لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

بازیگران سریال خواب و بیدار

سریال خواب و بیدار مهدی فخیم زاده از شبکه آی فیلم و تماشا در حال پخش است و این مجموعه تلویزیونی در ژانر اکشن و پلیسی در سال ۱۳۸۱ برای نخستین بار از شبکه اول سیما روی آنتن رفت و در این مقاله قصد داریم شما را با اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار آشنا کنیم. این یکی از موفق ترین سریال های جنایی ایرانی در سال های اخیر بوده است کشمکش های پلیس ویژه را با یک خلافکار زن حرفه ای به نام ناتاشا به تصویر کشیده است.

 

ژانر پلیسی و جنایی در همه کشورهای جهان طرفداران زیادی دارد و مهدی فخیم زاده با ساخت این سریال توانست نظر مردم و بینندگان را به خود جلب کند به طوری که در آن دهه شخصیت ناتاشا و اصغر کپک را هم مردم می شناختند و استقبال خوبی هم از این کار شده بود. حضور مثبت هنرمندان حرفه و کارکشته سینما و تلویزیون در این سریال موجبات هر چه بهتر شدن این کار تلویزیونی را فراهم آورد.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار

مهدی فخیم زاده، رویا نونهالی، محمد صادقی، لادن طباطبایی، دانیال حکیمی، حبیب دهقان‌ نسب، اردشیر تفتی، کامران تفتی، حسین فلاح، لیلا برخورداری، متین عزیزپور، انوشیروان فاطمی، اکبر قدمی، ثریا حلی، شیرین کاظمی، مونا بانکی پور، فریده گرمساری، محمود بنفشه‌ خواه، میرمحمد تجدد، مرضیه اقبالی، بهروز قادری، احمد وهاب‌ پور، صدیف آرمیده و حسن علیرضایی در این سریال نقش آفرینی کردند.

 

نام نقش های سریال خواب و بیدار

رویا نونهالی بازیگر نقش توران (قاچاقچی مواد مخدر)
مهدی فخیم زاده بازیگر نقش اصغر آقابالا ناپدری ناتاشا (اصغر کپک)
محمد صادقی بازیگر نقش سروران مرتضی حسینی
لادن طباطبایی بازیگر نقش سرگرد سودابه جلالی
دانیال حکیمی بازیگر نقش سروان علی جلالی
حبیب دهقان‌ نسب بازیگر نقش سرهنگ رضایی
اردشیر تفتی بازیگر نقش عبدالله پلنگ
کامران تفتی بازیگر نقش اردشیر (داماد عبدالله)
حسین فلاح بازیگر نقش حسن (پسر عبدالله)
لیلا برخورداری بازیگر نقش کبری
متین عزیزپور بازیگر نقش عیسی
انوشیروان فاطمی بازیگر نقش همایون صاحب‌ جم
اکبر قدمی بازیگر نقش یوسفی (قاچاقچی مواد مخدر)
ثریا حلی بازیگر نقش مونس (زن اصغر کُپَک)
شیرین کاظمی بازیگر نقش مادر عیسی
مونا بانکی‌پور بازیگر نقش شیرین (همسر سروان جلالی)
فریده گرمساری بازیگر نقش دستیار یوسفی
محمود بنفشه‌خواه بازیگر نقش جمال جنی
میرمحمد تجدد بازیگر نقش امیر سردار موسوی
مرضیه اقبالی بازیگر نقش مادر کبری
بهروز قادری در نقش سروان پلیس
احمد وهاب‌پور در نقش سروان پلیس
صدیف آرمیده در نقش دستیار یوسفی
حسن علیرضایی در نقش افسر تجسس

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

خلاصه داستان

سریال خواب و بیدار داستان زنی خلافکار به نام ناتاشا را روایتگر شده است و یکی از قاچاقچیان مواد مخدر است که پس از سالها به تهران آمده است. او پس از اینکه به ایران می آید سراغ ناپدری اش اصغر کپک می رود تا از او در کارهای خلافش استفاده کند. ناتاشا تصمیم می گیرد با عبدالله پلنگ یک سرقت مسلحانه را ترتیب دهند و پلیس ویژه به دنبال دستگیری آنهاست. ناتاشا پس از ورود به ایران یک میلیون دلار پول فروش مواد مخدر خود را طی حادثه ای از دست می دهد و حالا تصمیم می گیرد برای تهیه پول خرید مواد مخدر به یک بانک و صرافی دستبرد بزند. سپس در روز معامله مواد مخدر توسط پلیس تحت تعقیب قرار می گیرد و سرانجام هنگام فرار از کشور با هلیکوپتر کشته می شود.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

زمان پخش

سریال خواب و بیدار در کنداکتور پخش شبکه تماشا قرار گرفته است و از 4 تیر 1402 هر شب راس ساعت 8 شب روی آنتن می رود. شما علاقه مندان می توانید تکرار های این سریال تلویزیونی را در ساعت 02:00 بامداد، 08:00 صبح و 14:00 بعدازظهر ببینید.

 

سریال خواب و بیدار چند قسمت است

این مجموعه تلویزیونی پلیسی 22 قسمت 45 دقیقه ای است که از شبکه های سیما به نمایش در می آید.

 

بیوگرافی بازیگران سریال خواب و بیدار

در این بخش بیوگرافی بازیگران سریال خواب و بیدار را برایتان تهیه و تنظیم کرده ایم تا شما بتوانید بیشتر با هنرمندان این سریال پلیسی ایرانی آشنا شوید. مهدی فخیم زاده نویسنده و بازیگر توانمند ایرانی داستان این سریال را نوشته و کارگردانی کرده است.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

رویا نونهالی

رویا نونهالی متولد ۲۴ بهمن ۱۳۴۱ و زاده شهر نور از استان مازندران می باشد. وی همسر رامین حیدری فاروقی است و حاصل ازدواج ایشان با همسرش یک دختر می باشد. او یکی از طرفداران پر و پا قرص تیم استقلال است و برنده کسب و تندیس حافظ شده است. اصالتا مازندرانی است و در روستای تاکر از توابع بخش بلده شهرستان نور متولد شده است. ایشان مدرسه ژاندارک تهران درس خوانده و به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی تسلط کامل دارد. رویا نونهالی برای بازی در نقش ناتاشا سریال خواب و بیدار توسط مهدی فخیم‌ زاده در سال ۸۱ دعوت به همکاری شد و باید بدانید مدتی داور برنامه عصر جدید احسان علیخانی بوده است.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

مهدی فخیم زاده

مهدی فخیم زاده متولد ۲۰ تیر ماه سال ۱۳۲۱ و زاده تهران یکی از بهترین کارگردان‌های ایرانی، بازیگر و فیلمنامه نویس است. او در رشته هنرهای دراماتیک دانشگاه تهران تا مقطع کارشناسی تحصیل کرده است. علاوه بر بازیگری در رشته ورزش‌های رزمی مهارت خاصی دارد. همچنین مدت 2 سال در رشته پزشکی درس خوانده است اما به دلیل نداشتن علاقه تحصیل در این رشته را رها کرد. رضا میرلوحی کارگردان ایرانی در سال های قبل از انقلاب برای نخستین بار از او برای بازی در یک تئاتر دعوت به همکاری کرد. این بازیگر و کارگردان ایرانی در محله درخونگاه تهران چشم به جهان گشود و آخرین مدرک تحصیلی اش لیسانس زبان و ادبیات فرانسه از دانشگاه تهران می باشد. ایشان در روز چهارشنبه ۶ تیر ۱۳۹۷ در سانحه تصادف رانندگی در بیمارستان بستری شد اما خوشبختانه جان سالم به در برد.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

محمد صادقی

محمد صادقی بازیگر مرد سینما و تلویزیون ایران می‌باشد که به درخواست مهدی فخیم زاده در سال ۱۳۸۰ برای بازی در سریال خواب و بیدار انتخاب شد و باید بدانید ایشان یکی از بهترین هنرمندان ایرانی است. او در سال 1353 برای ادامه تحصیل به خارج از کشور می رود و سرانجام در دانشگاه ایالتی ویسکانسین آمریکا توانست مدرک دکترای سینما و تلویزیون را اخذ کند. همچنین برای تکمیل تحصیلات بازیگری خود در چند مدرسه بازیگری از جمله مدرسه «سن فورد مایزنر» و «لی استراس برگا» آمریکا تحصیل کرده است.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

لادن طباطبایی

لادن طباطبایی متولد ۹ اردیبهشت ۱۳۴۹ و زاده تهران بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران است. ایشان در رشته تئاتر دانشگاه تهران تا مقطع لیسانس تحصیل کرده است و مدتی است به خاطر بیماری اوتیسم دخترش به آمریکا مهاجرت کرده است. لادن طباطبایی سالها پیش با سعید تهرانی ازدواج کرد و حاصل این ازدواج دو فرزند یکی پسر و یکی دختر می باشد. این بازیگر هم اکنون مجرد است و نخستین بار در سال ۱۳۷۰ با سریال عطر و گلاب بپاشید از قاب تلویزیون دیده شد. اولین فیلم سینمایی ایشان فیلم سایه به سایه بود و بازیگر زن سینما و تلویزیون یک فرزند پسر به اسم شاهین دارد و همچنین از ازدواج دومش یک فرزند دختر به اسم سها دارد.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

دانیال حکیمی

دانیال حکیمی متولد ۳۱ فروردین ۱۳۴۲ و زاده شاهرود استان سمنان می باشد. ایشان در رشته اقتصاد تا مدرک دیپلم درس خوانده است و در سال 1366 با سریال مرغ حق از قاب تلویزیون دیده شد. همچنین در سال ۱۳۸۰ برای نقش سروان علی جلالی سریال خواب و بیدار انتخاب گردید و با این مجموعه تلویزیونی به اوج شهرت رسید. ایشان دانش آموخته مدرسه عالی بازیگری می باشد و سالها پیش با خانم زیبا هاشم زاده ازدواج کرد. دایانا و دانا دو فرزند آقای بازیگر هستند که هر دوی آنها وارد عرصه بازیگری شده اند. دانیال حکیمی دوره‌های بازیگری را در کلاس‌های خصوصی حمید سمندریان گذرانده و نخستین تئاتر او نمایش ملکوت در سال ۱۳۶۰ بود. همچنین در سال ۱۳۶۳ وارد رادیو شد و توانست افتخارات زیادی را برای خود کسب کند.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

حبیب دهقان نسب

حبیب دهقان نسب بازیگر مرد سینما و تلویزیون ایران متولد ۱۷ تیر ۱۳۶۷ و زاده شیراز می باشد. او یکی از علاقه مندان به رشته بازیگری بود و به همین دلیل تصمیم گرفت در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران مشغول به تحصیل در رشته بازیگری شود. این بازیگر در سال ۱۳۶۶ با دعوت مجید اوجی برای بازی در فیلم شرایط عینی به تهران آمد و زندگی اش را از همان سال در تهران ساخت. جالب است بدانید ایشان بازنشسته وزارت فرهنگ و ارشاد می‌باشد.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

اردشیر تفتی

اردشیر تفتی متولد سال ۱۳۳۰ یکی از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون ایران و پدر کامران تفتی بازیگر می‌باشد. او از سال ها پیش پا به عرصه سینما و تلویزیون گذاشت و در بیشتر کارهای مهدی فخیم زاده به ایفای نقش پرداخته است. سریال ولایت عشق نخستین کار تلویزیونی اردشیر تفتی بود که در سال ۱۳۷۹ روی آنتن رفت و بعد از آن در سریال های خواب و بیدار و بی صدا فریاد کن به ایفای نقش پرداخته است.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

کامران تفتی

کامران تفتی متولد ۱۹ فروردین ۱۳۵۸ و زاده تهران یکی از بازیگران و مجریان توانمند ایرانی است که در رشته بازیگری تا مقطع لیسانس تحصیل کرده است. او فعالیتش را با تئاتر شروع کرد و همچنین در سریال ولایت عشق بازی کرده است. این بازیگر با سریال حس سوم مهدی فخیم زاده به اوج شهرت رسید و مدتی به عنوان خواننده مشغول به کار شد و در چند برنامه تلویزیونی مجری بوده است. کامران تفتی در تابستان ۱۳۹۶ خبر ازدواج خود را رسماً در یک برنامه تلویزیونی اعلام کرد و اطلاعات بیشتری از همسر و فرزند این بازیگر در دسترس نیست.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

لیلا برخورداری

لیلا برخورداری بازیگر زن سینما و تلویزیون ایران متولد ۲۰ اردیبهشت ۱۳۵۷ و زاده همدان می باشد. او ابتدا در رشته بازیگری تا مقطع لیسانس تحصیل کرد و سپس برای ادامه تحصیل خود را تا مقطع کارشناسی ارشد در رشته کارگردانی وارد دانشکده هنرهای زیبا تهران شد. این بازیگر در شهرستان ملایر استان همدان چشم به جهان گشود و دو خواهر و دو برادر دارد و خودش فرزند سوم خانواده است. ایشان نخستین بار در سال ۱۳۷۹ با سریال دوران سرکشی از قاب تلویزیون دیده شد و یکی از علاقه مندان به نویسندگی است و زیاد مطالعه می کند. لیلا برخورداری سالها پیش ازدواج کرده و یک فرزند به اسم نامی دارد که اطلاعاتی از همسر خانم بازیگر در دسترس نمی باشد.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

متین عزیزپور

متین عزیزپور متولد ۱۸ مهر ۱۳۷۲ و زاده تهران بازیگر خردسال سریال خواب و بیدار در نقشه عیسی بود و هم اکنون یک خواهر بزرگتر از خودش به نام مهدیس دارد. او فرزند دوم خانواده است و با هنرمندی در این مجموعه تلویزیونی مهدی فخیم زاده به شهرت رسیدو او در این سریال فقط ۶ سال سن داشت و همچنین باید بدانید یک خواهر بازیگر به نام مهدیس لنکرانی دارد.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

انوشیروان فاطمی

انوشیروان فاطمی بازیگر جنوبی متولد آبادان است که نخستین بار با سریال خواب و بیدار ۱۳۸۱ از قاب تلویزیون دیده شد. همچنین مهدی فخیم زاده او را در سریال حس سوم به کار گرفت و اطلاعات زیادی از همسر و فرزندان ایشان در دسترس نمی‌باشد. آقای بازیگر تاکنون در سریال‌های عکاسخانه، بی‌صدا فریاد کن، هم نفس، به تهران خوش آمدید، وقتی همه خوابیم، دوئل و ساختمان ۸۵ به ایفای نقش پرداخته است.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

اکبر قدمی

اکبر قدمی متولد ۱۲ فروردین سال ۱۳۳۰ زاده تهران یکی از بهترین هنرپیشه های ایرانی سینما و تلویزیون می باشد. ایشان در رشته الکترومکانیک تا مقطع کارشناسی تحصیل کرده و در سال ۱۳۵۶ با سریال تلاش از قاب تلویزیون دیده شد.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

میرمحمد تجدد

میرمحمد تجدد در سال ۱۳۱۲ در باکو آذربایجان چشم به جهان گشود. وی یکی از بازیگران سینما و تلویزیون بود که در ۱۸ آذر ۱۳۹۰ به علت سکته مغزی درگذشت مدرک تحصیلی ایشان فوق دیپلم فنی بود.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

محمود بنفشه خواه

محمود بنفشه خواه متولد ۲۷ مهر ۱۳۲۱ بازیگر ایرانی پدر رضا بنفشه خواه و عموی بیژن بنفشه‌خواه بازیگر بوده است. او در ۱۸ فروردین ۱۳۸۹ به دلیل سکته مغزی درگذشت. نخستین فعالیت هنری ایشان تئاتر (در اعماق) در سال ۱۳۵۲ بود و او بازی در تلویزیون را در سال ۱۳۶۵ با بازی در نقش کوتاهی در سریال ماجراهای آقای خیرخواه و بازی در سینما را از سال ۱۳۷۰ با بازی در فیلم مدرسه پیرمردها آغاز کرد. آخرین حضور این بازیگر در سینما، بازی در فیلم پسر آدم، دختر حوا به کارگردانی رامبد جوان در سال ۱۳۸۷ بود.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

مونا بانکی پور

مونا بانکی پور همسر سابق امین حیایی متولد یک خرداد ۱۳۵۹ و زاده تهران است. او سال ها در عرصه های کارگردانی و بازیگری کار کرده است و دانش آموخته رشته کارگردانی می باشد. خانم بازیگر در سال ۱۳۷۴ با امین حیایی ازدواج کرد و پس از یک سال از یکدیگر جدا شدند و خاصل ازدواج شان یک فرزند پسر به اسم دارا است که هم اکنون دارا حیایی بازیگر شده است.

 

ثریا حلی

ثریا حلی متولد سال ۱۳۳۲ و زاده تهران نیز می باشد. او سال ۱۳۴۷ وارد گروه هنر ملی شد و به عنوان هنرجو زیر نظر استاد عباس جوانمرد به مدت ۱۷ سال به همکاری خود ادامه داد. ایشان در فیلم های سینمایی خداحافظ رفیق، گاهی واقعی و حادثه به عنوان بازیگر فعالیت کرده است.

 

ناصر چشم آذر آهنگساز

ناصر چشم‌ آذر در ۱۰ دی ۱۳۲۹ در اردبیل متولد شد و سازنده موسیقی متن سریال خواب و بیدار بوده است که در 14 اردیبهشت 1397 دار فانی را وداع گفت. او یکی از بهترین موسیقی دانان ایرانی بود که آهنگسازی اکثر کارهای خوانندگان سرشناس ایرانی انجام داده است. او از کودکی ساز آکاردئون را فرا گرفت و زیر نظر پدرش اسماعیل چشم‌ آذر به صورت حرفه ای حرفه آهنگسازی را فرا گرفت.

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

عوامل

عوامل اصلی و گروه سازندگان سریال خواب و بیدار عبارتند از:

نویسنده و کارگردان: مهدی فخیم زاده

تهیه کننده: سیدجمال ساداتیان

امور رایانه و جلوه های تصویری: بابک احمدیان

مدیر روابط عمومی: افشین رضایی

مدیر تدارکات: داوود ناظمی

مدیر صحنه: جمشید ورزنده

جانشین تولید: عبدالرضا شهباززاده

دستیار تولید: غلامرضا میرخانی

جلوه های ویژه: نجف فتاحی و اصغر پورهاجریان

طراح صحنه و لباس: نیلوفر مهذب

منشی صحنه: شبنم عرفی نژاد

عکاس: شقایق رحمانی

دستیار اول کارگردان و برنامه ریز: حمیدرضا قربانی

دستیار دوم کارگردان: شهرام کیور

طراح گریم: فرزین فردین

تصویربردار: ناصر کاووسی

دستیار تصویربردار: احمد کاووسی

صدابرداران صحنه: بهمن حیدری و احمد امیری

صداگذاری و میکس: حسین مهدوی

موسیقی و اجراء: ناصر چشم آذر

تدوین: حمیدرضا قربانی و مهدی فخیم زاده

مدیر تولید: مجتبی متولی

مدیر تصویربرداری: رسول احدی

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

عکس بازیگران سریال خواب و بیدار

اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار + نام نقش های سریال با عکس

در این مطلب شما را با اسامی بازیگران سریال خواب و بیدار آشنا کردیم و امیدواریم از پخش این سریال از شبکه های آی فیلم و تماشا لذت ببرید و همچنین می توانید این مجموعه تلویزیونی را در تلوبیون مشاهده کنید.

جدیدترین مطالب