طرز تهیه پیتزا مارگاریتا با پنیر موزارلا

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا با پنیر موزارلا

طرز تهیه پیتزا مارگاریتا با پنیر موزارلا

پیتزا مارگاریتا با فلفل سیاه و پنیر موزارلا بسیار خوشمزه و با طعم لذیذ می باشد اگر این نوع پیتزا را خودتان در خانه تهیه نمایید دیگر به رستوران برای سفارش پیتزا مارگاریتا نخواهید رفت و همیشه خودتان در منزل درست خواهید کرد چون مواد داخل پیتزا را خودتان تهیه می نمایید و بسیار خوشمزه می باشد در ادامه طرز تهیه پیتزا مارگاریتا با پنیر موزارلا در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

پیتزا مارگاریتا از مجموعه دستورغذایی های جیمی الیور است که ما طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده ایم. این پیتزای ساده را یک بار امتحان کنید، دیگر پیتزای مارگاریتای حاضری سفارش نخواهید داد.

 

مواد لازم:

سیر ۱ حبه
روغن زیتون به میزان لازم
ریحان ۱ دسته
گوجه فرنگی ۴۰۰ گرم
نمک به میزان لازم
فلفل سیاه به میزان لازم
خمیر پیتزا ۵۰۰ گرم
آرد به میزان لازم
پنیر موزارلا ۸۵ گرم

 

طرز تهیه:

1-برای تهیه ی سس گوجه فرنگی، در ماهیتابه ای کوچک روی حرارت متوسط رو به پایین کمی روغن ریخته و سیر را در آن تا زمانی که طلایی شود، تفت دهید.

 

2- بیشتر برگ های ریحان، گوجه فرنگی ها و مقداری نمک و فلفل سیاه به آن اضافه کنید. آن ها را برای حدود ۲۰ دقیقه تا نرم شوند، بپزید. گوجه ها را با قاشقی چوبی له کنید. از سس بچشید و در صورت لزوم نمک و فلفل بیشتری به آن اضافه کنید.

 

3-خمیر پیتزا را ۴ قسمت کنید. به آن ها کمی آرد بزنید، روی آن ها را با کیسه ی پلاستیکی بپوشانید و برای ۱۵ دقیقه کنار بگذارید.

 

4-روی سطح کار کمی آرد بپاشید و یکی از تکه های خمیر را به پهنای نیم سانتی متر روی آن باز کنید. یک تکه فویل آلومینیومی تقریبا به سایز پیتزا را با روغن چرب کنید، کمی آرد روی آن بپاشید و خمیر را روی آن قرار دهید. بقیه ی تکه های خمیر را هم به همین شکل باز کنید.

 

5- برای پخت پیتزا ها، از قبل فر را با حرارت ۲۵۰ درجه سانتی گراد گرم کنید.

 

6-سس گوجه را روی خمیر های پیتزا بمالید. پنیر های موتزارلا را با دست تکه تکه کنید و به همراه تعدادی برگ ریحان روی پیتزا ها قرار دهید. روی هر پیتزا کمی روغن زیتون بپاشید و کمی نمک و فلفل به آن ها بزنید.

 

7- پیتزا ها را به همراه فویل ها روی سینی فر قرار داده و برای ۷ تا ۱۰ دقیقه تا طلایی شوند، در فر بپزید.

 

نکاتی در رابطه با تهیه ی پیتزا مارگاریتا :

1- سیر را پوست گرفته و ریز خرد کنید.

 

2- گوجه فرنگی ها را برای ۳۰ ثانیه در آب جوش بیاندازید و سپس در آب سرد قرار دهید. پوست و دانه های آن ها را جدا کنید.

 

3- برای تهیه ی خمیر پیتزا از دستور موجود در این صفحه استفاده کنید: خمیر پیتزا . در این دستور به نصف مواد ذکر شده در دستور خمیر پیتزا نیاز دارید.

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب