بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

شیوا خنیاگر بازیگر زن ایرانی است که در سال 1346 و در شهر تهران متولد شد. در اینجا کاملترین بیوگرافی شیوا خنیاگر و همسرش که اکنون در سن 52 سالگی به سر می برد را آورده ایم.

 

بیوگرافی شیوا خنیاگر

بیوگرافی خانم شیوا خنیاگر بازیگر سینما و تلویزیون ایران را در سایت سرگرمی سماتک می خوانید. شیوا خنیاگر متولد 17 خردادماه سال 1346 و زاده تهران و صاحب 3 فرزند است و اسم هنری وی فاطمه خنیاگر است. وی از کودکی عاشق حرفه بازیگری و تئاتر بوده است و اکنون در سن 52 سالگی هنوز هم مشغول بازی در فیلم و سریال های تلویزیونی ایرانی است. زندگینامه و بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن سینمای ایران بسیار جالب است. وی گفته است خیلی زیاد اهل کتاب و کتابخوانی هستم من در منزلم کتابخانه دارم خیلی علاقمند به شعر هستم، یعنی با سعدی، مولانا، عطار و حافظ زندگی می کنم وی تاکنون رمان های زیادی در طول زندگی اش خوانده است. بیوگرافی شیوا خنیاگر در سن نوزده سالگی مادرش را در یک سانحه رانندگی از دست داد. هفت سال بعد از فوت مادرش، یعنی در سن 26 سالگی پدر خود را نیز در اثر بیماری صعل العلاج از دست داد. خانم شیوا خنیاگر یک خواهر، دو برادر دارد و از همسر سابق خود یک پسر با نام علیرضا دارد.

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

ازدواج و همسر شیوا خنیاگر

همسر شیوا خنیاگر در بسیاری از رسانه ها ناصر ممدوح معرفی شده است. وی چهل سال قبل با بازیگر توانمند کشورمان خانم شیوا خنیاگر ازدواج کرد و صاحب 3 فرزند است. ناصر ممدوح به دلیل علاقه زیاد به رادیو و کارهای نمایشی از سوی زنده یاد علاءالدین کاملی در سال 1340 به رادیو معرفی شد و از همان سال فعالیت های هنری خود را آغاز کرد. خبر ازدواج شیوا خنیاگر با ناصر ممدوح صحت ندارد. در بسیاری از صفحات مجازی از ناصر ممدوح بازیگر و دوبلور کشورمان به عنوان همسر شیوا خنیاگر نام برده می شود و این بازیگر برای روشن شدن این موضوع مجبور به انتشار عکس همسر سابقش شد. شیوا خنیاگر بعد از ازدواج و تشکیل خانواده و بدنیا امدن تنها فرزند پسرش علیرضا تا مدت ها کار نکرد، رابطه زناشویی او نیز بعد از چندین سال به طلاق منجر شد، ازدواج و همسر شیوا خنیاگر، ناصر ممدوح نیست و این خبر اشتباها سالها پیش توسط یک مجله به چاپ رسید است. عکس منتشر شده توسط خانم خنیاگر را در ادامه مشاهده می کنید. این بازیگر تاکید کرد که این عکس را بخاطر روشن شدن موضوع و رفع سوء تفاهم منتشر کرده است.

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

تحصیلات

تحصیلات شیوا خنیاگر بازیگر زن ایرانی لیسانس ادبیات فارسی در سال 1363 بوده است و همچنین دوره فیلمنامه نویسی را سال 1369 گذراند. شیوا خنیاگر کار هنری اش را از سال هزار و سیصد و شصت و هشت با فیلم عبور از غبار آغاز کرد. وی دارای مدرک تحصیلی لیسانس حقوق است. مادر شیوا خنیاگر از مهاجران روسی و پدر شیوا خنیاگر گیلانی بود، یک خواهر و دو برادر دارد و علاقه زیادی به ادبیات فارسی دارد.

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

ورود به عرصه بازیگری

شیوا خنیاگر بعد از مدتی، فعالیت در عرصه دوبلوری و گویندگی، فعالیت در رادیو را کنار گذاشت و از طریق همکاران رادیو به پوران درخشنده برای بازیگری و تئاتر معرفی شد. سپس، در فیلم عبور از غبار در سال 1368 نقش بسیار کمی را در کنار هنرمند فقید خسرو شکیبایی ایفای نقش کرد. اگر شما بازدید کننده عزیز فیلم ستایش 1 را دیده باشید همسر حشمت فردوس را بیاد دارید. شیوا خنیاگر بازیگر زن سریال ستایش 1 در نقش همسر حشمت فردوس بود که این نقش را به خوبی اجرا کرده است و توانست با بینندگان تلویزیون ارتباط خوبی بگیرد. وی، در زمان شروع ساخت سریال همسران در سال 73 با کارگردان بزرگ سینمای ایران مسعود رسام بینامه ای تنظیم کرد و قرار بود به جای بازیگر زن ایرانی خانم مهرانه میهن ترابی بازی کند، ولی پس از چند هفته فیلمبرداری به دلیل اینکه روحیات وی با نقش او ارتباط خوبی نداشت از بازی در این نقش استعفا داد. وی با بازی کردن در مجموعه تلویزیونی چهره به چهره سال 87 به اوج شهرت و محبوبیت رسید و سریال ستایش 1 باعث شد او بیشتر به سینما و تلویزیون ایران معرفی شود.

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

جزئیات زندگی شخصی

شیوا خنیاگر در مصاحبه خود اعلام کرد که پس از مرگ مادرش به افسردگی حاد دچار شده بود. همچنین او اعلام کرده که مدت 8 سال است که بیکار بوده و پس از 30 سال فعالیت در عرصه هنوز بیمه تامین اجتماعی ندارد. خانم خنیاگر در یکی از مصاحبه هایش می‌گوید: هنوز به عنوان بازیگری که نزدیک به سی سال از هنرمندی اش گذشته است بیمه خدمات درمانی و بازنشستگی نشده‌ام و این جای تاسف دارد. طبق مصاحبه خانم خنیاگر، او به شدت اهل کتاب است. در خانه شان کتابخانه دارد و خیلی علاقمند به شب شعر است. وی با شاعران بزرگی مثل سعدی، مولانا، عطار و حافظ زندگی می‌کند و رمان‌های زیادی در طول زندگی اش خوانده است. شیوا خنیاگر، دوره فیلمنامه نویسی را در سال 69 آموزش دید و کلاس سناریو نویسی و فن بیان را نیز در همان حین گذارند و در کلاس‌های آقای اسکویی هم برای مدت کمی شرکت کرد. او می‌گوید: من کار صدا و گویندگی را ترجیح می‌دهم، چون قدرت انتخابم در آن بیشتر است، به هر حال وارد دنیای بازیگر هم شده ام و بازیگری جزئی از زندگیم به حساب می‌آید.

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

فیلم های سینمایی

عشق و مرگ، عروس فراری در کنار الناز شاکردوست و امین حیایی، ازدواج صورتی در کنار خسرو شکیبایی و بهرام رادان، سوغات فرنگ در کنار رامبد جوان و شیلا خداداد، کلاغ پر در کنار مهناز افشار و محمدرضا گلزار، امشب شب مهتابه، بی تابی بیتا در کنار حامد بهداد، دلتنگی های عاشقانه و پانسیون دخترانه از فیلم های سینمایی شیوا خنیاگر هستند.

 

پانسیون دختران (۱۳۹۳)
دلتنگی‌های عاشقانه (۱۳۹۱)
بی‌تابی بیتا (۱۳۹۰)
یک سطر واقعیت (۱۳۹۰)
رهاتر از دریا (۱۳۸۹)
امشب شب مهتابه (۱۳۸۷)
بیداری (۱۳۸۷)
چهره به چهره (۱۳۸۷)
سایه وحشت (۱۳۸۷)
دوشیزه باران (۱۳۸۶)
کلاغ پر (۱۳۸۶)
سوغات فرنگ (۱۳۸۵)
مقلد شیطان (۱۳۸۵)
ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود (۱۳۸۴)
ازدواج صورتی (۱۳۸۳)
عروس فراری (۱۳۸۳)
پسران مهتاب (ارتشی در تاریکی) (۱۳۸۱)
جایی دیگر (۱۳۸۱)
چهره (۱۳۷۴)
فردا روز دیگری است (۱۳۷۴)
دیوانه‌وار (۱۳۷۳)
مجسمه (۱۳۷۱)
مریم و میتیل (۱۳۷۱)
شانس زندگی (۱۳۷۰)
عشق و مرگ (۱۳۶۹)
عبور از غبار(۱۳۶۸)

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

سریال های تلویزیونی

از سریال های شیوا خنیاگر می توان به راه شب، ستایش، مرگ تدریجی یک رویا، پرواز در حباب، اغما، آسمان همیشه ابری نیست، ماه و پلنگ و دوردست‌ ها اشاره کرد. خانم خنیاگر با انتشار پستی در اینستاگرام اینگونه می‌گوید: “چه بيرحمانه مرا فقط به خاطر درخواست دستمزد معوّقه، با نوشتن سكانس مرگ، به بازيم در ستايش يك پايان دادند….وگرنه قرار بود همچنان در ستايش دو و همچنين سه در كنار اقای داريوش ارجمند، با نام آتی و به عنوان همسرش حضور داشته باشم… .”

 

ستایش (سعید سلطانی) (۱۳۸۹-۱۳۹۰)
اغما (سیروس مقدم ۱۳۸۶)
پرواز در حباب (سیروس مقدم ۱۳۸۵)

 

اینستاگرام شیوا خنیاگر

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

شیوا خنیاگر در صفحه شحصی اش در اینستاگرام کپشن زیر را نوشته است:

هركه آمد عمارتي نو ساخت /رفت و منزل به ديگري پرداخت .به علت مشكلات اقتصادي و دشواريهاي مالي اخير ،،عده زيادي از مالكين طمّاع در صدد ازار و اذيّت مستاجرين خود بر امدند ….
تا با جايگزين كردن لقمه چربتري به مطامع خود دست پيدا كنند….
پيرو اين موضوع از ميان شما عزيزان اگر جزو مستاجرين هستيد ،،لطفا مختصري از اين رفتارهاي غير انساني و دور از اخلاق را شرح دهيد …شايد قدم كوچكي برداشته شود براي كسانيكه باقوانين مالك و مستاجر اشنا نيستند و طعمه شيادان طماع ميشوند……
قبلاً سپاسگزارم.
آژانسهاي املاك تعرفه اي دارند و تعريفي…و همچنين كد رهگيري در مورد ملك مورد نظر و طبق تعرفه معامله ميبايست انجام شود …گذاشتن و اضافه كردن بند قرارداد به عنوان (متمم)غير قانوني بوده وبراي مالك و اژانس املاك داراي پيگرد قانوني مي باشد….
هرگز عريضه اي (نوشته اي) را به عنوان متمّم امضاء نكنيد…..
كامنتها رو خوندم
فقط يك سوال ساده ميپرسم …ايا مشكلات مالك بيشتره يا مستاجر!

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

عکس آتلیه ای شیوا خنیاگر

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

کپشن اینستاگرام شیوا خنیاگر درباره عکس بالا: امنیت”تنها به معنی نبودن جنگ در کشور نیست،امنیت حقیقی یعنی آزادی ،یعنی تمام افراد جامعه بدون توجه به نژاد ،دین ،طبقه جنسیت و پایگاه اجتماعی ازحقوق یکسان برای رشد برخوردار باشند.

بیوگرافی شیوا خنیاگر بازیگر زن 52 ساله و همسرش + تصاویر اینستاگرام

خانم شیوا خنیاگر بازیگر مطرحی است که اکنون از بسیاری از کارگردان های ایرانی پیشنهاد کار دارد اما به دلیل مشغله زیاد کاری اش نمی تواند به همه آنها پاسخ دهد.

جدیدترین مطالب