مائده اکبری بهترین مدرس گریم و میکاپ کشور + تصاویر

مائده اکبری بهترین مدرس گریم و میکاپ کشور + تصاویر

مائده اکبری بهترین مدرس گریم و میکاپ کشور

 

یک مدرس گریم و میکاپ در گفت و‌گو با سماتک:

قصد دارم خانه گریم در ایران راه اندازی کنم/ علاقه و خلاقیت دو ویژگی منحصر به فرد من در عرصه گریم است خانم مائده اکبری یکی از بهترین و بزرگترین اساتید گریم و میکاپ در کشور است. وی مراحل آموزش حرفه ای خود را در کشورهای مختلف گذرانده و در حال حاضر با تجربه بالا در کشور مشغول به آموزش گریم و میکاپ به علاقه مندان این عرصه است. و چند تن از مدلینگ‌های کشور زیر دست این بانوی موفق ایرانی گریم شده اند.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید؟
مائده اکبری هستم. حدود یازده سال است که در حرفه گریم و مکاپ و آناتومی چهره فعالیت دارم. ابتدای کارم را با گریم سینمایی شروع کردم و بعد از آن با موسسه بنی فاطمه ( شرکت مهد کارآفرینان پگاه پایا) در تهران آشنا شدم و بعد راهی به کشورهای حاشیه خلیج فارس شده و به دلیل مهارت بالا و استعداد خوبی که داشتم در عرض مدت سه ماه به عرصه مربی گری روی آوردم و خیلی سریع در کشور سوریه با ژوزف دوره‌های کامل گریم و میکاپ را فرا آموختم. همچنین کارهای حرفه ای ترم را در دبی در منطقه بنت البادیه آغاز کردم و از همان جا به سالن‌های زیادی معرفی شدم و توانستم با بسیاری از هنرمندان آشنا شوم و کار میکاپ و گریم صورتشان را در کنار شخص و استادی به نام سامر انجام دهم.

 

در کشورهای عربی چگونه توانسته اید به این پیشرفت چشمگیر دست پیدا کنید؟
من با خلاقیت و ابتکارعملی که از خودم نشان دادم در کشورهای عربی میکاپ به سبک ایرانی را آموزش دادم و آنقدر از این نوع سبک استقبال شده بود برای تبلیغات خودشان از اسم من استفاده می‌کردند چرا که من معتقدم هنر نزد ایرانیان است و بس. و هنر ایرانی در همه جای دنیا طرفداران خاص خودش را دارد.

 

در حال حاضر مشغول به چه فعالیتی هستید؟
در حال حاضر با موسسه میرونا و شخص آقای امیر زبده که پدر مدلینگ ایران است همکاری دارم و البته خودم تصمیم دارم در زمینه گریم و میکاپ موسسه ای بنا کنم تا بتوانم آموزه‌ها و تجربه‌های کاری خود در کشورهای مختلف را به افرادعلاقه مند در این زمینه انتقال دهم. و همچنین کارم را با مدل‌های آقا و خانم ایرانی شروع کرده ام.

مائده اکبری بهترین مدرس گریم و میکاپ کشور + تصاویر

رمز موفقیت شما در عرصه گریم و میکاپ چیست؟
من همیشه یک اعتماد به نفس خاصی در کارهایم دارم که به من در مسیر موفقیت خیلی کمک می‌کند و همچنین چون علاقه خاصی به عرصه هنر دارم سعی کرده ام بیشترین وقت و انرژی ام را صرف حرفه ام کنم تا با علاقه مندی و اعتماد به نفس بالا در مسیرهای مهم تر گام بردارم. من زمانی که ۲۴ سال داشتم به یاد دارم که خیلی حرفه ای به روی صحنه می‌رفتم و در کشورهای همسایه ، هنر ایرانی را در معرض دید عموم قرار می‌دادم.

 

به علاقه مندان در این حرفه چه توصیه‌هایی دارید؟
تمرکز و دقت بالا همراه با خمیرمایه خلاقیت می‌تواند علاقه مندان به حرفه گریم و میکاپ را به مرز موفقیت برساند. من همیشه سعی کرده ام که در کارم دقت لازم را داشته باشم و اصولا خلاقیت یکی از متدهای کاری من است که متفاوت بودن را یدک می‌کشد. بنابراین توصیه من به علاقه مندان به این حرفه این است که با تمرکز و دقت بالا و بهره مندی از تجربه اساتید فعالیت خودشان را در این زمینه ادامه دهند.

 

حرف پایانی؟
یکی از اهداف بزرگ من تاسیس خانه گریم در ایران است چرا که خیلی‌ها فرق بین گریم ومیکاپ و آرایش را نمی‌دانند در حالی که گریم خطای دید بیننده است که این عیب با گریم از بین می‌رود اما میکاپ دنیای متفاوت دیگری دارد.همچنین در پایان از خانواده خوبم که همواره حامی من بوده اند تشکر می‌کنم و از استاد آقای امیر زبده که فرد بسیار توانمند و باهوشی در این عرصه مدلینگ است نهایت سپاس بابت همکاری را دارم.

 

گزارشگر: حامد کوماهی

جدیدترین مطالب