بیوگرافی و عکس های “عمرو دیاب” خواننده 57 ساله مصری

بیوگرافی و عکس های “عمرو دیاب” خواننده 57 ساله مصری

بیوگرافی عمرو دیاب

عمرو دیاب خواننده 57 ساله اهل کشور مصر است که او در یک خانواده هنرمند به دنیا آمده است پدر عمرو دیاب یک مرد معروف و هنرمند در مصر بوده است و بیوگرافی عمرو دیاب به واسطه پدرش وارد عرصه خوانندگی شده است بیوگرافی و عکس های عمرو دیاب را در ادامه برای شما تهیه و گردآوری کرده ایم. مرو دیاب تحصیلات موسیقی خود را در دانشگاه قاهره شروع کرد. او اولین آلبوم خود را در سال ۱۹۸۳ بنام “یا طریق” به دنیای موسیقی معرفی کرد. دو سال بعد در حالی‌که آلبوم دوم و سوم خود را نیز منتشر کرده بود، موفق به اخذ مدرک کارشناسی در موسیقی عربی از دانشگاه قاهره گردید. بیوگرافی عمرو دیاب با هر اجرای خود یک گام در دنیای موسیقی پیش می‌رفت، به‌طوری‌که با آلبوم “راجعین” (۱۹۹۵) در خاور میانه و با آلبوم “نور العین” (۱۹۹۶) که دارای محبوبیت و شهرت جهانی بود، در گستره موسیقی دنیا به‌عنوان یک ستاره هنری مطرح گردید.

بیوگرافی و عکس های "عمرو دیاب" خواننده 57 ساله مصری

زندگینامه عمرو دیاب

عمرو دیاب، با نام اصلی عمرو عبدالباسط عبدالعزیز دیاب ، متولد ۱۱ اکتبر ۱۹۶۱ (۱۹ مهر ۱۳۴۰)، خواننده معروف مصری است. وی در بندر پورت سعید در کشور مصر و در یک خانواده هنرمند متولد شد. مشوق اصلی وی پدرش بود. او استعداد پسرش را در کودکی کشف کرد و همواره او را به خواندن ترغیب می‌کرد. عمرو دیاب اولین کار جدی خود را در رادیو و زمانی‌که ۶ ساله بود، اجرا کرد. او در آن زمان بخاطر صدای خوبش از طرف مسئولان رادیو تحسین شد و از فرماندار شهر یک گیتار جایزه گرفت.

به عقیده طرفداران عرب‌زبان عمرو، بهترین آلبوم او تا به امروز، آلبوم ” تملی معاک” (۲۰۰۰) است. این آلبوم بیشترین فروش را در بین آثار او دارد و ویدیوی آهنگ اصلی آلبوم “تملی معاک” که در جمهوری چک فیلمبرداری شده است را می‌توان بهترین ویدیوی او دانست. این خواننده سال‌ها به عنوان پرفروش‌ترین خواننده عرب در صدر آمار فروش قرار داشت و با انتشار چیزی نزدیک به ۲۰ آلبوم، یکی از پرکارترین هنرمندان عرب‌زبان به‌‌حساب می‌آید.

بیوگرافی و عکس های "عمرو دیاب" خواننده 57 ساله مصری

ازدواج و همسر عمرو دیاب

همسر عمرو دیاب دو بار ازدواج کرده است. ازدواج اولش با هنرپیشه و خواننده معروف مصری شیرین رضا بود که پس از به‌دنیا آمدن اولین فرزندشان “نور“، به جدایی انجامید. او از ازدواج دومش با زینت عاشور ، دختر میلیونر سعودی که همکار هنری وی نیز بوده، دارای سه فرزند دختر و یک پسر است. عمرو ترانه “قمرین” (۱۹۹۹) را به افتخار تولد دختر و پسر دوقلویش (عبداله و کنزی) اجرا کرده است.

بیوگرافی و عکس های "عمرو دیاب" خواننده 57 ساله مصری

شرکت در مسابقه African Sports

عمرو دیاب در سال ۱۹۹۰ در پنجمین دوره مسابقات African Sports به عنوان نماینده کشورش انتخاب شد و در آن‌جا به زبان‌های عربی، انگلیسی و فرانسوی آواز خواند. این کنسرت با ماهواره به تمام نقاط دنیای عرب فرستاده شد و از شبکه سی‌ان‌ان نیز پخش شد. او از آن به بعد به مهمانی‌ها و جشن‌های بسیاری دعوت شد و به کشور‌های مختلف جهان از جمله آمریکا، استرالیا و کشور‌های مختلف اروپایی سفر کرد و در آنجا کنسرت‌های موفقی اجرا کرد.

بیوگرافی و عکس های "عمرو دیاب" خواننده 57 ساله مصری

عکس های عمرو دیاب

 

عمرو دیاب در مصاحبه‌ای درباره رغبتش به خواندن و ضبط آلبوم جدید پس از دو دهه فعالیت گفت:

«من حدود بیست سال است که فعالیت موسیقیایی انجام می‌دهم و شاید اگر کس دیگری جای من بود به این دلیل که به تمام آرزو‌ها و اهدافی که داشته، رسیده، از این کار خسته یا برایش تکراری می‌شد. اما من هنوز احساس می‌کنم که دوست دارم چیزی به صنعت موسیقی اضافه کنم و موسیقی و پتانسیل آهنگ‌هایی که می‌خوانم را همچنان به دنیا معرفی کنم و این چیزی است که من را در این عرصه نگه می‌دارد و به من انگیزه می‌دهد. یعنی تولید کار جدید باعث اراده من و حرکت من است بی هیچ خستگی و ملالی.»

بیوگرافی و عکس های "عمرو دیاب" خواننده 57 ساله مصری

آهنگ های عمرو دیاب خواننده مصری

آهنگ های عمرو دیاب تلفیقی از موسیقی شرق و غرب است و به همین خاطر به او لقب «پدر موسیقی مدیترانه» را داده‌اند. جنس صدا و تیپ‌اش، او را به خواننده‌ای بدل کرده که شهرتی فراتر از مرز‌های عربی به‌دست آورده است.

بیوگرافی و عکس های "عمرو دیاب" خواننده 57 ساله مصری

محبوبیت عمرو دیاب در ایران

عمرو دیاب در ایران هم طرفداران بسیاری دارد. ترانه معروف «تملی معاک»‌اش چندین‌بار توسط آهنگسازان و خواننده های فارسی زبان کپی و اجرا شده است.

بیوگرافی و عکس های "عمرو دیاب" خواننده 57 ساله مصری

نخستین تجربه بازیگری عمرو دیاب

عمرو دیاب در چندین فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است که همگی از فیلم‌های محبوب دنیای عرب هستند. او در سال ۱۹۹۰ در فیلم “العفاریت” براساس آلبوم “میال”، در سال ۱۹۹۲ در فیلم ” ایس کریم فی جلیم” بر اساس آلبومی به همین نام و در سال ۱۹۹۳ در فیلم “ضحک و لعب و جد و حب” بر اساس آلبوم “ذکریات” ایفای نقش کرد.

بیوگرافی و عکس های "عمرو دیاب" خواننده 57 ساله مصری

عکس کودکی عمرو دیاب خواننده مصری

 

او همچنین درباره اثری که تفاوت زبان‌ها در عرصه بین‌المللی بر کارش دارد می‌گوید:

«زبان هیچ وقت باعث ایجاد مانع نمی‌شود. هرگز. من طرفدارانی در سرتاسر جهان دارم. تمام آهنگ‌های من را از حفظ هستند. من فیلم‌های خودم را در یوتیوب دیده‌ام، و می‌بینم که خیلی‌ها ترانه‌های عربی من را می‌خوانند آن هم بدون اینکه حتی یک کلمه از آن را متوجه شوند. این عشقی است که موسیقی به آن‌ها می‌دهد و باید دوباره به این نکته اشاره کنم که موسیقی به خودی خود یک زبان همه‌فهم برای تمام مردم دنیاست.»

بیوگرافی و عکس های "عمرو دیاب" خواننده 57 ساله مصری

جوایز و افتخارات عمرو دیاب خواننده

۱۹۸۹: جایزه ۵۰ ترانه برتر دنیا به ترانه ” میل”
۱۹۹۰: نشان نقره EMI برای آلبوم ” ما تخافیش”
۱۹۹۱: نشان نقره EMI برای آلبوم ” حبیبی”
۱۹۹۲: نشان نقره EMI برای آلبوم ” ایامنا”
۱۹۹۵: جایزه بهترین از شبکه تلویزیونی Middle East
۱۹۹۶: جایزه بهترین از شبکه تلویزیونی Middle East
۱۹۹۷: نشان طلای بهترین ترانه و بهترین هنرمند برای آلبوم ” نورالعین” از اولین فستیوال موسیقی عرب
۱۹۹۸: جایزه جهانی موسیقی برای پرفروشترین آلبوم سال در خاورمیانه برای آلبوم ” نورالعین”
۱۹۹۹: جایزه بهترین هنرمند از شبکه رادیویی Middle East
۲۰۰۰: جایزه بهترین کلیپ و بهترین هنرمند برای آلبوم ” تملی معاک” از شبکه رادیویی Middle East و شبکه تلویزیونی Nile Variety
۲۰۰۲: جایزه جهانی موسیقی برای پرفروشترین آلبوم سال در خاورمیانه برای آلبوم ” اکثرواحد”
۲۰۰۳: جایزه بهترین کلیپ برای ترانه ” انا عایش” از شبکه تلویزیونی Nile Variety
۲۰۰۴: جایزه بهترین آلبوم و بهترین هنرمند برای آلبوم ” لیلی نهاری” از فستیوال موسیقی عرب در دبی، شبکه رادیویی Middle East، شبکه رادیویی ستار‌های FM، شبکه تلویزیونی Nile Variety و چندین مجله تخصصی هنری
۲۰۰۵: جایزه بهترین ترانه سال از شبکه تلویزیونی Nile Variety برای ترانه ” و مالو”
۲۰۰۷: جایزه جهانی موسیقی برای پر فروشترین آلبوم سال در خاور میانه برای آلبوم “اللیلادی”
۲۰۰۹: برنده سه جایزه از جایزه موسیقی افریقا (ama) به عنوان بهترین خواننده، بهترین کلیپ (ویاه)، بهترین ترانه (ویاه)
۲۰۰۹: برنده جایزه جهانی موسیقی بیگ اپل برای البوم “ویاه”
۲۰۱۰: برنده دو جایزه از فستیوال سالانه جایزه جهانی موسیقی افریقا برای عناوین بهترین بازیگر مرد افریقا و بهترین خواننده مرد
۲۰۱۰: برنده جایزه خواننده برتر از فستیوال بیگ اپل امریکا

 

آدرس اینستاگرام عمرو دیاب

شما عزیزان می‌توانید برای اطلاع از آخرین عکس های عمرو دیاب، به آدرس صفحه اینستاگرام amrdiab@ وی مراجعه فرمایید.

 

آلبوم های عمرو دیاب

۱۹۸۳ – یا طریق‌
۱۹۸۴ – غنی من قلبک
۱۹۸۶ – هلا هلا
۱۹۸۷ – خالصین
۱۹۸۸ – میال
۱۹۸۹ – شوقنا
۱۹۹۰ – ما تخافیش
۱۹۹۱ – حبیبتی
۱۹۹۲ – ایس کریم فی جلیم
۱۹۹۲ – ایامنا
۱۹۹۳ – یا عمرنا‌
۱۹۹۴ – ذکریات
۱۹۹۴ – ویلومونی
۱۹۹۵ – راجعین
۱۹۹۶ – نور العین
۱۹۹۸ – عودونی
۱۹۹۹ – قمرین
۲۰۰۰ – تملی معاک
۲۰۰۱ – اکثر واحد
۲۰۰۳ – علم قلبی
۲۰۰۴ – لیلی نهاری
۲۰۰۵ – کمل کلامک
۲۰۰۷ – اللیلادی
۲۰۰۹ – ویاه
۲۰۱۰ – اصل‌ها بتفرق
۲۰۱۱ – بنادیک تعالی
۲۰۱۳ – اللیله
۲۰۱۴ – شفت الایام
۲۰۱۷- معدی الناس

جدیدترین مطالب