لاغری

لاغری

نیم نگاهی به گذشته

hpv

hpv

شکلات تلخ چند درصد بخوریم؟ + خواص شکلات تلخ

شکلات تلخ چند درصد بخوریم؟ + خواص شکلات تلخ

شکلات تلخ چند درصد بخوریم؟ + خواص شکلات تلخ

شکلات تلخ برای بدن بسیار مفید می باشد خیلی از افراد یه شکلات تلخ علاقه خاصی دارند در ادامه تصاوی و جزئیات بیشتر شکلات تلخ چند درصد بخوریم؟ و خواص شکلات تلخ را در سایت سماتک خواهید دید با ما همراه باشید.

 

به گزارش سماتک: فواید شکلات تلخ را همگان به خوبی نمی دانند در حالی که شکلات تلخ یک ماده غذایی مناسب برای سلامتی و بهبود خورد و خوراک انسان است که با تحقیقات هر روزه اخواص زیادی از آن برای ما روشن‌تر می‌شود به طور مثال شکلات تلخ دریافت قند و کلسترول بد را کاهش می‌دهد.

 

ار فواید شکلات تلخ این است که محققان از شکلات تلخ به عنوان یکی از ده ماده غذایی جوانی یاد می کنند چرا که شکلات تلخ که سرشار از کاکائو است، نه تنها خوشمزه است، بلکه فلاونوئید موجود درآن، عملکرد ذهنی را بهبود می بخشد. البته این تنها خاصیت شکلات نیست و شش دلیل مهم وجود دارد که ما شکلات را در سبد تغذیه خود بگنجانیم :

 

شکلات سرشار از مواد معدنی است : شکلات سرشار از مواد معدنی همچون منیزیم، فسفر، پتاسیم، آهن، روی یا حتی ویتامین ها، به ویژه ویتامین های گروه ب است. شکلات رژیم غذایی را متعادل می کند که البته باید آن را به خوبی انتخاب کرد. بنابراین شکلات تلخ را انتخاب کنید و از انتخاب بیسکویت های شکلاتی یا دسرهای شکلاتی شیرین که ارزش غذایی چندانی ندارند، اجتناب کنید.

 

شکلات یک ضد افسردگی طبیعی است : شکلات برای تقویت روحیه بسیار عالی است. زیرا اولا دارای منیزیم است که این ماده معدنی به علت اثرات آرامش بخش و کمک به ارسال تکانه های عصبی از طریق مغز شناخته شده است ؛ از طرف دیگر سرشار از تئوبرومین، محرک شناخته شده و همچنین تیرامین و فنیل اتیل آمین، دو ماده مشابه آمفتامین است که با افزایش اثرات ناقل های عصبی در مغز عمل می کنند. شکلات یک ضد افسردگی طبیعی است که برخی اثرات آن حتی مشابه حشیش است.

 

شکلات به پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی کمک می کند : فلاونوئیدهای موجود در کاکائو و شکلات نقشی مهم در پیشگیری از بیماری های قلبی-عروقی ایفا می کنند. این آنتی اکسیدان ها در واقع میزان کلسترول بد (ال.دی.ال) را در خون کاهش می دهند و خاصیت کششی رگ های خونی را در بدن حفظ می کنند.

 

شکلات تلخ چند درصد بخوریم؟ خواص شکلات تلخ

شکلات تلخ چند درصد بخوریم؟ + خواص شکلات تلخ

شکلات تلخ باعث پایین آمدن فشار خون بالا می شود برای بدن بسیار فایده های بسیاری دارد موجب می شود شما پوستی همیشه جوان داشته باشید و اصلا باعث اضافه وزن در شما نمیشود .

 

شکلات از فشار خون بالا و دیابت نوع دو پیشگیری می کند : شکلات ماده غذایی سالمی است که از فشار خون بالا جلوگیری می کند. به یمن فلاونوئید موجود در شکلات تلخ ، شکلات فشار خون را به طور قابل توجهی پایین می آورد و به حفظ آن در سطح ثابت کمک می کند. به علاوه شکلات تلخ از بروز دیابت نوع دو نیز جلوگیری می کند.

 

شکلات به مقابله با پیری کمک می کند : شکلات تلخ یکی از ده ماده غذایی جوانی است. کاکائو در واقع یکی از مواد غذایی سرشار از فلاونوئید و به ویژه آنتی اکسیدان کاتچین است. این آنتی اکسیدان به داشتن بدنی جوان تر و پویاتر کمک می کند. البته باید توجه کرد که فلاونوئید موجود در شکلات شیری یا شکلات سفید که مقدار کاکائوی آن کم است، بسیار کم یا حتی نزدیک به صفر است.

 

شکلات تلخ چاق نمی کند : شکلات سرشار از چربی و کربوهیدرات ها است و به طور متوسط هر 100 گرم شکلات، 500 کالری انرژی دارد. با این حال نباید از رژیم غذایی حذف شود. زیرا شکلات تلخ حاوی مواد مغذی زیادی است که برای بدن مفید است. خوردن مقداری شکلات در روز به جای سایر مواد غذایی پرکالری و بدون ارزش غذایی توصیه می شود. بهتر است روزانه حدود 30 گرم شکلات تلخ (حداقل 70 درصد)، نه کمتر و نه بیشتر بخوریم.

 

شکلات تلخ چند درصد بخوریم؟ + خواص شکلات تلخ

جدیدترین مطالب