگی جیسون استاتام قبل از اولین فیلمش آن قدرجالب بوده که مطمئناً هیچ یک از شخصیت های فیلم هایی که بازی کرده به پای شخصیت آن دوران او نخواهد رسید. شاید باور نکنید ولی وی امسال ۵۰ ساله شده و به همین مناسبت قصد داریم در ادامه ی این مطلب نقبی بزنیم به ۱۰ واقعیت جالب و باورنکردنی در مورد زندگی و فیلم های این بازیگر سرشناس که بدون شک شما را شگفت زده خواهند کرد.

 

۱- وی برای اولین بار در ورزش شیرجه به شهرت رسید

جیسون استاتهام بیشتر به ورزش های رزمی علاقمند می باشد او در فیلمهای که به ایفای نقش می پردازد اکشن و رزمی کار می نماید اصیلت جیسون استاتهام بریتانیایی می باشد او مدلینگ مو نیز می باشد .

 

جیسون استاتهام قبل از این که به یک بازیگر مشهور فیلم های رزمی و اکشن تبدیل شود نام خود را به عنوان یکی از بهترین شیرجه روهای جهان در اوایل دهه ی ۱۹۹۰ سر زبان ها انداخت. وی به مدت ۱۲ سال عضو تیم ملی شیرجه بریتانیا بود و بهترین نمایش خود را در سال ۱۹۹۰ در مسابقات شیرجه کشورهای مشترک المنافع در شهر اوکلند نیوزیلند انجام داد. اگر چه استاتام یک شیرجه رو بسیار فوق العاده بود اما هیچگاه نتوانست جواز حضور در مسابقات المپیک را کسب کند که به گفته ی خودش این موضوع همیشه او را آزار داده است. وی در ابن باره گفته است:” خیلی دیر این ورزش را شروع کردم. شاید به درد من نمی خورد. باید به ورزش دیگری رو می آوردم”.

 

۲- او دو بار وارد دنیای مدلینگ شده است

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

 

بعد از پایان دوران حرفه ای شیرجه،جیسون استاتهام از طریق شرکت مدلینگ «فرنچ کانکشن» ( French Connection) وارد دنیای مد و مدلینگ شد. شاید با خود فکر کنید که استاتام با هیکل تنومند و عضلانی و موهای ریخته اش شباهت زیادی به یک مدل ندارد اما مسئولان کمپانی مُد فرنچ کانکشن دقیقاً دنبال چنین چیزی بودند. لیلی اندرسون، سخنگوی این کمپانی در مصاحبه ی خود با روزنامه ی ایندیپندنت در سال ۱۹۹۵ در این باره گفته است:” ما جیسون استاتهام را به عنوان مدل خود انتخاب کردیم زیرا دنبال مدلی می گشتیم که مانند یک مرد عادی بنظر برسد. ظاهر او برای چنین نیتی مناسب بود، بسیار مردانه و عضلانی و نه خیلی شبیه مدل های مردانه مرسوم”.

 

۳- وی در چندین موزیک ویدیو حضوری جنجالی داشت

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

 

در سال ۲۰۱۵ دو موزیک ویدیو متعلق به دهه ی ۹۰ به سرعت در دنیای اینترنت مورد استقبال قرار گرفته و مشهور شدند؛ یکی موزیک ویدیویی به نام «Comin’ On» از گروهی به نام «The Shamen» و دیگری موزیک ویدیویی با نام «Run to the Sun» از «Erasure». اما دلیل این مشهور شدن آهنگ یا خواننده این موزیک ویدیوها نبود بلکه علت اصلی حضور جیسون استاتهام به صورت نیمه لخت با بدنی چرب بود که در پشت صحنه حرکات رقص گونه عجیبی انجام می داد. در آن دوران استاتام هنوز نجابت و ادب شخصیت های فیلم های امروزی اش را نداشت.

 

۴- گای ریچی او را به خاطر فروش جواهرآلات و عطرهای تقلبی برای بازی در فیلم خود انتخاب کرد

استاتام بعد از سال های شیرجه های بلند، حضور در حوزه مدلینگ و حرکات موزون در موزیک ویدیوها دنبال راهی برای امرار معاش می گشت. به همین دلیل شغل جالب و عجیب بعدی وی فروش زیورآلات و عطرهای تقلبی در گوشه و کنار خیابان های شهر لندن بود. از خوش شانسی استاتام، گای ریچی کارگردان در سال ۱۹۹۸ برای فیلم «قفل، انبار و دو بشکه باروت» ( Lock, Stock and Two Smoking Barrels) دنبال یک کلاهبردار خیابانی واقعی می گشت. بدین ترتیب استاتام و ریچی از طریق یکی از دوستان استاتام در کمپانی فرنچ کانکشن به هم معرفی شدند و بدین ترتیب گای ریچی خلافکار خیابانی مطلوبش را پیدا کرد. بدین ترتیب وی نقش بیکن در فیلم خود را انحصارً برای استاتام نوشت که در نهایت پلی شد برای ورودجیسون استاتهام به دنیای پر زرق برق هالیوود.

 

۵- جان کارپنتر او را برای بازی در نقش اصلی فیلم «ارواح مریخی» انتخاب کرده بود

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

 

اگر چه استاتام با بازی در فیلم «قفل، انبار و دو بشکه باروت» به شهرت رسید اما همچنان یک بازیگر نقش های دوم و سوم به شمار می آمد و جان کارپنتر، دیگر کارگردان مشهور می خواست با ارائه ی نقش جیمز ویلیامز که نقش اصلی فیلم «ارواح مریخی» (Ghosts of Mars) بود او را به یک بازیگر نقش اول تبدیل کند. در حالی که کارپنتر کاملاً قانع شده بود که استاتام برای این نقش مناسب است اما تهیه کنندگان فیلم با این ایده مخالفت کردند. آن ها از کارپنتر خواستند که یک بازیگر نام آشناتر و معروف تر را برای این نقش انتخاب کند و در نهایت هر دو بر سر آیس کیوب برای ایفای نقش ویلیامز به توافق رسیدند. با این وجود استاتام در فیلم ماند و نقش فرعی و کوتاه جریکو باتلر را بازی کرد.

 

۶- او معمولاً بدلکاری فیلم های خودش را شخصاً انجام می دهد

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

 

علاوه بر این که استاتام از لحظا بدنی بی عیب و نقص بوده و بدن بسیار ورزیده ای دارد وی به این که بدلکاری فیلم هایش را خودش انجام می دهد نی افتخار می کند؛ از مبارزه های رو در رو گرفته تا آویزان شدن از هلی کوپتری در ارتفاع ۳٫۰۰۰ پایی شهر لس آنجلس. در واقع او شدیداً اصرار دارد که بازیگران باید صحنه های خطرناک را خودشان و بدون استفاده از بدلکار انجام دهند.

 

وی در این باره می گوید:” من واقعاً تحت تاثیر افرادی قرار گرفته ام که کارهایشان را خودشان انجام می دهند. بروس لی هیچگاه بدل نداشت، یا جکی چان و جت لی. من در فیلم های اکشنی بوده ام که یک بدلکار نقش بازیگر مقابلم را بازی کرده است و این موضوع واقعاً ناراحت کننده و خسته کننده است. یک شنل روی شانه می اندازید و یا لباس های تنگ می پوشید و به همین راحتی به یک ابرقهرمان تبدیل می شوید؟ آن ها هیچ کاری نمی کنند. آن ها فقط در پشت پرده نشسته اند و تمام این صحنه ها با استفاده از بدلکار و صفحه ی سبز رنگ گرفته می شوند. چطور می توانم از دیدن چنین چیزی هیجان زده شوم؟”.

 

۷- در فیلم «یک بار مصرف ها ۳» نزدیک بود جان خودش را از دست بدهد

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

 

با توجه به این که استاتام می خواهد واقعیت را در تصویر به نمایش بگذارد اما برخی اوقات همه چیز طبق نقشه ی قبلی پیش نمی رود. در یکی از این موارد در هنگام فیلم برداری یکی از صحنه های اکشن فیلم «یک بار مصرف ها ۳» (Expendables 3) ترمزهای یک وانت سه تنی که استاتام در حال راندن آن بود دچار نقص فنی شدند که باعث شد ماشین وی از یک صخره سقوط کرده و به درون آب های دریای سیاه بیفتد. شاید صحنه ی فرار او از یک کامیون بزرگ در این فیلم را بتوان با اتفاقی که در واقعیت رخ داد مقایسه کرد.

 

استاتام در مورد این حادثه می گوید:” این تنها باری بود که تا این حد به غرق شدن نزدیک می شدم. من شیرجه ها و غواصی های بسیاری انجام داده بودم. مهم نیست که قبلاً چند بار این کار را انجام داده باشید اما این کار به شما نفس کشیدن زیر آب را یاد نخواهد داد. با غرق شدن فاصله ی زیادی نداشتم. تجربه ی وحشتناکی بود”.

 

۸- او در چندین رشته ی رزمی فعالیت دارد

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

 

تمرینات بدنی استاتام فراتر از تمرینات با وزنه و فعالیت های هوازی و ورزشی پایه است. وی در رشته های رزمی دیگری نیز مانند بوکس، جودو و جوجیتسو برزیلی فعالیت دارد. بیش از هر چیز او این کار را برای حفظ آمادگی بدنی خود انجام می دهد و حرکات اکشن و آمادگی جسمانی خود در فیلم هایش را مدیون همین تمرینات رزمی است. وی در این باره می گوید:” این تمرینات همان چیزی است که این روزها من بیشتر وقتم را به آن ها اختصاص می دهم؛ تمرین برای که می خواهم در فیلم هایم به صورت واقعی به نمایش بگذارم”.

 

جالب این که باید بدانید استاتام نیز در علاقه اش به ورزش های رزمی تنها نیست و گای ریچی نیز در رشته های جوجیتسو و کاراته به ترتیب کمربند مشکی و قهوه ای دارد. وقتی که از استاتام پرسیده شد که آیا هیچوقت این دو با هم مبارزه کرده اند یا نه گفت:” به یاد دارم وقتی که فیلم برداری تمام شد در یک سفر برای تبلیغ فیلم «قفل، انبار و دو بشکه باروت» بودیم که مجبور شدیم تمام مبلمان اتاق هتل را کنار بزنیم تا بتوانیم تا سرحد مرگ با هم مبارزه کنیم”.

 

۹- او نیز برخی از فیلم هایش را دوست ندارد

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

 

وقتی که از استاتام پرسیده شد که آیا تابحال شده یکی از فیلم هایش را قبل از اکران عمومی تماشا کند و با خود بگوید:” اوه، نه…”؟ جواب او بسیار صادقانه بود:” بله، فکر کنم این حرف ها را چند بار زده ام. بله”. وی گفته که فیلم هایی که به کارگردانی گای ریچی بازی کرده و همچنین فیلم های «سرقت از بانک» (The Bank Job)، ترنسپورتر ۱ و ۲ و «کرانک» (Crank ) از فیلم های محبوب او هستند. در مورد بقیه با شوخی گفته است:” و بقیه به درد نخور هسنند”.

 

البته او سپس این حرفش را تنها یک شوخی دانست و گفت:” منظورم این است که شما فیلم های زیادی بازی می کنید. همیشه هدفتان یک چیز خاص است و سعی می کنید یک کار خوب انجام دهید”. سپس کارش را با کارهای اجزای داخل یک ساعت تشبیه کرده و می گوید:” یک فیلم مانند یک ساعت بسیار پیچیده است. چرخ دنده های بسیاری در یک ساعت وجود دارند. و برخی از این چرخ دنده ها اگر به سمت راست نچرخند، ساعت هیچ گاه زمان را به شما نخواهد گفت”.

 

۱۰- فیلم های او تنها در ایالات متحده جمعاً ۱٫۵ میلیارد دلار فروش داشته اند

زندگی شخصی جیسون استاتهام

زندگی شخصی جیسون استاتهام

 

اگر چه فیلم های استاتام با استقبال نه چندان مناسب منتقدان روبرو شده اند اما تماشاگران و تهیه کنندگان فیلم از او ناراضی نبوده لند. روی هم رفته تمامی فیلم های استاتام بیش از ۱٫۵ میلیارد دلار در سینماهای ایالات متحده فروش داشته اند و در سطح جهانی نیز این مبلغ به ۵٫۱ میلیارد دلار رسیده است. بخش زیادی از این فروش مرهون مشارکت او در فیلم های اخیر «سریع و خشن» است اما با این وجود غیر از این فیلم ۷ فیلم دیگر او فروشی بالاتر از ۱۰۰ میلیون دلار در سطح جهانی داشته اند. این موضوع تصادفی نیست و استاتام می داند که چطور فیلم هایش را انتخاب کند.

 

وی در این باره در مصاحبه ای با روزنامه ی گاردین گفته است:” خب اگر داستان شما در مورد یک دکتر افسرده باشد که همسر ناراضی اش دیگر نمی خواهد با او زندگی کند و مرا وارد این فیلم کنید بدون شک هیچ کسی پول خود را برای ساخت چنین فیلمی هدر نمی دهد. اما اگر فیلم شما همان شخص را در حال تلاش برای رسیدن به ماشینش نشان دهد که مستلزم درگیری با کسی و ضربه زدن به سر و پاهای او باشد برای آن ۲۰ میلیون دلار به شما می دهند. شما نمی توانید افراد را به دلیل تمایل به کسب درآمد سرزنش کنید”.

 

زندگی شخصی جیسون استاتهام

 

منبع: rooziato.com

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب