لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی + خلاصه داستان و زمان پخش

عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی + خلاصه داستان و زمان پخش

اسامی بازیگران سریال شمعدونی

سریال شمعدونی محصول جدید شبکه آی فیلم است که پیش از آن از شبکه سه سیما نمایش داده شده است و در این بخش عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی شبکه آی فیلم را با هم مرور خواهیم کرد. مجموعه تلویزیونی شمعدونی در تابستان سال 99 هر شب از شبکه آی فیلم روی آنتن می رود. این سریال طنز تلویزیونی به کارگردانی سروش صحت و تهیه کنندگی محسن چگینی محصول سال 1393 است که در ژانر طنز و کمدی تولید شده است. این کار تلویزیونی زندگی دو خانواده را نشان می دهد که با مشکلات متعددی که دارند اما باز هم در کنار همدیگر زندگی می کنند.

عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی + خلاصه داستان و زمان پخش

اسامی بازیگران سریال شمعدونی عبارتند از:

آتنه فقیه‌ نصیری بازیگر نقش زهره

محمد نادری بازیگر نقش هوشنگ

ویدا جوان بازیگر نقش سارا و دختر هوشنگ و زهره

امیر کاظمی بازیگر نقش سعید و پسر هوشنگ و زهره

حسن معجونی بازیگر نقش عطا برادر زهره

نگار عابدی بازیگر نقش شیرین و همسر عطا

عرفان برزین بازیگر نقش عرشیا

محمدرضا داوودنژاد بازیگر نقش مشیری همکار هوشنگ

محسن قاضی‌ مرادی بازیگر نقش پدر زهره

رویا میرعلمی بازیگر نقش زیبا خواهر زهره

قدرت الله ایزدی بازیگر نقش دایی زهره

مسعود حسینی بازیگر نقش آسانسورچی بیمارستان

ناهید مسلمی بازیگر نقش خانم جهانگرد

رضا کریمی بازیگر نقش برادرزاده هوشنگ

محمدعلی تقوی بازیگر نقش مروی رئیس بانک زهره

نیلوفر افشار بازیگر نقش شیوا همسر سابق عطا

بیژن بنفشه خواه بازیگر نقش چوپان

عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی + خلاصه داستان و زمان پخش

داستان سریال شمعدونی

خلاصه داستان سریال شمعدونی را در این بخش بیان خواهیم کرد. سریال شمعدونی یک کار طنز و خانوادگی است و محسن چگینی تهیه کننده این کار بیان می کند که این سریال جنس خودش را دارد و مثل سریال ساختمان پزشکان موضوعی خانوادگی دارد و به بهانه داستان دو خانواده، مشکلات اجتماعی و ناهنجاری‌ های اجتماعی بویژه مشکلات شهری و شهروندی را به زبان طنز مورد انتقاد قرار می‌دهد.

 

محسن چگینی درباره داستان سریال شمعدونی در ادامه بیان می کند: ما با مسایل زیادی در اجتماع شوخی می‌‌ کنیم که می‌ تواند موجبات شادی مخاطب را فراهم کند چون کمدی در این سریال در اجتماع و روابط مردم شکل می‌گیرد و کاری کاملا رئال است و فضای آن با آثاری چون شب‌ های برره و مسافران که از رئال فاصله داشتند، متفاوت است.

عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی + خلاصه داستان و زمان پخش

در خلاصه داستان سریال شعمدونی در واقع دو خانواده معرفی می شوند که از همه سنین و بسیاری از قشرها نماینده ای در قصه وجود دارد. متن این سریال بسیار قوی به مسائل روزمره و چه بسا بسیار معمولی اشاره می کند و قرار نیست در این سریال با موضوع عجیب یا پیچیده ای رو به رو شویم. بلکه همه چیز در مسیر زندگی یک خانواده و پیشامدها و موضوعاتی است که برایشان به وجود می‌آید.

 

موضوع قصه سریال شمعدونی دو خانواده است که عطا و هوشنگ سرپرستی آن را برعهده دارند که عطا برادر زن هوشنگ هست. این دو خانواده علاقه زیادی به مهمانی های خانوادگی دارند ولی در این مهمانی ها هر دفعه ماجرایی رخ میدهد. سارا دختر هوشنگ و زهره، پزشک عمومی است که در امتحان تخصص پزشکی شرکت کرده است.

 

این بهترین فرصت برای هوشنگ است تا به این بهانه همه فامیل را دور هم جمع کند و مهمانی برگزار کند از آن طرف عطا فرزندی دارد که برای او بسیار عزیز و دوست داشتنی است اما او کودکی کنجکاو است و بنیان قصه هم بر درگیری عطا با فرزند خود استوار است.

عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی + خلاصه داستان و زمان پخش

زمان پخش سریال شمعدونی

سریال شمعدونی از روز یکشنبه 1 تیرماه سال 1399 هر شب راس ساعت 23:00 روی آنتن می رود. زمان پخش تکرار های سریال شمعدونی راس ساعت 7 صبح و 3 بعدازظهر خواهد بود.

عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی + خلاصه داستان و زمان پخش

سریال شمعدونی چند قسمت است

تعداد قسمت های سریال شمعدونی 52 قسمت 45 دقیقه ای است که هر شب به جز پنجشنبه شب ها از شبکه آی فیلم پخش می گردد.

عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی + خلاصه داستان و زمان پخش

بیشتر درباره سریال شمعدونی

امیر کاظمی در مصاحبه‌ای گفت: سکانس‌هایی از کاراکتر سعید در این مجموعه به دلیل اینکه عنوان می‌شد غلظت بی‌احترامی در آن زیاد است حذف شد؛ قسمت‌هایی که در رابطه با کاراکتر هوشنگ، پدر سعید بود. آن قسمت‌هایی که سعید نگاه عاقلانه‌تری نسبت به پدرش دارد و زمانی که پدرش حرف نامربوط می‌زند، واکنش‌های متفاوتی دارد. اما در بخش‌هایی دچار ممیزی شده‌است و در واقع غلظت بی‌احترامی حذف شده‌است.

 

تعداد شخصیت‌ها در این سریال نسبت به کارهای قبلی سروش صحت بیشتر شده است وبه موضوعات به ‌روزتری پرداخته شده است و داستان کلی آن درباره خانواده ای پرجمعیت است که در جریان زندگی آن ها اتفاقاتی از جنس اتفاقات معمول زندگی رخ می دهد.

 

در سریال شمعدونی این گونه نیست که در برشی از داستان یک نقش پررنگتر شود و بعد از آن دوباره نقش دیگری محوراصلی قرار بگیرد بلکه همه بازیگران قصه به طور یکنواخت و متعادل حضور دارند.

 

خواننده موسیقی تیتراژ مجموعه تلویزیونی شمعدونی اشاره کرد و گفت: طبق معمول کارهای سروش صحت، گروه دنگ شو ساخت موسیقی تیتراژ این مجموعه را بر عهده خواهند گرفت.

عکس و اسامی بازیگران سریال شمعدونی + خلاصه داستان و زمان پخش

عوامل سریال شمعدونی

کارگردان: سروش صحت

تهیه کننده: محسن چگینی

مدیر تصویر برداری: خسرو دادگر مرام

تدوینگر: شهرام کیور

گریمور: ایمان امیدواری

صدابردار: علیرضا نوروزیان

تدارکات: مجید رنجبر

جانشین تولید: پوریا عطا بخشی

طراح صحنه: مهراب قاسمخانی

طراح لباس: نازنین خزایی

مشاور پروژه: پیمان قاسمخانی

مدیر تولید: رضا کریمی

مجری: موسسه تصویر غزال فیلم

جدیدترین مطالب