لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

آموزش درست کردن پیتزا قیفی

مجموعه : فست فود
آموزش درست کردن پیتزا قیفی

یکی از جالب ترین فست فودها پیتزا قیفی است که سماتک در این نوشته از بخش فست فود طرز تهیه پیتزا قیفی را به شما آموزش می دهد.

 

مواد لازم پیتزا قیفی:

       سس گوجه فرنگی: یك دوم پیمانه
       سوشی گیاهی: دو عدد
       كالباس گیاهی: 4 ورق
       قارچ قهوه‌ای ورقه شده: یك پیمانه
       فلفل دلمه‌ای نگینی خرد شده: یك دوم پیمانه
       پیاز نگینی خرد شده: یك دوم پیمانه
       سیر رنده شده: دو حبه
       پنیرپیتزا رنده شده: 5-4 قاشق غذاخوری
       روغن زیتون: دو قاشق غذاخوری
       نمك، فلفل، ادویه و آویشن: به میزان دلخواه

 

روش تهیه قیف پیتزا:

خمیر را به قطر نیم سانتی‌متر پهن می‌كنیم و ازآن نوارهای به عرض 2 سانتی متر و طول 8 تا 10 سانتی‌متر برش می‌زنیم. این نوارها را دور قالب قیف می‌پیچانیم و روی خمیر پیچیده شده را با مخلوط كمی روغن و زعفران رومال می‌كنیم. قیف‌ها را در سینی فر چیده و آنها را در فر با دمای 180 درجه سانتی‌گراد تا مدت زمانی كه روی قیف‌ها طلایی شود، قرار می‌دهیم. قیف‌ها را بعد از خنك شدن به آرامی از قالب خارج می‌كنیم.

 

روش تهیه مواد درونی قیف پیتزا:

1. پیاز را با روغن زیتون كمی تفت می‌دهیم تا یكدست شود. سیر، فلفل دلمه، قارچ، سوسیس و كالباس را كه نگینی خرد كرده‌ایم، به پیاز افزوده و كمی تفت می‌دهیم.

 

2. نمك، ادویه، فلفل وآویشن مورد نیاز را به مواد اضافه كرده و در نهایت سس گوجه‌فرنگی را نیز افزوده و بعد از هم زدن اجازه می‌دهیم خنك شود. 3 تا 4 قاشق غذاخوری پنیر پیتزای رنده شده را به مخلوط افزوده و با این مواد قیف‌ها را تا 2 سانتی‌متری لبه پر می‌كنیم و روی آنها كمی پنیر پیتزا ریخته و با زیتون و گوجه گیلاسی تزئین می‌كنیم.

 

3. قیف‌های پر شده را در فر با دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم تا روی پیتزاها طلایی شود. این نوع پیتزا درحالی كه خیلی مورد توجه است، به دلیل استفاده از سوسیس و كالباس گیاهی و میزان كم‌مصرفی پنیر پیتزا بسیار سالم است.

 

نكته: سوسیس و كالباس گیاهی را می‌توانید از فروشگاه‌های محصولات گیاهی تهیه كنید.

 

 

 

 

جدیدترین مطالب