لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

بیوگرافی لعیا زنگنه

لعیا زنگنه بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران متولد 14 مرداد ماه سال 1344 و زاده تهران است که در این بخش بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش را با هم مرور خواهیم کرد. لعیا زنگنه اکنون در سن 55 سالگی به سر می برد و برای پذیرفتن نقش هایش معیار خاصی را دارد و با هر گروهی کار نمی کند. او از کودکی علاقه بسیار زیادی به سینما و تلویزیون داشته است و سالها در خارج از کشور زندگی کرده است. او می گوید فیلمنامه برای من بسیار مهم است و هر نقشی را نمی توانیم انتخاب کنم. ایشان نخستین تجربه بازیگری اش را در دانشگاه بدست آورده است و با دعوت جمشید بهمنی برای بازی در تئاترهای دانشجویی حضور پیدا کرد. او در ابتدا کار خود را به صورت مبتدی آغاز کرد و سرانجام به یکی از اسطوره های سینما و تلویزیون ایران تبدیل شد.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

لعیا زنگنه کیست

لعیا زنگنه بازیگر و نقاش زن ایرانی است که یکی از هنرمندان صاحب نام در سینما و تلویزیون ایران می باشد. او علاوه بر بازیگری در بین نقاشان و هنرمندان تجسمی افتخار آفرینی کرده است و نخستین بار در سال 1389 در نمایشگاه نقاشی شهر تورنتو کانادا شرکت کرد و مقام خوبی را کسب کرد. پس از آن تصمیم گرفت در نمایشگاه نقاشی پازل تهران هم شرکت کند و با این حضورش موجبات خوشحالی هوادارن خود شد. او علاقه زیادی با فوتبال دارد و گفته است اگر مرد بودم حتما فوتبالیست می شدم. در آخرین مصاحبه اش اعلام کرده است تمام فوتبال های ایران و جهان را دنبال می کند و روزی نیست که بدون تماشای یک مسابقه فوتبال به خواب برود. لعیا زنگنه پس از بازی در سریال های در قلب من و تولد دیگری تصمیم گرفت برای زندگی به خارج از کشور برود و از سال 1376 به مدت چند سال در یک کشور خارجی زندگی کرده است.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

اصالت لعیا زنگنه

لعیا زنگنه اهل کجاست؟ خانم زنگنه بازیگر اهل اقلید در استان فارس است و اصالتا لر بختیاری است که در شهرستان اقلید متولد شد و سالهاست برای بازیگری به تهران آمده است. این بازیگر همیشه گفته است که خوشحالم یک زن لر هستم و توانسته ام به موفقیت های زیادی دست پیدا کنم. مردمان لر بسیار خونگرم و مهمان نواز هستند و تعداد از بازیگران ایرانی اصالت لری دارند و صاحب کمالات هستند.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

خانواده

لعیا زنگنه در یک خانواده سه نفره بزرگ شده است و خواهر و برادری ندارد. مهدیه موسوی مادر لعیا زنگنه است و پدرش مهندس یاشار زنگنه معاون اسبق نظام مهندسی استان اصفهان بوده است و اکنون بازنشسته شده است. خانم بازیگر تمام موفقیت هایش را مدیون پدر و مادرش است و در برنامه دورهمی گفت دست پدر و مادرم را می بوسم که مرا به اینجا رسانیده اند.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

تحصیلات

لعیا زنگنه در رشته ادبیات نمایشی دانشکده هنر تهران درس خوانده است و یکی از بازیگران زن تحصیل کرده سینما و تلویزیون ایران می باشد. او در سال 1363 وارد دانشگاه تهران شد و پس از 4 سال توانست مدرک لیسانس ادبیات نمایشی خود را اخذ کند. او برای یادگیری بهتر فنون بازیگری در کلاس های فن بیان بازیگری شرکت کرده است و ریز نظر اساتید بزرگی همچون محمدعلی کشاورز و ثریا قاسمی بود تا اینکه توانست یک بازیگر زن حرفه ای شود. علاوه بر بازیگری دوره نقاشی هم دیده است و مدتی مدرس رشته نقاشی در آموزشگاه آزاد تهران بوده است.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

ازدواج و همسر لعیا زنگنه

لعیا زنگنه و همسرش سالهاست با یکدیگر ازدواج کرده اند و اطلاعات زیادی از همسر لعیا زنگنه در دست نیست. حاصل ازدواج ایشان و همسرش یک دختر است که هم اکنون در حدود بیست سال سن دارد. این زوج هم اکنون در تهران زندگی می کنند و دخترشان دانشجوی دانشگاه تهران است.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

ورود به عرصه بازیگری

لعیا زنگنه در تئاترهای زیادی در دوران جوانی اش بازی کرده است و از طریق رضا ایرانمنش به استاد حمید لبخنده کارگردان سینما و تلویزیون ایران معرفی شد و سریال در پناه تو نخستین کار رسمی او در تلویزیون بوده است. سریال در پناه تو با هنرمندی لعیا زنگنه در سال 1374 روی آنتن تلویزیون رفت و خانم بازیگر در نقش مریم افشار بازی کرد. او در این سریال در کنار بازیگران صاحب نام سینما و تلویزیون ایران کار کرد و خاطرات بسیار زیادی با مرحوم حسن جوهرچی دارد. به گزارش سماتک سال 1375 بود که عباس رافعی او را برای بازی در فیلم سینمایی راز مینا انتخاب کرد و با این کار سینمایی توانست برای اولین بار روی پرده سینما ظاهر شود.

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

فیلم های سینمایی

راز مینا (عباس رافعی، ۱۳۷۵)

شیفته (محمدعلی سجادی، ۱۳۷۹)

رنگ شب (محمدعلی سجادی، ۱۳۷۹)

تکیه بر باد (فیلم ۱۳۷۸) (داریوش فرهنگ، ۱۳۷۸)

هفت ترانه (بهمن زرین پور، ۱۳۸۰)

مزاحم (سیروس الوند، ۱۳۸۰)

تب (رضا کریمی، ۱۳۸۲)

رئیس (مسعود کیمیایی، ۱۳۸۵)

خیابان‌های آرام (کمال تبریزی، ۱۳۸۹)

جرم (مسعود کیمیایی، ۱۳۸۹)

خودزنی (احمد کاوری، ۱۳۹۰)

زندگی خصوصی (حسین فرح بخش، ۱۳۹۰)

عاشق‌ها ایستاده می‌میرند (شهرام مسلخی، ۱۳۹۲)

این زن حقش را میخواهد (محسن توکلی، ۱۳۹۴)

قاتل اهلی (مسعود کیمیایی ،۱۳۹۵)

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

سریال های تلویزیونی

برادرجان – (محمدرضا آهنج) ۱۳۹۷

دنیای گمشده – (امین امانی) ۱۳۹۷

پدر – (بهرنگ توفیقی) ۱۳۹۷

آرام می گیریم (روح الله سهرابی) ۱۳۹۵

پشت بام تهران (بهرنگ توفیقی) ۱۳۹۴

خواب بلند (احمد کاوری) ۱۳۹۲

مادرانه (جواد افشار) ۱۳۹۲

راستش را بگو (محمدرضا آهنج)۱۳۹۱

اغما (سیروس مقدم) ۱۳۸۶

مدار صفر درجه (حسن فتحی) ۱۳۸۶

باران عشق (احمد امینی، یک قسمت) ۱۳۸۰

تولدی دیگر (داریوش فرهنگ) ۱۳۷۷

در قلب من (حمید لبخنده) ۱۳۷۷–۱۳۷۶

در پناه تو (حمید لبخنده) ۱۳۷۴–۱۳۷۳

 

فیلم تلویزیونی

نام دیگر عشق (ابوذر نوروزپور، 1391)

فلس سیاه (مسعود تکاور، 1391)

رایزن عشق (جواد افشار، 1391)

زمزمه (مسعود آب پرور، 1390)

جاده جنایت (جهانبخش ایمانی، 1386)

 

نمایش خانگی

آقازاده ( بهرنگ توفیقی) 1399

بیوگرافی لعیا زنگنه و همسرش + عکسهای اینستاگرام

اینستاگرام

آدرس پیج اینستاگرام لعیا زنگنه layazangenehfan@ می باشد و باید بدانید که این صفحه در اینستاگرام توسط شخص دیگری مدیریت می شود و خانم بازیگر برای خودش هیچ صفحه ای در اینستاگرام ندارد.

جدیدترین مطالب