طرز تهیه پیتزا زبان گوساله و قارچ

طرز تهیه پیتزا زبان گوساله و قارچ

طرز تهیه پیتزا زبان گوساله

پیتزا زبان یکی از خوشمزه ترین پیتزا ها است که شما می توانید در خانه درست کنید. برای درست کردن پیتزا زبان گوساله و قارچ شما می توانید با آماده کردن مواد اولیه پیتزا زبان گوساله یک پیتزای خوشمزه درست کنید. طرز تهیه پیتزا زبان گوساله و قارچ در ادامه بیان خواهد شد. اگر طرز تهیه یک خمیر پیتزا زبان گوساله خوشمزه و با کیفیت را بدانید آن وقت است که می توانید انواع و اقسام پیتزاهای خوشمزه با گوشت، مرغ و یا سبزیجات را در خانه بپزید در این مطلب هم طرز تهیه پیتزا زبان گوساله را برایتان می گذارم امیدوارم در منزل آن را بپزید و از طعم خوب آن در کنار خانواده محترم تان لذت ببرید.

 

مواد لازم برای تهیه پیتزا زبان گوساله

خمیر پیتزا

زبان گوساله

پیاز

زیتون

پنیر پیتزا

نمک و فلفل قرمز به مقدار لازم

مقدار مواد را ذکر نکردم چون بستگی به مقدار خمیرتان و اینکه پیتزا را چقدر پر گوشت یا کم گوشت دوست دارید، دارد.

طرز تهیه پیتزا زبان گوساله و قارچ

مواد لازم برای تهیه سس پیتزا زبان گوساله

سس قرمز ۲ قاشق غذاخوری
کره ۲۰ گرم
زیره سیاه ۱/۲ قاشق مرباخوری
پودر فلفل قرمز ۱/۲ قاشق چایخوری
نمک به مقدار لازم

طرز تهیه پیتزا زبان گوساله و قارچ

طرز تهیه پیتزا زبان

طرز تهیه پیتزا زبان گوساله ابتدا باید زبان را مزه دار کنیم سپس زبان پخته را ریش ریش می کنیم و همراه کمی کره، فلفل قرمز و به مقدار لازم نمک داخل ماهیتابه تفت می دهیم تا کمی سرخ شده و مزه هم بگیرد.

 

حالا داخل ظرف پخت پیتزا زبان گوساله را کمی چرب می کنیم و آرد می پاشیم تا بعدا نان پیتزا به کف ظرف نچسبد.

 

حالا خمیر پیتزا را داخل ظرف پهن می کینم و نیم ساعت به آن استراحت می دهیم.

 

در این مدت سس پیتزامان را درست می کنیم به این صورت که کره، فلفل قرمز، نمک و زیره را فقط کمی با هم تفت می دهیم. دقت کنید که کره خیلی زود می سوزد و بد طعم می شود پس مواد را زیاد با هم تفت ندهید.

 

بعد سس گوجه را هم به کره اضافه کرده و باز کمی تفتشان می دهیم.

 

حالا سس پیتزا هم حاضر است.

 

بعد از گذشت نیم ساعت خمیر را به سس آغشته می کنیم.

 

حالا تکه های زبان گوساله را روی خمیر پخش می کنیم. اینکه پیتزاتان پر گوشت یا کم گوشت باشد کاملا سلیقه ای است، من شخصا پیتزا را کم گوشت دوست دارم.

 

بعد زیتون ها و پیازهایی را هم که حلقه ای بریدیم را روی سطح خمیر پخش می کنیم.

 

در نهایت سطح خمیر را کاملا با پنیر می پوشانیم و باز هم کمی پیاز و زیتون را روی پنیر پخش می کنیم و ظرف پیتزا را برای مدت نیم ساعت الی سه ربع داخل فری که از قبل با دمای ۱۸۰ درجه گرم شده می گذاریم تا هم نان پیتزامان بپزد و هم پنیر روی آن آب شود. بهتر است حواستان به نان باشد تا یک موقع نان نسوزد و خشک نشود. ۵ دقیقه نهایی هم گریل را روشن کنید تا روی پیتزا برشته شود.

 

حالا پیتزا زبان گوساله خوشمزه ما حاضر است. امیدواریم از خوردن این پیتزای زبان و قارچ لذت ببرید و همچنین می توانید با پاشیدن آویشن روی آن از طعم بی نظیر پیتزای زبان گوساله لذت ببرید.

برچسب‌ها:
جدیدترین مطالب