لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

خواص گوجه سبز برای پوست

خواص گوجه سبز برای پوست

خواص گوجه سبز برای پوست

خواص گوجه سبز برای پوست بر هیچ کسی پوشیده نیست و یکی از نوبرانه های فصل بهار که طرفداران زیادی از پیر تا جوان دارد ، گوجه سبز است . این میوه ترش و خوشمزه که دارای پوست نازک و سبز رنگ است ، سرشار از ویتامین های A ،C ،K و B است. خواص گوجه سبز برای پوست توسط پزشکان تایید شده است و حاوی انواع اسیدهای آلی، ویتامین ها، فلاونوئیدها، مواد معدنی و سایر مواد مغذی لازم برای پوست بدن است. مشکلات مرتبط با سن مانند تحلیل عضلانی، و پیری پوست که معمولا افراد مسن در اثر آن بینایی‌ شان را از دست می‌ دهند با مصرف مرتب گوجه سبز قابل پیشگیری است.

 

آیا میدانید گوجه سبز در پیشگیری از بروز چین و چروک در پوست صورت تان بسیار مفید است؟ محققان دانشگاه آیوا ترکیباتی را در گوجه سبز کشف کرده‌اند که پروتئین‌ های موثر در روند پیری عضلات و پوست صورت و بدن را غیرفعال کرده و باعث بازسازی عضلات به میزان 30 درصد می‌ شوند. تحقیقات نشان می‌دهند از زمان تولد تا 30 سالگی حجم و قدرت عضلات افزایش می‌ یابد و از 30 سالگی به بعد هر 10 سال یک بار از حجم عضلات به میزان سه تا پنج درصد کاسته می‌شود.

خواص گوجه سبز برای پوست

پس از 75 سالگی، فرآیند تحلیل عضلات و پوست با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد. تحلیل عضلات بخش جدا نشدنی دوران پیری محسوب می‌شود. به همین دلیل انجام کارهای سنگین فیزیکی از عهده افراد مسن خارج است. کاهش حجم عضلات مشکلاتی چون ضعف فیزیکی و کمبود بنیه را در پی دارد. کمبود بنیه نیز باعث کاهش فعالیت بدنی می‌شود و همانطور که می‌دانیم فعالیت فیزیکی کمتر به معنی ضعیف‌ تر شدن عضلات است.

 

گفته می‌ شود میوه‌ هایی همچون گوجه سبز در جلوگیری از اتفاقات یاد شده و پیری زودرس پوست بسیار موثر هستند. کریستوفر آدامز، استاد داروسازی دانشگاه “یو آیوا” و همکارانش طی مطالعه‌ای دریافتند یورسولیک اسید موجود در پوست سیب و ترکیبات توماتیدین درون پوست گوجه سبز با غیر فعال کردن پروتئین ATF4 باعث جلوگیری از تحلیل عضلات بدن می‌شوند. دانشمندان معتقدند متوقف کردن این پروتئین به فرآیند کهولت و تحلیل رفتگی عضلات خاتمه می‌دهد.

 

گوجه سبز میوه‌ ای غنی از مواد مغذی و حاوی اسیدهای ارگانیک، ویتامین‌ها، فلاونوئیدها، مواد معدنی و سایر موادی است که برای سلامتی بدن موثر هستند. این خوراکی پرطرفدار دارای تاثیرات ضد التهابی، آرام‌ بخشی، و ضد پیری پوست است.

خواص گوجه سبز برای پوست

تیم تحقیقاتی آدامز با بررسی چگونگی تاثیر ترکیبات موجود در میوه‌ ها بر ماهیچه‌ های موش‌ های پیر به این اکتشاف مهم دست یافتند. آن‌ها به مدت دو ماه اسید یورسولیک و توماتیدین را به رژیم غذایی موش‌ها افزودند. حجم ماهیچه و توان فیزیکی موش‌ هایی که از هر دو ماده تغذیه کردند، به ترتیب به میزان 10 و 30 درصد طی این دو ماه افزایش یافت؛ درست به اندازه یک موش بالغ و جوان. در واقع حذف پروتئین ATF4 از بدن موش‌ ها باعث مقاومت بیشتر آن‌ ها در مقابل تاثیرات پیری شد.

 

این یافته می‌تواند فرصتی را فراهم آورد تا دانشمندان به تولید داروها یا مکمل‌های احیاکننده عضلات بپردازند. آدامز در بیانیه‌ای اظهار داشت: بسیاری از ما به واسطه تجارب و مشاهدات اطراف مان با مسئله ضعف یا تحلیل عضلات و پیری پوست هنگام سالمند شدن آشنا شده‌ایم و باید بدانید یکی از مهمترین خواص گوجه سبز، جلوگیری از روند پیری پوست صورت و دست ها است.

جدیدترین مطالب