اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه

سریال هشت و نیم دقیقه شهرام شاه حسینی یکی از دیدنی ترین مجموعه های تلویزیونی ایرانی با ملودرام اجتماعی است که نخستین بار در سال 1395 روی آنتن شبکه دو سیما رفت و تاکنون چندین بار از شبکه تماشا و آی فیلم پخش مجدد شده است. این سریال به تهیه کنندگی بهروز مفید و با قلم علی دادرس و آزیتا ایرایی به نگارش درآمده و بازنویسی قصه را بابک کایدان انجام داده است که در این مقاله شما را با اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه آشنا خواهیم کرد.

 

به دلیل حضور چشمگیر شبنم قلی خانی و بهرنگ علوی این سریال بسیار پربیننده بوده و با موضوع همدلی و ایثار در خانواده ایرانی روی آنتن رفته است. شما در طول قصه خواهید دید که چگونه یک زن جوان پس از فوت شوهرش سختی ها را به جان می خرد و برای تربیت و آینده فرزندش سعی در دفاع از حقوق خویش دارد. همچنین در بخش های دیگری از قصه سبک زندگی برخی از افراد ثروتمند که صاحب کارخانه می باشند را مشاهده خواهید کرد و نهایتا حمایت از تولید داخلی به تصویر کشیده شده است.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه

شبنم قلی خانی، پژمان بازغی، سام درخشانی، سیامک اطلسی، بهرنگ علوی، آشا محرابی، الهه حصاری، مزدک رستمی، بهرام ابراهیمی، فرناز رهنما، محمد فیلی، طوفان مهردادیان، شیرین اسماعیلی، پدرام گودرزی، مهری آل آقا، المیرا دهقانی، معصومه رحمتی، شهرام شاه حسینی، حسین پهلوان زاده، آزاده ثابتی و حسام رحیمی منش در این سریال نقش آفرینی کردند.

 

نام نقش های سریال هشت و نیم دقیقه

شبنم قلی خانی بازیگر نقش یکتا مهاجر (همسر امیر، مادر طاها، عروس مهندس تاجیک)
پژمان بازغی بازیگر نقش امیر تاجیک (همسر یکتا، پسر مهندس تاجیک، برادر احسان، پدر طاها)
سام درخشانی بازیگر نقش احسان تاجیک (پسر مهندس تاجیک، برادر امیر، همسر فروغ)
سیامک اطلسی بازیگر نقش مهندس علی اکبر تاجیک (پدر احسان و امیر)
بهرنگ علوی بازیگر نقش فرزین رحیمی (برادر فروغ، برادرزن احسان)
آشا محرابی بازیگر نقش فروغ رحیمی (همسر احسان، خواهر فرزین)
الهه حصاری بازیگر نقش یلدا مهاجر (خواهر یکتا و نیما)
مزدک رستمی بازیگر نقش نیما مهاجر (برادر یکتا و یلدا)
بهرام ابراهیمی بازیگر نقش نورایی (حسابدار کارخانه)
فرناز رهنما بازیگر نقش نسرین مقدم (وکیل کارخانه، دوست یکتا)
محمد فیلی در نقش دوست مهندس تاجیک
طوفان مهردادیان بازیگر نقش پیمان اخوان (کارمند بیمارستان، همسر بهاره)
شیرین اسماعیلی بازیگر نقش بهاره (همسر پیمان اخوان)
پدرام گودرزی بازیگر نقش کامبیز (طلبکار یکتا)
مهری آل آقا بازیگر نقش مادر یکتا، نیما و یلدا
المیرا دهقانی بازیگر نقش مادر احسان
معصومه رحمتی بازیگر نقش حمیده (همسر نیما مهاجر)
شهرام شاه حسینی بازیگر نقش مهران (همسر نسرین مقدم)
حسین پهلوان زاده بازیگر نقش وحید (کارگر کارخانه)
آزاده ثابتی بازیگر نقش الهه (نامزد فرزین)
حسام رحیمی منش بازیگر نقش طاها تاجیک (پسر یکتا و امیر)

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

خلاصه داستان

سریال هشت و نیم دقیقه داستان پدر و پسر کارخانه داری را روایتگر شده که در اثر سانحه رانندگی به کما می روند و پس از چند روز هر دو نفر آنها با اختلاف 8.5 دقیقه از دنیا می روند. در همین زمان فرزین رحیمی با هنرمندی بهرنگ علوی با رشوه دادن به مسئول بیمارستان وانمود می کند که پسر 8 و نیم دقیقه زودتر از پدرش جان باخته است و حالا دیگر فرزند و همسر امیر تاجیک با هنرمندی پژمان بازغی هیچ ارثی از پدر امیر نمی برند. بر اساس قوانین اگر پسر زودتر از پدرش فوت کند دیگر از او ارث نمی برد و در داستان سریال تمام ارث مهندس تاجیک به پسر کوچک او یعنی احسان می رسد. حالا یکتا همسر امیر باید ثابت کند که شوهرش دیرتر از پدر شوهرش فوت کرده که در این راه دچار مشکلاتی می شود. تمام این اتفاقات زیر سر فرزین برادر زن احسان است که به دلیل کینه و دشمنی که با خانواده یکتا مهاجر دارد گواهی پزشکی قانونی را دستکاری کرده و بعدها مشخص می شود که اصلا احسان پسر خونی مهندس علی اکبر تاجیک نمی باشد.

 

تعداد قسمت ها

این سریال تلویزیونی در 29 قسمت 45 دقیقه ای به کارگردانی شهرام شاه حسینی تولید و پخش شده است.

 

بیوگرافی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه

در این بخش بیوگرافی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه را برایتان تهیه و تنظیم کرده ایم تا شما کاربران گرامی با هنرمندان این سریال جذاب و پرمخاطب آشنا شوید. جالب است بدانید المیرا دهقانی بازیگر جوان ایرانی در این مجموعه نقش یک زن میانسال (مادر احسان) را بازی کرده و پژمان بازغی هم در همان ابتدای راه از قصه حذف می شود.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

شبنم قلی خانی

شبنم قلی خانی بازیگر زن و فیلمنامه نویس ایرانی متولد ۱۹ آبان ۱۳۵۶ و زاده تهران نیز می‌باشد. ایشان در رشته تئاتر با گرایش طراحی صحنه تا مقطع لیسانس تحصیل کرده است و مدتی برای تحصیل در رشته کارگردانی به استرالیا رفت و موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد شد و هم اکنون یکی از مدرسان دانشگاه هنر می‌باشد. او نخستین بار در سال ۱۳۷۶ کار خودش را در عرصه بازیگری با تئاتر کلید زد و سپس با ایفای نقش در فیلم مریم مقدس از پرده سینما دیده شد. سریال اولین شب آرامش نخستین تجربه بازیگری او در تلویزیون بود. خانم قلی خانی بازیگر در سال ۱۳۸۶ ازدواج کرد و ثمره ازدواج شان یک فرزند دختر به نام شانا می‌باشد. او همچنین به خاطر شغل همسرش و ادامه تحصیل سالها در استرالیا زندگی کرده و هم اکنون ساکن تهران می‌باشد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

پژمان بازغی

پژمان بازغی بازیگر مطرح ایرانی متولد ۱۹ دی ۱۳۵۳ و زاده شهر تهران می‌باشد. ایشان در سال ۱۳۸۶ با خانم مستانه مهاجر تدوین گر تهیه کننده و کارگردان ایرانی ازدواج کرد و چند سالی است که از همسرش طلاق گرفته است. او یکی از مجریان درجه یک ایرانی می باشد که با برنامه کودک شو بسیار محبوب شد. در دوره کودکی به واسطه شغل پدرش در چندین شهر ایران زندگی کرده و در سال ۱۳۵۷ همراه با پدر و مادرش به رشت می‌روند. ایشان در دانشگاه صنعتی امیرکبیر در رشته مهندسی صنایع تا مقطع کارشناسی تحصیل کرده و با سریال مرد هزار چهره به اوج شهرت رسید. آقای بازیگر یک فرزند دختر به اسم نفس دارد و سابقه یک سکته خفیف هم در پرونده پزشکی اش دارد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

سام درخشانی

سام درخشانی بازیگر پرسابقه سینما و تلویزیون ایران متولد ۳۱ تیر ۱۳۵۴ و زاده تهران می‌باشد. این بازیگر دانشجوی انصرافی تئاتر است که تا مقطع دیپلم و در رشته علوم تجربی تحصیل کرده است. ایشان سالها در کلاس‌های بازیگری استاد سمندریان مشغول علم آموزی در رشته بازیگری بود و پسر بزرگ خانواده است. او یکی از رفقای پر و با قرص کامبیز دیرباز و پژمان بازغی است که با هر دوی آنها همکاری‌های مشترک هم دارد. علاقه زیادی به ورزش فوتبال دارد و سرانجام در مهر ۱۳۹۴ با همسرش عسل امیرپور ازدواج کرد. حاصل ازدواج این زوج جوان یک دختر به اسم برکه و یک پسر به نام برسام می‌باشد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

سیامک اطلسی

سیامک اطلسی متولد ۴ تیر ۱۳۱۵ بازیگر و دبلور ایرانی بود که در ۴ مهر ۱۴۰۰ چشم از جهان فرو بست. او دارای مدرک دیپلم بوده و از سال ۱۳۵۰ وارد عرصه بازیگری شد. این بازیگر به دلیل بیماری کرونا در بیمارستان فرمانیه تهران وفات یافت و در قطعه هنرمندان بهشت زهرا تهران به خاک سپرده شده است.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

بهرنگ علوی

بهرنگ علوی متولد ۱ فروردین ۱۳۵۹ بازیگر ایرانی و زاده شهر آمل استان مازندران می‌باشد او در رشته نقشه کشی تا مقطع دیپلم تحصیل کرده و فنون بازیگری را در کلاس‌های اساتید بزرگ بازیگری فرا گرفته است. بانته آ بهرام و آتیلا پسیانی دو تن از هنرمندان موثر در زندگی آقای بازیگر بودند و ایشان تاکنون ازدواج نکرده است. بهرنگ علوی بازیگر نقش فرزین در سریال هشت و نیم دقیقه می باشد که با همین مجموعه تلویزیونی توانست به اوج شهرت برسد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

آشا محرابی

آشا محرابی متولد ۳۱ مرداد ۱۳۵۲ بازیگر و صداپیشه زن ایرانی زاده تهران می‌باشد. ایشان در رشته مترجمی زبان انگلیسی تا مقطع لیسانس تحصیل کرده و سپس برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته روابط بین الملل وارد دانشگاه شد. خانم بازیگر دختر اسماعیل محرابی هست که با سریال آینه از قاب تلویزیون دیده شد. همچنین او مدتی به عنوان نویسنده و دوبلور تجربه کسب کرده و در کلاس‌های استاد سمندریان فنون بازیگری را آموخت. او سال‌ها پیش ازدواج کرده اما اطلاعاتی از همسر و فرزندش در دسترس نمی‌باشد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

الهه حصاری

الهه حصاری متولد ۱۸ مرداد ۱۳۶۹ و زاده تهران بازیگر سینما و تلویزیون زاده تهران نیز می‌باشد. او مربی باشگاه هوازی و یکی از ورزشکاران زن ایرانی است که در رشته زبان و ادبیات انگلیسی تا مقطع کارشناسی تحصیل کرده و با سریال ممنوعه به اوج شهرت رسید. خانم بازیگر تاکنون ازدواج نکرده و مجرد می‌باشد و تجربه چندین کار موفق را در کارنامه خودش دارد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

مزدک رستمی

مزدک رستمی متولد ۲۵ اسفند ۱۳۵۸ و زاده تهران می باشد. او در رشته بازیگری تا مقطع لیسانس و در رشته کارگردانی تئاتر تا مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده است. ایشان با سریال همه چیز آنجاست به اوج شهرت رسید و در موسسه کارنامه زیر نظر استاد پرویز پرستویی تحصیل کرده است. وی تاکنون ازدواج نکرده و مجرد می‌باشد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

بهرام ابراهیمی

بهرام ابراهیمی متولد ۱۰ اسفند ۱۳۳۴ بازیگر تئاتر و تلویزیون زاده شهر قم می‌باشد. او در عرصه بازیگری و گویندگی فعالیت داشته و در رشته نمایش با گرایش بازیگری تا مقطع کارشناسی تحصیل کرده است. از سال ۱۳۵۲ با سریال صخره قدم به عرصه بازیگری گذاشت و سال‌ها بعد وارد رادیو شد و از آن موقع تاکنون تجربه بازی در ده‌ها کار سینمایی و تلویزیونی را در کارنامه به ثبت رسانیده است. بهرام ابراهیمی سال‌ها پیش با فرشته ابراهیمی ازدواج کرده که ثمره این پیوند دو فرزند پسر به نام‌های دانیال و بهادر می‌باشد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

فرناز رهنما

فرناز رهنما بازیگر زن ایرانی متولد ۲۷ مهر ۱۳۶۰ و زاده اصفهان می‌باشد. او با سریال ساختمان پزشکان به اوج شهرت رسید و در رشته بازیگری تئاتر در دانشگاه هنر و معماری تا مقطع کارشناسی تحصیل کرده است. خانم بازیگر در سال ۱۳۸۸ با کیارش اعتمادی آهنگساز ایرانی ازدواج کرد و تاکنون فرزندی نداشته‌اند. او یکی از علاقمندان به ورزش ووشو است و تجربه چندین کار موفق در کارنامه‌اش دارد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

محمد فیلی

محمد فیلی بازیگر مرد سینما و تلویزیون متولد ۲۲ فروردین ۱۳۲۹ و زاده شیراز می‌باشد. این بازیگر با بازی در نقش شمر سریال مختارنامه به اوج شهرت رسید و سالها در سازمان فرهنگ و هنر شیراز مشغول به کار بوده است.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

طوفان مهردادیان

طوفان مهردادیان متولد ۱۶ مرداد ۱۳۵۰ بازیگر و گوینده رادیو است که در شهر شیراز چشم به جهان گشود. او در رشته بازیگری تا مقطع لیسانس تحصیل کرده است و از سن ۱۸ سالگی کار خودش را در عرصه بازیگری با تئاتر شروع کرد. اطلاعاتی از همسر و فرزندان ایشان در دسترس نمی‌باشد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

شیرین اسماعیلی

شیرین اسماعیلی بازیگر زن ایرانی متولد ۱۸ دی ۱۳۶۰ و زاده تهران می‌باشد. ایشان از سال ۱۳۸۹ وارد عرصه بازیگری شده است و یکی از بهترین بازیگران تئاتر محسوب می‌شود. او سال‌ها پیش با مهدی صباغی بازیگر و کارگردان ایرانی ازدواج کرده است.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

مهری آل آقا

مهری آل آقا متولد سال ۱۳۴۴ و زاده تهران است که در رشته اقتصاد تا مقطع دیپلم تحصیل کرده است. او کار بازیگری اش را از سال ۱۳۷۰ با مجموعه تلویزیونی فروغ بی پایان کلید زد و در سال ۱۳۸۷ از پرده سینما دیده شد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

المیرا دهقانی

المیرا دهقانی متولد ۵ شهریور ۱۳۷۰ بازیگر تلویزیون تئاتر و سینمای ایران است که در شهر شیراز چشم به جهان گشود. او در رشته صنایع غذایی تا مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده است. مادرش شیرازی و پدرش اصفهانی می‌باشند. برای نخستین بار در سال ۱۳۹۲ برای کار در رشته بازیگری به تهران آمد و زیر نظر سیامک کمالی و محمد معتمدی فنون بازیگری را آموخت. نخستین کار تلویزیونی خانم بازیگر سریال همه چیز آنجاست بود و سرانجام نقش مادر احسان در سریال هشت و نیم دقیقه را بازی کرد. ایشان تاکنون ازدواج نکرده و مجرد می‌باشد.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

معصومه رحمتی

معصومه رحمتی بازیگر تئاتر و تلویزیون متولد سال ۱۳۵۸ و زاده تهران می‌باشد. او در رشته سینما تا مقطع لیسانس تحصیل کرده است و دانش آموخته بازیگری در موسسه ماهان زیر نظر امیر دژاکام می‌باشد. او تاکنون در چندین کار تئاتر و فیلم کوتاه به ایفای نقش پرداخته است و نقش حمیده همسر نیما را در این مجموعه تلویزیونی عهده‌دار شده است.

 

حسام رحیمی منش

حسام رحیمی منش متولد 25 شهریور 1387 و زاده شهرستان شیروان بازیگر خردسال ایرانی است که به درخواست شهرام شاه حسینی نقش طاها پسر یکتا در سریال هشت و نیم دقیقه را ایفاگر شده است.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

خواننده تیتراژ

احسان خواجه امیری خواننده تیتراژ پایانی سریال هشت و نیم دقیقه متولد ۷ آبان ۱۳۶۳ است که در سبک پاپ فعالیت می کند. همچنین بهنود یخچالی سازنده موسیقی این سریال است که با همراهی احسان خواجه امیری یک کار درجه یک تولید کرده اند.

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

عوامل

عوامل اصلی و گروه سازندگان سریال هشت و نیم دقیقه عبارتند از:

 

کارگردان: شهرام شاه حسینی

تهیه کننده: بهروز مفید

نویسنده: آزیتا ایرایی و علی دادرس بر اساس طرحی از بهروز مفید

بازنویسی فیلمنامه: بابک کایدان

دستیار اول کارگردان: ایمان توکلی

برنامه ریز: هاشم علی اکبری

مدیر تولید: علی خلیلی

منشی صحنه: هدیه نصیری

طراح صحنه: سعید اسدی

طراح لباس: نازنین توسلی

طراح گریم: شهرام خلج

تدوین: میثم مولایی

مدیر تصویربرداری: علیرضا رنجبران

صداگذار: فرامرز عبدالصدق

صدابردار: یاسر رمضانی

مدیر تدارکات: سید مسعود مهدوی

موسیقی: بهنود یخچالی

عکاس: امید صالحی

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

عکس بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه

اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه + نام نقش های سریال با عکس

بسیار مفتخریم که با مقاله اسامی بازیگران سریال هشت و نیم دقیقه در خدمت شما کاربران و همراهان همیشگی سایت سماتک بودیم و امیدواریم از بازپخش این سریال در شبکه های سیما لذت ببرید.

جدیدترین مطالب