لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

روش تهیه سالاد ماکارونی ژله ای

مجموعه : فست فود
روش تهیه سالاد ماکارونی ژله ای

یکی از خوشمزه ترین غذاهای فست فود سالاد ماکارونی است که ما در اینجا سبک متفاوتی از این فست فود خوشمزه را به شما نشان می دهیم.

 

مواد لازم سالاد ماکارونی ژله ای:
 ماكارونی فرم‌دار به دلخواه      200 گرم
 كنسرو نخودفرنگی     يک عدد
 سينه مرغ پخته شده     يک عدد
 سيب زمينی پخته شده     يک عدد
هويج پخته     دو عدد
جعفری خرد شده     يک قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای قرمز نگينی شده     يک عدد
ماست     سه قاشق غذاخوری
سس مايونز     5 قاشق غذاخوری
آبليمو     يک قاشق غذاخوری
فلفل سیاه     به مقدار لازم
ورقه های ژلاتینی     به مقدار لازم

 

طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای :
1. ابتدا سس مايونز را با ماست و نمك و فلفل و آبليمو مخلوط كنيد. ظرف‌تان بزرگ باشد تا بقيه مواد هم در آن جا بگيرد. جعفری خرد شده را هم بريزيد و هم بزنيد.

 

2. حالا به ترتيب ماكاروني آبكش شده، هويج‌های نگيني شده،فلفل دلمه‌اي خرد شده، سيب‌زميني نگيني شده و نخود سبز را درون ظرف سس و ماست بريزيد و هم بزنيد. در پايان هم سينه مرغ را اضافه كنيد.

 

3. حالا ورقه‌هاي ژلاتين را با يك فنجان آب سرد داخل ظرفي بريزيد تا نرم شود و بعد يك فنجان آب جوش به آن اضافه كنيد. ژلاتين كه خوب نرم شد آن را به بقيه موادتان اضافه كنيد و خوب هم بزنيد.

 

4. در قالب مورد نظرتان كمي روغن زيتون بريزيد تا چرب شود. سالاد را درون قالب بريزيد و با قاشق آن را فشار دهيد تا خوب به خورد هم بروند و فشرده شوند.

 

5. قالب را برای سه ساعت درون يخچال بگذاريد و بعد كه آن را بيرون آورديد درون یک  ظرف مناسب برگردانيد و با چاقوي اره‌اي مخصوص برش بدهيد تا سالاد ماكاروني ژله ای شما آماده شود.

 

نکته :
به جاي سينه مرغ مي‌توانيد از تن‌ماهي استفاده كنيد. اگر مي‌خواهيد طعم متفاوتي به سالادتان بدهيد مي‌توانيد به جاي نخود‌فرنگي از خيارشور نگيني شده استفاده كنيد.

 

جدیدترین مطالب