لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

بستنی زغالی چیست | بستنی زغالی چه طعمی دارد | مضرات بستنی زغالی

بستنی زغالی چیست | بستنی زغالی چه طعمی دارد | مضرات بستنی زغالی

بستنی زغالی چیست

بستنی زغالی نسل جدیدی از بستنی است که از طعم دهنده زغال چوب گیاهی استفاده می شود و بستنی طعم و مزه خاصی پیدا می کند. این روزها شاهد ورود بستنی سیاه رنگ با تزئین دراژه های رنگی در شهرها هستیم که به بستنی زغالی شهره است. با ورود خود به بازار و سوژه شدن توسط شبکه های اجتماعی با اقبال قابل توجهی روبرو شد. صنعت غذا رو به پیشرفت است و ذائقه ها، سلیقه ها و تنوع طلبی انسان ها سیر تکاملی خود را طی میکند.

 

خاصیت زغال چوب در از بین بردن سموم از معده و دستگاه گوارش است، این ماده نوعی جاذب است و اکثر مواد شیمیایی را جذب و در خود حل می کند به همین دلیل خوردن آن به همراه بستنی می تواند اثر داروهای شیمیایی به ویژه داروهای پیشگیری از بارداری را مختل و از بین ببرد. این بستنی این روزها در دنیا بسیارمحبوب شده و در بسیاری از بستنی فروشی ها فروخته می شود اما زغال چوب موجود درآن مانند یک سم زدا تمامی مواد شیمیایی موجود در معده و دستگاه گوارش را جذب کرده و از بین می برد و به همین دلیل افراد مبتلا به بیماری های مزمن نباید از این بستنی استفاده کنند.

بستنی زغالی چیست | بستنی زغالی چه طعمی دارد | مضرات بستنی زغالی

بستنی زغالی چه طعمی دارد

بستنی زغالی نسل جدیدی از بستنی است که از طعم دهنده زغال چوب گیاهی استفاده می شود و بستنی طعم و مزه خاصی پیدا می کند. طعم و رنگ و بوی انواع بستنی در یک مغازه بستنی فروشی در لس آنجلس زبانزد خاص و عام شده است. این مغازه در جدیدترین ابتکار خود دست به ساخت بستنی زغالی نموده است و افرادی طعم بستنی زغالی را چشیده اند ادعا می کنن مزه بادام و زغال می دهد.

 

تنوع در طعم و حتی رنگ بستنی در یکی از مغازه های بستنی فروشی در لس آنجلس ایجاد کرد تا به سرعت در سرتاسر فضای مجازی مشهور شود به گزارش سماتک ابتکار یکی از مغازه های بستنی فروشی لس آنجلس کالیفرنیا بمب این هفته اینستاگرام بود . به گفته افرادی که این بستنی سیاه رنگ را تست کرده اند مزه ی ترکیبی بادام و زغال آن فوق العاده خوشمزه است. بستنی زغالی معروف به بستنی سیاه جدیدترین نوع بستنی است که طرفداران زیادی دارد.

بستنی زغالی چیست | بستنی زغالی چه طعمی دارد | مضرات بستنی زغالی

خواص بستنی زغالی

از خواص بستنی زغالی کربن بلک می توان به DETOXIFIER اشاره کرد. به این معنی که در ذرات این ماده میلیون ها منافذ وجود دارد که این منافذ قادر هستند سموم و مواد شیمیایی در بدن را جذب کنند. از این خواص بستنی زغالی می توان در درمان بسیاری از مسمویت های غذایی و دارویی و یا درمان مسمویت حاصل از مجاورت با گازهای سمی و همچنین دفع سموم مواد مخدر استفاده کرد. این ماده در درمان های اوژانسی حوادث ناشی از مسمومیت در بیمارستان ها استفاده می شود. همچنین این ماده در درمان نفخ، پایین آوردن کلسترول خون، درمان مشکلات دستگاه صفراوی در طول حاملگی و رفع مستی بعد از نوشیدن الکل کاربرد دارد.

بستنی زغالی چیست | بستنی زغالی چه طعمی دارد | مضرات بستنی زغالی

مضرات بستنی زغالی

مضرات بستنی زغالی چیست؟ کارشناسان تغذیه در جدیدترین تحقیقات خود دریافتند مصرف بستنی زغالی که با زغال چوب تهیه می شود و این روزها در دنیا مدرن طرفداران فراوان پیدا کرده است می تواند باعث جذب داروها در معده و بی اثر کردن خواص آنها شود. عموما از زغال چوب برای ضد عفونی کردن میوه ها و سبزیجات استفاده می شود، همچنین در سالهای قبل از این ماده برای ضدعفونی کردن محیط های بیمارستانی و بیماران استفاده می شده است. در ادامه مهمترین عوارض و مضرات بستنی زغالی را بیان خواهیم کرد:

 

کاهش جذب ویتامین‌ ها: کربن فعال به همان اندازه که جاذب خوبی برای سموم است، سایر ترکیباتی که همراه با آن مصرف می‌شوند را نیز به خود جذب می‌کند، بنابراین وقتی یک بستنی زغالی می‌خورید ممکن است بدن خود را از جذب ویتامین‌ها و مواد معدنی موجود در آن نظیر کلسیم محروم کنید. در مطالعه‌ای که روی غلظت‌های مختلف کربن فعال افزوده شده به آب سیب انجام شد نتایج نشان داد ویتامین C و برخی ویتامین‌های B روی کربن فعال جذب می‌شوند. در واقع کربن فعال قادر به تشخیص نوع موادی که جذب می‌کند نیست.

 

کاهش جذب برخی داروها: کربن فعال در زمان مصرف به طور موثری از جذب بسیاری از داروها در دستگاه گوارش جلوگیری می‌کند. از بین حدود ۱۸۰۰ نوع داروی مختلف،۲۴۰ نوع از داروها در صورتی که همراه با کربن فعال مصرف شوند، جذب نمی‌شوند. از آنجا که ممکن است زندگی برخی افراد به برخی داروهای خاص وابسته باشد، بهتر است اطرافیان خود را از این ویژگی کربن فعال مطلع کنید.

 

عوارض ریوی: مصرف کربن فعال در برخی موارد با عوارض ریوی همراه است. این عوارض زمانی به اثبات رسید که کودکانی که با کربن فعال تحت درمان قرار گرفتند، پس از اتمام مصرف آن دچار عوارض ریوی شدند.

 

اختلالات گوارشی: مصرف کربن فعال با برخی اختلالات گوارشی همراه است که از آن جمله می‌توان به حالت تهوع، استفراغ، اسهال، زخم یا سوراخ در دستگاه گوارش، انسداد روده و مدفوع سیاه اشاره کرد.

 

ناهنجاری‌های متابولیکی: اسهال وقتی رخ می‌دهد، اغلب به بی‌آبی بدن منجر می‌شود. این وضعیت عدم تعادل بدن با افزایش غلظت سدیم و افزایش دفع آب بدن همراه است. یکی دیگر از عوارض جانبی استفاده از کربن فعال، افزایش غلظت منیزیم در خون است.

 

تداخل با داروهای پیشگیری از بارداری: موضوعی که بسیاری از زنان از آن بی‌اطلاع هستند، تداخل شارکول یا کربن فعال با داروهای پیشگیری از بارداری است! در تحقیقی که در این زمینه انجام شد در افرادی که از داروهای ضد باروری هورمونی استفاده می‌کنند، مصرف شارکول چند ساعت پس از قرص می‌تواند کارایی آن را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

بستنی زغالی چیست | بستنی زغالی چه طعمی دارد | مضرات بستنی زغالی

بستنی زغالی

 

از خوردن بستنی زغالی پرهیز کنید زیرا مضرات آن بسیار زیاد است. از مصرف بستنی زغالی در سنین کم و کهنسالان همچنین خانم های باردار جدا خوداری نمایید. توصیه ما به شما مصرف بستنی های پاستوریزه است، حتی می توانید خودتان در منزل با کمک فرزندانتان بستنی های مورد علاقه خود را درست کنید. به جای این نوع بستنی زغالی می توانید از بستنی های رولی که در حضور شما با میوه دلخواه تهیه می شود استفاده کنید.

جدیدترین مطالب