قاصدک

الفبا

قاصدک

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

آموزش درست کردن پلو کدو حلوایی

آموزش درست کردن پلو کدو حلوایی

در بخش آموزش انواع غذاهای سماتک طرز درست کردن پلوی کدو حلوایی را به شما آموزش می دهیم.

 

مواد لازم برای پلو کدو حلوایی :
 برنج      ۳ پیمانه
آب برای برنج      ۴ پیمانه
گوشت چرخ کرده بدون چربی     ۵۰۰ گرم
 کدو حلوایی      ۷۰۰ الی ۹۰۰ گرم
عدس پلویی     ۱ پیمانه
پیاز سرخ شده بدون روغن     ۳ الی ۴ قاشق غذا خوری
نمک و شکر و فلفل سیاه و آرد     به مقدار لازم
روغن مخصوص پخت برای کته     ۲ قاشق غذا خوری
روغن مخصوص سرخ برای سرخ کردن کدو     به میزان لازم

 

طرز تهیه پلوی کدو حلوایی :
این غذا یکی از غذاهای ابتکاری و من درآوردی است که می پزم برای تهیه این غذا برنج را با آب و نمک و ۲ قاشق روغن به صورت کته در آورید و از پلوپز هم می توانید استفاده کنید.

 

در فاصله ای  کته درست می شود به گوشت چرخ کرده نمک و فلفل اضافه کرده و برای این غذا گوشت باید حالت چسبندگی داشته باشد بهتر است برای مخلوط آن از مولینکس استفاده کنید و یک الی دو قاشق آرد به آن بزنید و خوب مالش دهید و درون ظرفی دو لیوان آب و نمک و زردچوبه بریزید و روی حرارت گذاشته وقتی جوش آمد کوفته قلقلی ریز درست کرده و در آب جوش بیندازید تا کامل بپزد و آبش جمع شده و شعله زیر آنرا خاموش کنید بعضی به جای پختن کوفته قلقلی را سرخ میکنند شما هر جوری که دوست دارید انجام دهید .

 

کدو را چهار گوش به اندازه حبه های قند کنید و در روغن سرخ کرده و بعد از خارج کردن از روغن روی صافی یا دستمال خشک کن بریزید تا روغنش گرفته شود و بلا فاصله روی آن به مقدار دلخواه شکر بپاشید چون کدو گرم است شکر حل شده و جذب کدو میشود اگر کدو خیلی شیرین بود نیازی به این کار نیست اما اگر کدو شیرینی اش کم بود شکر اضافه کنید خوشمزه تر میشود .

 

عدس را هم جداگانه با کمی نمک و آب بپزید.

 

پیاز سرخ شده را به موادی که آماده کردید اضافه کنید و وقتی برنج دم کشید در دیس یک کفگیر برنج بکشید و یک کفگیر از مواد و چند بار این کار را انجام دهید تا دیس پر شود و بعد هم نوش جان کنید.

 

 

 

مهرپرواز

آسمان آبی

مبلمان اداری

جدیدترین مطالب