لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

فروش لوازم قیمتی و لباس های چهره های سرشناس هالیوود در یک حراجی

فروش لوازم قیمتی و لباس های چهره های سرشناس هالیوود در یک حراجی

حراج کت های مایکل جکسون

 

افراد معروف هالیوود به تازگی لوازم قیمتی و لباس های خود را برای فروش گذاشتند. لباس های این افراد اینقدر گران قیمت است که پس از کهنه شدن هنوز هم قیمتی و با ارزش هستند.  لباس‌ها‌، ساز‌، عینک و دیگر یادگاری‌های چهره‌های سرشناس موسیقی مانند مایکل جکسون‌، جان لنون و الویس پریسلی به قیمت کلی سه میلیون و 200 هزار دلار در یک حراجی فروخته شدند. کت‌هایی که جکسون در کنسرت‌ها و زمان ضبط آلبوم‌هایش به تن کرده بود، در این حراجی به فروش رسیدند. عینک معروف جان لنون، عضو گروه موسیقی «بیتل‌ها» به قیمت 25 هزار دلار چکش حراج خورد.

 

فروش لوازم قیمتی و لباس های چهره های سرشناس هالیوود در یک حراجی

حراج لباس های مدونا

 

در این حراجی حلقه‌ای متعلق به الویس پریسلی به قیمت 57 هزار و 600 دلار خریده شد. همچنین گیتاری متعلق به «سلطان راک اند رول» در این حراجی عرضه شد. الویس آرون پریسلی (1977-1935) خواننده و هنرپیشه آمریکایی و یکی از موفق‌ترین شخصیت‌ها در هنر معاصر و موسیقی آمریکای قرن بیستم است.

 

مرگ او در سن 42 سالگی به محبوبیتش بین هوادارانش و فروش موفق کارهای او خاتمه نبخشید. پریسلی در دوران شکوفا شدن سبک «راک اند رول» بویژه در نیمه‌ی دوم دهه 1950 بر آن حکمرانی می‌کرد‌، چنان که به «سلطان راک اندرول» مشهور شد. الویس پریسلی از سال 1956 به بعد با اجرای 45 ترانه که از هر کدام از آن‌ها بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفت و با بازی در 33 فیلم سینمایی و حضور در برنامه‌های تلویزیونی و کنسرت‌ها،‌ موفقیت‌ اقتصادی رکوردشکنی را کسب کرد.

 

همچنین لباس عروسی‌ای که «مدونا» در سال 1985 هنگام ازدواج با «شون پن» – هنرپیشه‌ – پوشیده بود، نیز به قیمت 81 هزار و 250 دلار چکش حراج خورد. در این حراجی لباس‌های دیگری از این خواننده نیز به فروش رسیدند.

 

فروش لوازم قیمتی و لباس های چهره های سرشناس هالیوود در یک حراجی

عینک جان لنون

 

 عینک معروف جان لنون، عضو گروه موسیقی «بیتل‌ها» به قیمت 25 هزار دلار چکش حراج خورد. جان لنون به‌عنوان یکی از اعضای موسس گروه «بیتل‌ها» و از تأثیرگذار‌ترین چهره‌ها در افزایش بافت تاریخی موسیقی عامه‌پسند در سراسر جهان شناخته می‌شود. لنون همراه «پل مک‌کارتنی» یکی از موفق‌ترین ترانه‌سرایان قرن بیستم به‌شمار می‌آید. زمانی که در سال ۱۹۷۰ گروه «بیتل‌ها» از هم پاشید، او به‌صورت انفرادی حرفه‌اش را ادامه داد.

 

لنون در موسیقی سبک «راک اند رول» دهه‌ی 1960 میلادی تأثیر بسزایی داشت، به‌طوری که برخی ترانه‌های خوب «بیتل‌ها» از کارهای او هستند. «دشت‌های توت‌فرنگی برای همیشه» و «من گراز دریایی هستم» از تک‌آهنگ‌های به‌یادماندی او به‌شمار می‌روند.

 

 

منبع: ایسنا

 

 

جدیدترین مطالب