لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

طرز تهیه آش امام قزوین با گوشت گوسفندی

طرز تهیه آش امام قزوین با گوشت گوسفندی

طرز تهیه آش امام قزوین

آش امام قزوین بسیار خوشمزه و مقوی است. برای درست کردن آش امام قزوین باید مقداری گوشت گوسفندی گردن و سردست تهیه کنید و طرز تهیه آش امام قزوین با گوشت گوسفندی و مواد اولیه برای آش امام قزوین در ادامه گردآوری شده است.

 

مواد لازم برای آش امام قزوین :

گوشت گردن و یا سردست گوسفندی 1 کیلوگرم
آب قلم 2 پیمانه یا اگر نداشتید روغن نصف پیمانه
لوبیا قرمز 1 پیمانه
لوبیا چشم بلبلی 1 پیمانه
عدس 1 پیمانه
ماش 1 پیمانه
برنج 2 پیمانه
پیاز سرخ شده 2 پیمانه
زردچوبه 1 قاشق غذاخوری
دارچین 1 قاشق مرباخوری
نمک و فلفل به مقدار لازم

 

نکته برای تهیه آش امام قزوین :

پیمانه همان پیمانه پلوپز هست.

این آش باید تند باشد. ولی بسته به ذائقه تان می توانید فلفل اضافه کنید.

حبوبات را باید از شب قبل و در جای خنک خیس کنیم و چند بار آب آن را عوض کنیم. تا هم مواد مضر آن از بین برود و هم مواد مغذی آن بیشتر می شود.

 

طرز تهیه آش امام قزوین با گوشت گوسفند :

ابتدا گوشت را با مقداری آب روی حرارت می گذاریم تا حسابی بپزد و نرم شود بعد گوشت را له می کنیم و یا ریش ریش می کنیم و کنار می گذاریم.

 

بعد در قابلمه ای جداگانه 3 لیتر آب می ریزیم و به ترتیب لوبیا قرمز و لوبیای چشم بلبلی و ماش را اضافه می کنیم.

 

عدس و برنج را هم اضافه می کنیم. بعد زردچوبه را با مقداری روغن تفت می دهیم و اضافه می کنیم. وقتی زردچوبه را با روغن تفت بدهیم و داخل آش بریزیم خیلی بهتر است چون آش خوش رنگ تر می شود. 1 پیمانه از پیاز سرخ شده را هم اضافه می کنیم. و می گذاریم یک ساعت بجوشد تا حبوبات بپزند.

 

بعد گوشت ریش ریش شده + آب گوشت + آب قلم را اضافه می کنیم. نمک + فلفل + یک سوم دارچین را در قابلمه می ریزیم و بقیه را برای تزئین روی آش نگه می داریم. دارچین را فقط برای بوی گوشت می ریزیم و نیازی نیست زیاد بریزیم چون اگر زیاد بریزیم رنگ آش را تیره می کند و اجازه می دهیم تا خوب بپزد. این آش را موقع پخت باید هر از چند گاهی هم بزنیم تا هم ته نگیرد هم کشدار شود.

 

یک ربع آخر 1 پیمانه از بقیه پیازی که داشتیم را به آش اضافه می کنیم. بعد از پخت در ظرف دلخواهمان می کشیم و با پیاز داغ و دارچین تزئین می کنیم.

 

طرز تهیه آش امام قزوین با گوشت گوسفندی

برچسب‌ها:

جدیدترین مطالب