لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

هنرمندان ایرانی و بازیگران متولد 10 اسفند + تصاویر

هنرمندان ایرانی و بازیگران متولد 10 اسفند + تصاویر

بازیگران متولد 10 اسفند در سینما و تلویزیون ایران

بازیگران متولد 10 اسفند ماه را در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 10 اسفند متولد شده اند ادامه این مطلب سماتک را از دست ندهید . ما در این مطلب وبسایت سرگرمی سماتک شما را با بازیگران مشهور ایرانی متولد شده و فوت شده در 10 اسفند ماه آشنا میکنیم. چهره های مشهور ایرانی اگر می خواهید بدانید کدام بازیگران در روز 10 اسفند به دنیا آمده اند با سماتک همراه باشید. بیوگرافی هنرمندان متولد 10 اسفند و بازیگران متولد 10 اسفند را در سایت سماتک می خوانید. اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 10 اسفند متولد شده اند و سالروز تولد شما با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز است ادامه این مطلب سماتک را از دست ندهید.چهره های مشهور ایرانی در این مطلب شما را با سه تن از چهره های مشهور ایرانی و بازیگران که در 10 اسفند متولد شدند از جمله مهدی اخوان ثالث شاعر کشورمان و حمید بهمنی کارگردان سینمای آشنا میکنیم.

 

چنگیز وثوقی

چنگیز وثوقی بازیگر پیشکسوت کشورمان در 10 اسفند 1326 در اصفهان متولد شد. او همسر سابق سارا خوئینی ها است. او بازیگری در سینما را ، در سال 1351 با ایفای نقش کوتاهی در بلوچ، ساختهٔ مسعود کیمیایی آغاز کرد.

هنرمندان ایرانی و بازیگران متولد 10 اسفند + تصاویر

چنگیز وثوقی بازیگر کشورمان در 10 اسفند متولد شد

 

سریال تبریز در مه جدیدترین سریال تلویزیونی چنگیز وثوقی است. فیلم سینمایی عشقولانس نیز آخرین کار سینمایی این بازیگر کشورمان محسوب میشود.

 

حمید بهمنی

حمید بهمنی کارگردان سرشناس کشورمان در 10 اسفند 1339 متولد شد. وی فعالیت سینمایی را از سال 1360 در سپاه پاسداران آغاز کرد و پس از طی دورهٔ فشرده ای در سینمای جوان چند فیلم کوتاه ساخت.

هنرمندان ایرانی و بازیگران متولد 10 اسفند + تصاویر

حمید بهمنی کارگردان کشورمان در 10 اسفند متولد شد

 

وی در شورای عالی فیلمنامهٔ انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس می باشد. فرزند او روح الله بهمنی یکی از مداحان سرشناس و پر طرفدار است که در زمینه مداحی بسیار توانا است.

 

مهدی اخوان ثالث

مهدی اخوان ثالث شاعر بلند آوازه کشورمان در 10 اسفند 1307 متولد شد.شاعر پرآوازه و موسیقی دان کشورمان متخلص به م.امید در سرودن اشعار حماسی چیره دست بود.او درون مایه های حماسی را در شعرش به کار می گیرد و سماتک، جنبه هایی از این درون مایه ها را به استعاره و نماد آراسته می کند. هنر اخوان در آمیزش شعر کهن و سبک نیمایی و سوگ او بر گذشته، مجموعه ای به وجود آورد که خاص او بود و اثری عمیق در هم نسلان او و نسل های بعد گذاشت.

هنرمندان ایرانی و بازیگران متولد 10 اسفند + تصاویر

مهدی اخوان ثالث شاعر کشورمان در 10 اسفند متولد شد

 

شعرهای اخوان در دهه های 1330 و 1340 شمسی روزنه هنری تحولات فکری و اجتماعی زمان بود و بسیاری از جوانان روشنفکر و هنرمند آن روزگار با شعرهای او به نگرش تازه ای از زندگی رسیدند. مهدی اخوان ثالث بر شاعران معاصر ایرانی تأثیری عمیق داشته است.

 

برگرفته از: نمناک

جدیدترین مطالب