طرز تهیه شربت گلاب و بیدمشک

طرز تهیه شربت گلاب و بیدمشک

طرز تهیه شربت گلاب و بیدمشک

شربت گلاب و بیدمشک در تابستان برای بدن بسیار مفید می باشد و تهیه این شربت خیلی راحت می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طرز تهیه شربت گلاب و بیدمشک را در سایت سماتک خواهید خواند با ما همراه باشید.

 

 به گزارش سماتک:خواص تخم شربتی برای افرادی که می خواهند پوست و موی زیبایی داشته باشند و یا دردهای معده و گوارشی را درمان کنند عالی است. تخم شربت یکی از درمان های گیاهی فشارخون و آرامش اعصاب است.

 

شربت های که با تخم شربتی تهیه می شود بسیار برای بدن مفید می باشد افرادی که در هوای گرم گرمازده می شوند می توانند از این شربت خوشمزه و مفید استفاده نمایند دستور تهیه شربت گلاب و بیدمشک را برایتان آموزش خواهیم داد.

 

مواد لازم:

شکر 1 کیلو گرم
تخم شربتی چهار قاشق عذاخوری
گلاب نصف لیوان
آب 4 لیوان

طرز تهیه شربت گلاب و بیدمشک

طرز تهیه:

1-ابتدا لازم است که به میزان لازم از تخم شربتی را درون یک کاسه ریخته و روی آن آب ریخته و صبر کرده تا تمامی دانه ها بالای اب بیایند و سپس سنگین شده و ته نشین شوند و در این حالت اگر خاشاکی در این دانه ها وجود داشته باشد به روی آب آمده و می توان آنها را از آب خارج کرده و در واقع تخم شربت ها را تمیز می شوند و شسته می شوند و به این روش تمامی تخم شربت ها خیس می خورند و لازم است که در ظرفی دیگر اب و شکر را روی حرارات بگذارید تا حدی که این شهد قوام بیاید.

 

2- زمانی که که این شهد غلیظ شد زمان آن فرا رسیده است که زعفران دم کرده را به میزانی که کمی رنگ شربت تغییر کند به این شهد اضافه نموده و پس از آن گلاب را نیز اضافه کرده و بعد از 5 دقیقه زیر شعله را خاموش می کنیم و اجازه می دهیم که سرد شود.

 

3-حال مرحله ی نهایی درست کردن تخم شربتی است ، به این صورت که تخم شربت های شسته شده را به شهدی که درست کرده اید اضافه کنید و هم بزنید و به مدت 30 دقیقه در یخچال بگذارید . شما می توانید به دلخواه خود میزان این دانه ها را در شربت تخم شربتی زیاد تر نمایید.

 

*نکته ی دیگر این است که می توانیم از عرق بیدمشک و یا بهار نارنج به جای گلاب در تهیه تخم شربتی استفاده کنیم .

 

طرز تهیه شربت گلاب و بیدمشک

 

منبع: sooran.com

جدیدترین مطالب