طرز تهیه یخ طعم دار و خوشمزه برای تابستان

طرز تهیه یخ طعم دار و خوشمزه برای تابستان

طرز تهیه یخ طعم دار

یخ طعم دار برای هوای گرم تابستان بسیار مفرح بخش است و اگر شما می خواهید در گرمای تابستان از عطش بدن تان بکاهید توصیه می کنیم یخ طعم دار درست کنید طرز تهیه یخ طعم دار در منزل مناسب فصل تابستان را در ادامه این بخش از سایت تفریحی سماتک بیان خواهیم کرد. وقتی ماه رمضان تو ماه های گرم سال باشد صد در صد بیشترین چیزی که وقتی روزه هستین ممکنه بهتون فشار بیاره تشنگی و عطش روزه داری است، پس یکی از بهترین ها برای کاهش گرمای بدن درست کردن یخ طعم دار است. در این مطلب طرز تهیه یخ طعم دار رو براتون قرار داده ایم که هم به خاطر داشتن تخم شربتی و خاکشیر برای رفع و جلوگیری از تشنگی خیلی مفیدن و هم اینکه یه ایده آسون و سریع السیر برای نوشیدن شربت در طعم های مختلف هستند.

 

مواد لازم برای تهیه یخ طعم دار

آب
شکر یا پودر قند
تخم شربتی
خاکشیر
گل محمدی خشک
لیمو ترش

مقدار مواد رو ذکر نکردم چون بسته به مقداری که دوست دارین از این یخ طعم دار داشته باشین داره.

طرز تهیه یخ طعم دار و خوشمزه برای تابستان

دستور تهیه یخ طعم دار در منزل

برای تهیه این یخ های خوش طعم و خوشگل اول از همه باید تخم شربتی رو داخل آب بریزین و بذارین تو یخچال تا تخم شربتی آب رو به خودش جذب کنه فقط دقت کنین که مقدار تخم شربتی رو نباید کم بریزین تا وقتی آب رو به خودشون جذب کردن دیگه آبی جداگونه باقی نمونه مثلا برای یک لیوان آب یک قاشق غذاخوری تخم شربتی استفاده کنین.

 

وقتی تخم شربتی ها بزرگ شدن و آب رو جذب کردن باید داخلشون شکر یا پودر قند بریزین. من پودر قند رو ترجیح میدیم چون خیلی سریع تر از شکر حل میشه. نکته مهم اینه که مقدار شکر رو هم کم نریزین چون این یخ ها باید شیرین باشن تا بتونن بعدا آبی که به عنوان یخ طعم دار داخلش میرن رو شیرین کنن. برای مثال حدود سه قاشق غذاخوری پودر قند برای یک لیوان آب.

 

طرز تهیه یخ طعم دار تخم شربتی

حالا مخلوطمون رو داخل جا یخی با شکل دلخواهمون ریخته و میذاریم تو فریزر تا کاملا یخ بزنن.

طرز تهیه یخ طعم دار و خوشمزه برای تابستان

برای تهیه یخ های طعم دار خاکشیری هم باید خاکشیر رو با آب مخلوط کرده و چند بار آبش رو عوض کنیم تا تمیز بشه. بعد باید بذارین بمونه تا خاکشیر ته نشین بشه.

 

وقتی خاک شیر ته نشین شد آب اضافی ای که روش میمونه رو خیلی آروم تخلیه کنین چون مثل تخم شربتی ها میخوایم یه یخ متراکم از خاکشیر داشته باشیم. وقتی آبش رو تا جایی که میتونستیم کم کردیم بهش مثل تخم شربتی شکر یا پودر قند اضافه میکنیم.

 

طرز تهیه یخ طعم دار با خاکشیر

مخلوط خاکشیر رو هم داخل جا یخی میریزیم و داخل فریزر میذاریمش.

طرز تهیه یخ طعم دار و خوشمزه برای تابستان

طرز تهیه یخ طعم دار لیمویی

یخ طعم دار بعدی یخ لیموییه پس باز یک لیوان آب رو با سه قاشق شکر یا پودر قند خوب مخلوط میکنیم و بعد لیمو هارو هم حلقه ای میبریم و ابتدا لیمو رو داخل جا یخی گذاشته و بعد با آب شیرین شده پرش میکینم و میذاریمش تو فریزر.

طرز تهیه یخ طعم دار و خوشمزه برای تابستان

طرز تهیه یخ طعم دار گل محمدی

برای گل محمدی هم همین روش رو ادامه میدیم.

طرز تهیه یخ طعم دار و خوشمزه برای تابستان

حالا همه ی یخ های طعم دار ما حاضرن و فقط کافیه بر طبق سلیقه مون اونها رو به آب اضافه کنیم تا شربت های خنک با طعم دلخواه داشته باشیم. بهتون پیشنهاد میکنم تا این یخ ها رو به مقدار زیاد تهیه کنین تا خیلی سریع بتونین باهاش شربت درست کنین.

 

یخ طعم دار به قدری خوشمزه است که برای عطش روزه داران در فصل های گرم سال گزینه مناسبی است یخ های طعم دار انرژی بدن شما را در تابستان دو چندان می کند و همچنین می توانید از یخ طعم دار برای پذیرایی از مهمان استفاده کنید.

جدیدترین مطالب