نیم نگاهی به گذشته

جایزه سینمایی ام تی وی به اما واتسون “جنسیت-خنثی”

جایزه سینمایی ام تی وی به اما واتسون “جنسیت-خنثی”

جایزه سینمایی ام تی وی به اما واتسون “جنسیت-خنثی”

اما واتسون یکی از بازیگران و مدلینگ های زیبای آلمان می باشد وی بازیگر در فیلم های هری پاتر است در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر جایزه سینمایی ام تی وی به اما واتسون “جنسیت-خنثی” را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

اما واتسون بهترین بازیگر زن در سینمای هالیوود می باشد او در پاریس به دنیا آمده است در سال2005 به کار مدلینگی پرداخت در سال 2001 با بازیگری در فیلم هری پاتر در انگلستان معروف و مشهور شد آخرین فیلم اما واتسون دیو و دلبر است که در این فیلم سینمای هم بسیار خوش درخشید مراسم اهدای جوایز سینمایی شبکه مشهور و پرطرفدار ام تی وی که از ۱۹۹۲ تاکنون هر سال برگزار می شود، در سال جاری میلادی یک تفاوت بارز با دوره های پیش داشت. مسوولان این شبکه در اقدامی جالب و قابل تحسین، قدردانی از هنرپیشه ها را بدون تفکیک جنسیت و فارغ از زن یا مرد بودن انجام دادند.

 

«اما واتسون» نخستین هنرمند در شب مراسم بود که جایزه «جنسیت-خنثی» این دوره از معرفی برگزیده ها را برای بازی در فیلم سینمایی «دیو و دلبر» با خود به خانه برد.

 

بازیگر نقش «هرمیون گرنجر» در مجموعه فیلم های هری پاتر این جایزه را از دستان «آسیا کیت دیلون» دریافت کرد که یک فرد «خارج از جنسیت»ی به شمار می رود و هنرپیشه سریال درام آمریکایی موسوم به «بیلیونز» است.

جایزه سینمایی ام تی وی به اما واتسون "جنسیت-خنثی"

«خارج از جنسیت» یا «جنسیت کوییر»، اصطلاحی برای معرفی افرادی است که جنسیت عادی ندارند؛ افرادی که جنسیت مبهم و نامشخصی دارند، هم مرد و هم زن هستند یا نه مرد و نه زن هستند.

جایزه سینمایی ام تی وی به اما واتسون "جنسیت-خنثی"

اما واتسون پس از دریافت این جایزه و برخورداری از چنین شانسی بیان داشت: «این حرکت شبکه ام تی وی در راستای در نظر گرفتن جایزه بدون توجه به جنسیت افراد برای هر کسی می تواند مفهوم خاص خود را داشته باشد. اما برای من این معنی را دارد که بازیگری یعنی خود را به جای شخصیت داستان قرار داده و دیگر لزومی برای تفکیک شدن به دو دسته مجزا وجود نداشته باشد.»

جایزه سینمایی ام تی وی به اما واتسون "جنسیت-خنثی"

وی همچنین خطاب به آسیا گفت: «دریافت این جایزه از دستان تو برای من مفاهیم ارزنده فراوانی دارد. از تو متشکرم که صبر و عشق ورزی را به من آموختی.»

 

در آخر هم اشاره کنیم که این نخستین برنامه اهدای جوایز «جنسیت-خنثی» نیست و گرمی نیز برنده ها را به دو جنس زن یا مرد تفکیک نمی کند. اما جایزه ای با عنوان خارج از جنسیت هم ندارد.

 

جدیدترین مطالب